Stan deweloperski – jaki zakres prac obejmuje ten etap budowy domu

Po ukończeniu stanu surowego zamkniętego podczas budowy domu przychodzi czas na stan deweloperski który oznacza iż nasz dom jest gotowy do ostatecznego wykończenia do tzw. stanu pod klucz.

Stan deweloperski naszego domu bądź mieszkania oznacza iż ukończone zostały wszelkiego rodzaje instalacje wewnętrzne (elektryczna, grzewcza bądź wentylacyjna), ściany oraz podłogi zostają przygotowane pod ostateczne wykończenie ( np. malowanie w przypadku ścian bądź układanie płytek lub paneli w przypadku podłóg).

Na tym etapie będziemy mieli również zakończone prace jeżeli chodzi o ocieplenie i elewacje budynku a niekiedy nawet zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół domu.

Jakie są etapy stanu deweloperskiego przy budowie domu:

  • drzwi wejściowe, garażowe oraz wewnętrzne,
  • instalacja elektryczna (bez białego montażu),
  • instalacja grzewcza ( ogrzewanie podłogowe ułożone na podstawie projektu bądź instalacja grzewcza grzejnikowa),
  • instalacja wentylacyjna czyli tzw. rekuperacja (czym jest rekuperacja wyjaśniliśmy w tym wpisie https://sobir.pl/co-to-jest-rekuperacja/),
  • instalacja wodno kanalizacyjna,
  • ocieplenie elewacji oraz poddasza,
  • okna i parapety (wewnętrzne i zewnętrzne),
  • schody wraz z balustradami,
  • ściany przygotowane do malowania lub pokryte jedną warstwą białej farby,
  • wylewki podłogowe przygotowane do układania paneli, deski bądź płytek

Jakie etapy może zawierać stan deweloperski na zewnątrz domu?

Pamiętaj !

W polskie prawo nie definiuje czym jest stan deweloperski dlatego też poszczególne elementy wykończenia domu bądź mieszkania powinny zostać zawarte w umowie o prace budowlane którą spiszemy z potencjalnym wykonawcą tak by później na etapie odbioru oszczędzić sobie nieporozumień a tym samym zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów podczas odbioru naszej inwestycji (wzór takiej umowy jest do pobrania za darmo ze strony https://remont.biz.pl/dokumenty/co-powinna-zawierac-umowa-o-roboty-budowlane-wzor-umowy-do-pobrania/).

Poprzedni etap – stan surowy zamknięty.

Kolejny etap – stan pod klucz.

4 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy

Układanie kostki brukowej należy do stanu deweloperskiego ?

Iza

Nie

Jadwiga

Tutaj jest wolna amerykanka u jednego dewelopera w stanie deweloperskim będzie to a u drugiego będzie całkiem co innego.

Bolesław

To co należy do stanu deweloperskiego a co nie to należy ustalić przed podpisaniem umowy na budowę domu. W innym wypadku będą niepotrzebne nerwy ponieważ my jedno a deweloper drugie a tak to będziemy mieć czarno na białym co jest stanem deweloperskim a co nie jest.

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Zbiorniki na deszczówkę w gospodarstwie domowym: ekologia i oszczędność w jednym.

Zbieranie deszczówki to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Dzięki plastikowym zbiornikom można efektywnie gromadzić wodę opadową, oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. W artykule omawiamy korzyści płynące z tego systemu, różne rodzaje zbiorników oraz ich zastosowania – od podlewania ogrodu, przez mycie samochodu, po nawadnianie. Poznaj także ofertę firmy UHPlast, która zapewnia trwałe i funkcjonalne zbiorniki dla Twojego domu.

Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane? Przewodnik po modelach, wymiarach i funkcjach.

Poszukujesz idealnego łóżka tapicerowanego, które połączy komfort, funkcjonalność i niebanalny design? W naszym przewodniku dowiesz się, jak dobrać model dopasowany do Twoich potrzeb. Odkryj różnorodność tkanin, rozmiarów i dodatkowych funkcji, takich jak pojemniki na pościel czy wygodne zagłówki. Stwórz spójną aranżację sypialni i zainwestuj w zdrowy sen, wybierając łóżko, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Rury do ogrzewania podłogowego – kluczowy element nowoczesnych systemów grzewczych.

Rury do ogrzewania podłogowego są nieodzownym elementem każdego nowoczesnego systemu grzewczego. Dowiedz się, jakie rury najlepiej sprawdzą się w Twoim domu i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W artykule znajdziesz również wskazówki dotyczące montażu oraz porady, jak uniknąć najczęstszych błędów. Zainwestuj w jakość, by cieszyć się efektywnym i niezawodnym systemem grzewczym przez lata!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
4
0
Zostaw komentarzx