Wzór zgłoszenia instalacji fotowoltaicznej do straży pożarnej

Zgodnie z art. 29 ust. 4 pkt. 3 lit. c) oraz art. 56 ust. 1a ustawy – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333) każda instalacja fotowoltaiczna o mocy powyżej 6,5 kW wymaga zgłoszenia a następnie odbioru przeprowadzonego przez straż pożarną. Poniżej prezentujemy wzór zgłoszenia instalacji fotowoltaicznej do straży pożarnej, który możemy pobrać, wypełnić i złożyć w komendzie powiatowej straży pożarnej celem dopuszczenia do użytkowania naszej instalacji fotowoltaicznej.

Wzór zgłoszenia instalacji fotowoltaicznej do straży pożarnej jest do pobrania za darmo!

Pamiętaj by do wniosku dołączyć załączyć kserokopię schematu instalacji fotowoltaicznej wraz z pieczęcią rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ewentualne pełnomocnictwo w przypadku zastępstwa.

9 KOMENTARZE

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Igor

Dzięki, takiego wzoru zaświadczenia właśnie szukałem 🙂

Stach

Dzięki za wzór

Yeti

Podziękował 🙂

Kola

Można skopiować ?

Tomeczek

Kopiuje na pewno się przyda 🙂

Iza

Kradnę 😀

Bartek

Witam
Mam nie mały problem ponieważ posiadam instalacje fotowoltaiczna na 8kw firma która, zakładała instalacje ogłosiła upadłość. Nie mogę się dowiedzieć czy zostało to zgłoszone do PSP (ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje). Czy samemu można coś takiego zgłosić w momencie kiedy instalacją już jest używana od jakiegoś czasu

rom

Żaden problem sam to zrób.

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
9
0
Zostaw komentarzx