Stan deweloperski – jaki zakres prac obejmuje ten etap budowy domu

Po ukończeniu stanu surowego zamkniętego podczas budowy domu przychodzi czas na stan deweloperski który oznacza iż nasz dom jest gotowy do ostatecznego wykończenia do tzw. stanu pod klucz.

Stan deweloperski naszego domu bądź mieszkania oznacza iż ukończone zostały wszelkiego rodzaje instalacje wewnętrzne (elektryczna, grzewcza bądź wentylacyjna), ściany oraz podłogi zostają przygotowane pod ostateczne wykończenie ( np. malowanie w przypadku ścian bądź układanie płytek lub paneli w przypadku podłóg).

Na tym etapie będziemy mieli również zakończone prace jeżeli chodzi o ocieplenie i elewacje budynku a niekiedy nawet zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół domu.

Jakie są etapy stanu deweloperskiego przy budowie domu:

  • drzwi wejściowe, garażowe oraz wewnętrzne,
  • instalacja elektryczna (bez białego montażu),
  • instalacja grzewcza ( ogrzewanie podłogowe ułożone na podstawie projektu bądź instalacja grzewcza grzejnikowa),
  • instalacja wentylacyjna czyli tzw. rekuperacja (czym jest rekuperacja wyjaśniliśmy w tym wpisie https://sobir.pl/co-to-jest-rekuperacja/),
  • instalacja wodno kanalizacyjna,
  • ocieplenie elewacji oraz poddasza,
  • okna i parapety (wewnętrzne i zewnętrzne),
  • schody wraz z balustradami,
  • ściany przygotowane do malowania lub pokryte jedną warstwą białej farby,
  • wylewki podłogowe przygotowane do układania paneli, deski bądź płytek

Jakie etapy może zawierać stan deweloperski na zewnątrz domu?

Pamiętaj !

W polskie prawo nie definiuje czym jest stan deweloperski dlatego też poszczególne elementy wykończenia domu bądź mieszkania powinny zostać zawarte w umowie o prace budowlane którą spiszemy z potencjalnym wykonawcą tak by później na etapie odbioru oszczędzić sobie nieporozumień a tym samym zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów podczas odbioru naszej inwestycji (wzór takiej umowy jest do pobrania za darmo ze strony https://remont.biz.pl/dokumenty/co-powinna-zawierac-umowa-o-roboty-budowlane-wzor-umowy-do-pobrania/).

Poprzedni etap – stan surowy zamknięty.

Kolejny etap – stan pod klucz.

4 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy

Układanie kostki brukowej należy do stanu deweloperskiego ?

Iza

Nie

Jadwiga

Tutaj jest wolna amerykanka u jednego dewelopera w stanie deweloperskim będzie to a u drugiego będzie całkiem co innego.

Bolesław

To co należy do stanu deweloperskiego a co nie to należy ustalić przed podpisaniem umowy na budowę domu. W innym wypadku będą niepotrzebne nerwy ponieważ my jedno a deweloper drugie a tak to będziemy mieć czarno na białym co jest stanem deweloperskim a co nie jest.

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Stablecoiny: Stabilna alternatywa w zmiennym świecie kryptowalut

Stablecoiny to kryptowaluty, które zapewniają stabilność cen, stanowiąc alternatywę dla zmiennych aktywów cyfrowych. W artykule omówiono ich historię, rodzaje oraz mechanizmy stabilizacji. Dowiesz się, jak Tether (USDT) zapoczątkował erę stablecoinów, a projekty takie jak USD Coin (USDC) i Dai (DAI) wprowadziły innowacje. Poznasz zalety i wyzwania związane z używaniem stablecoinów oraz ich potencjalny wpływ na tradycyjny system finansowy. Na koniec, praktyczny przewodnik krok po kroku pomoże Ci rozpocząć korzystanie ze stablecoinów.

Najgorszy szkodnik w ogrodzie – Jak pozbyć się turkucia podjadka? Wystarczą trzy łyżki.

Turkuć podjadek to jedno z największych wyzwań dla ogrodników. Ten żarłoczny szkodnik może zniszczyć nasze uprawy, atakując korzenie młodych roślin. Co gorsza, jest odporny na chemiczne środki ochrony roślin. Jak skutecznie się go pozbyć bez użycia szkodliwych substancji? Wystarczy prosty przepis z domowej kuchni: woda i olej. Dowiedz się, jak ta metoda może uratować Twoje rośliny i zapewnić zdrowe uprawy przez cały sezon.

Skuteczne sposoby na czarne mszyce i mrówki w ogrodzie: naturalne metody działania

Poznaj skuteczne, naturalne metody zwalczania czarnych mszyc i mrówek w ogrodzie! Czarne mszyce mogą poważnie uszkodzić rośliny, a współpracujące z nimi mrówki przenoszą je na nowe miejsca. W naszym artykule znajdziesz sprawdzone sposoby, takie jak opryski z cebuli, czosnku, pieprzu cayenne i octu, a także pułapki na mrówki i lep entomologiczny. Dowiedz się, jak w prosty sposób chronić swój ogród przed szkodnikami i cieszyć się zdrowymi roślinami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
4
0
Zostaw komentarzx