Stan deweloperski – jaki zakres prac obejmuje ten etap budowy domu

Po ukończeniu stanu surowego zamkniętego podczas budowy domu przychodzi czas na stan deweloperski który oznacza iż nasz dom jest gotowy do ostatecznego wykończenia do tzw. stanu pod klucz.

Stan deweloperski naszego domu bądź mieszkania oznacza iż ukończone zostały wszelkiego rodzaje instalacje wewnętrzne (elektryczna, grzewcza bądź wentylacyjna), ściany oraz podłogi zostają przygotowane pod ostateczne wykończenie ( np. malowanie w przypadku ścian bądź układanie płytek lub paneli w przypadku podłóg).

Na tym etapie będziemy mieli również zakończone prace jeżeli chodzi o ocieplenie i elewacje budynku a niekiedy nawet zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół domu.

Jakie są etapy stanu deweloperskiego przy budowie domu:

  • drzwi wejściowe, garażowe oraz wewnętrzne,
  • instalacja elektryczna (bez białego montażu),
  • instalacja grzewcza ( ogrzewanie podłogowe ułożone na podstawie projektu bądź instalacja grzewcza grzejnikowa),
  • instalacja wentylacyjna czyli tzw. rekuperacja (czym jest rekuperacja wyjaśniliśmy w tym wpisie https://sobir.pl/co-to-jest-rekuperacja/),
  • instalacja wodno kanalizacyjna,
  • ocieplenie elewacji oraz poddasza,
  • okna i parapety (wewnętrzne i zewnętrzne),
  • schody wraz z balustradami,
  • ściany przygotowane do malowania lub pokryte jedną warstwą białej farby,
  • wylewki podłogowe przygotowane do układania paneli, deski bądź płytek

Jakie etapy może zawierać stan deweloperski na zewnątrz domu?

Pamiętaj !

W polskie prawo nie definiuje czym jest stan deweloperski dlatego też poszczególne elementy wykończenia domu bądź mieszkania powinny zostać zawarte w umowie o prace budowlane którą spiszemy z potencjalnym wykonawcą tak by później na etapie odbioru oszczędzić sobie nieporozumień a tym samym zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów podczas odbioru naszej inwestycji (wzór takiej umowy jest do pobrania za darmo ze strony https://remont.biz.pl/dokumenty/co-powinna-zawierac-umowa-o-roboty-budowlane-wzor-umowy-do-pobrania/).

Poprzedni etap – stan surowy zamknięty.

Kolejny etap – stan pod klucz.

4 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy

Układanie kostki brukowej należy do stanu deweloperskiego ?

Iza

Nie

Jadwiga

Tutaj jest wolna amerykanka u jednego dewelopera w stanie deweloperskim będzie to a u drugiego będzie całkiem co innego.

Bolesław

To co należy do stanu deweloperskiego a co nie to należy ustalić przed podpisaniem umowy na budowę domu. W innym wypadku będą niepotrzebne nerwy ponieważ my jedno a deweloper drugie a tak to będziemy mieć czarno na białym co jest stanem deweloperskim a co nie jest.

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Sadzenie malin jesienią: Kompleksowy przewodnik krok po kroku

Odkryj sekrety sadzenia malin jesienią, aby cieszyć się obfitymi plonami w następnym sezonie. Nasz szczegółowy przewodnik poprowadzi Cię przez wszystkie etapy - od wyboru odpowiedniego terminu, przez przygotowanie gleby, aż po pielęgnację młodych roślin. Dowiesz się, jakie odmiany malin wybrać, jak zabezpieczyć je przed chorobami i szkodnikami, oraz kiedy spodziewać się pierwszych owoców. Sprawdź nasze rekomendacje i zainwestuj teraz czas w swój ogród, aby cieszyć się słodkimi i soczystymi malinami w przyszłym roku.

Wertykulacja trawnika: co to jest, jak i kiedy ją wykonać?

Wertykulacja trawnika to klucz do zdrowej i bujnej murawy. Chcesz wiedzieć, dlaczego ten zabieg jest tak istotny i kiedy go przeprowadzić? Dowiedz się, jakie narzędzia są niezbędne do wertykulacji i jak dbać o trawnik po jego wykonaniu. Odkryj tajniki prawidłowego nawożenia, podlewania i dosiewania trawnika. Zapewniej swojemu trawnikowi najlepszą pielęgnację, aby cieszyć się pięknym, zielonym dywanem przez cały rok. Czytaj dalej i poznaj sprawdzone metody pielęgnacji trawnika od ekspertów

Nawożenie tui jesienią – klucz do gęstych i intensywnie zielonych roślin.

Nawożenie tui jesienią to klucz do zdrowych, gęstych i intensywnie zielonych roślin. Choć tuje są niewymagające, odpowiednia pielęgnacja gwarantuje ich atrakcyjny wygląd przez cały rok. Dowiedz się, jakie preparaty stosować, kiedy przeprowadzać nawożenie i jakie są tajniki prawidłowej pielęgnacji. Dzięki naszym wskazówkom, Twoje tuje będą rosły zdrowo, a Twój ogród stanie się prawdziwą ozdobą. Śledź nasze porady i ciesz się pięknem natury w każdym sezonie!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
4
0
Zostaw komentarzx