Mrówki w domu, czyli jak się pozbyć mrówek z mieszkania ?

Nie da się ukryć, że mrówki w domu bądź mieszkaniu to bardzo uporczywy problem, który pojawia się szczególnie wiosną i latem. Wbrew pozorom pozbycie się ich nie jest łatwe, jednakże nie niemożliwe. Istnieje na to kilka sposobów, które są mniej lub bardziej skuteczne, dlatego trzeba je wypróbować. Walka z tymi szkodnikami musi być dobrze przemyślana, aby zapewniła wygraną.

Oczywiście mrówki w ogrodzie nie są, aż tak bardzo szkodliwe, jak w domu, chociaż kiedy pojawiają się ich całe kolonie mogą doprowadzić do wielu szkód. Bowiem potrafią one zabijać i zjadać liczne szkodniki, które żyją w glebie lub na roślinach. Co, prawda mrówki w ogrodzie nie są niczym przyjemnym, niemniej jednak czasem bywają, nawet pożyteczne.

Mrowisko w domu – jak je znaleźć i pozbyć się go z domu?

Mrówki mogą wejść do domu nie tylko przez otwarte okno, ale i również drzwi, czy też niewielkie dziury lub pęknięcia na elewacji. Możliwości mają naprawdę wiele, dlatego dostanie się do pomieszczeń nie sprawia im większego problemu. Mrowisko w domu nie jest niczym pożytecznym, a wręcz przeciwnie, dlatego trzeba się go pozbyć, jak najszybciej.

Wiele osób bardzo często nie wie, jak radzić sobie w takiej sytuacji, gdyż nie jest ona tak prosta, jak może się wydawać. Aby zlikwidować mrowisko, najpierw trzeba go znaleźć. Mrówki są owadami, które poruszają się po wyznaczonych ścieżkach, dlatego należy je obserwować, aby zauważyć, którędy i gdzie wchodzą.

Jak wiadomo, mrówki nie dostają się do domów bez powodu. Bowiem robią to w celu poszukiwania pożywienia, a nawet znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły założyć swoje gniazdo. Nie da się ukryć, że mrówki najczęściej chowają się w najmniejszych zakamarkach, w których nie są, aż tak bardzo widoczne. Pozbycie się ich z domu jest naprawdę trudne, dlatego warto zastosować sprawdzone i niezawodne sposoby.

Rodzaje mrówek w domu

Szczególnie istotną kwestią jest tutaj to, że domach pojawiają się różne rodzaje mrówek, które nieco różnią się od siebie. Najczęściej są nimi faraonki lub amazonki, niemniej jednak bardzo często można się natknąć również na mrówki darniowe, rudnice, hutnice, a także gmachówki. Owady te pojawiają się nie tylko w domach drewnianych, ale i również murowanych, dlatego każdy może je napotkać.

Mrówki w domu, czy też na balkonie są prawdziwym utrapieniem. Mimo, że nie są, aż tak bardzo szkodliwe to i tak właściciele domów nie przepadają za nimi. Ich całkowite wyeliminowanie jest możliwe, chociaż w niektórych przypadkach wymaga zastosowania silnych środków.

Domowe sposoby na mrówki

Poza specjalnymi preparatami, jakie można znaleźć w sklepach, w walce z mrówkami, można także wykorzystać domowe sposoby, które są również skuteczne. Pierwszym z nich jest cytryna, której zapach drażni i odstrasza owady. Mówiąc prościej mrówki jej nie lubią, dlatego warto rozłożyć jej skórę w zakątach domu lub spryskać sokiem z cytryny parapety i progi drzwi.

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na mrówki jest proszek do pieczenia oraz mąka kukurydziana. W porównaniu do profesjonalnych środków odstraszających produkty te są znacznie tańsze, a co najważniejsze naprawdę działają. Wystarczy je rozsypać w miejscu, w którym jest najwięcej owadów, a po krótkim czasie już ich nie będzie. Obierki z ogórka i soda oczyszczona są również bardzo skuteczne, dlatego warto je wykorzystać.

Ocet ma szerokie zastosowanie, dlatego w tej kwestii można go także wykorzystać. Wystarczy wlać go do płynu do mycia podłóg, co przyniesie należyte rezultaty. Oczywiście ocet działa również w ogrodzie, dlatego warto go rozcieńczyć z wodą i spryskać gniazdo mrówek. Wykorzystanie boraksu jest również świetną metodą na zwalczenie owadów. Mieszając go z ugotowanym żółtkiem i rozkładając w spodeczku na balkonie, można być pewnym, że gniazda mrówek przestaną pojawiać się na balkonie.

Następnym sposobem na mrówki jest chińska kreda, którą należy rysować koła lub linie równoległe. Jak ma to pomóc w likwidacji owadów? Otóż mrówki po przejściu takiej powierzchni giną. Kreda chińska nie jest bardzo droga, dlatego na jej zakup może sobie pozwolić praktycznie każdy.

Skutecznym domowym sposobem jest także cynamon, który jest szkodliwy dla owadów. Uważa się go za sprzymierzeńca w ogrodzie, gdyż działa naprawdę świetnie. Zastosowanie go jest bardzo proste, bowiem należy go rozsypać wokół roślin, a jego działanie odstraszy mrówki.

Zioła w doniczkach są także bardzo pomocne w walce z owadami. Mrówki trzymają się z daleka między innymi od takich roślin, jak tymianek, mięta pola, eukaliptus, lawenda, a także wrotycz pospolita. Tak, więc warto mieć je w swoich ogrodach, a także na balkonie, gdyż bywają naprawdę bardzo pomocne.

Preparaty na mrówki, które pozwolą zlikwidować gniazdo owadów

Na rynku, można obecnie znaleźć wiele skutecznych preparatów na mrówki, które dobrze działają. Jednym z najlepszych jest oczywiście substral, który można stosować do zwalczania mrówek w domu, jak i na balkonie. Mrówkofon oraz Raid w sprayu to także bardzo wartościowe preparaty, których działanie w krótkim czasie przynosi należyte rezultaty. Aby zlikwidować gniazdo mrówek warto również zastosować Faracid, czyli środek w sprayu, którego efekt jest widoczny po kilkunastu godzinach.

Płytka Globol i Proszek Expel to środki, które są również bardzo skuteczne. Ich wybór to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na pozbycie się owadów z domu oraz balkonu. Mrówki to nieszkodliwe i pożyteczne owady, niemniej jednak walka z nimi bywa dość czasochłonna i niełatwa.

Jak przenieść gniazdo mrówek?

Chcąc przenieść gniazdo mrówek trzeba bardzo uważać i zastosować pewną metodę, która w tym przypadku będzie niezwykle pomocna. W tym celu będzie potrzebny pojemnik z trocinami, który należy umieścić na mrowisku. Oczywiście wymaga to trochę czasu, dlatego trzeba odczekać kilkanaście godzin lub więcej, jeśli będzie to potrzebne. Po tym czasie można już przenieść gniazdo mrówek w inne miejsce, czyli z dala od domu, a także ogrodu.

Google news

2 KOMENTARZE

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zuza

Ja od 2 lat walczę z tym cholerstwem !!! Spróbuje zastosować metody opisane w tym artykule

Żaneta

U nas potrafiły wejść po elewacji na 4 piętro

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Bankructwa firm budowlanych w 2022 oraz prognozy na 2023.

Przybywa bankructw wśród firm budowlanych, w pierwszym kwartale 2022 był ich aż 38% więcej niż w analogicznym 2022 roku. Problem ten dotyczy przede wszystkim firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Co gorsza jak prognozują analitycy nastąpi dalszy wzrost niewypłacalności firm z sektora budowlanego.

Kryzys w budownictwie 2022 – Koniec hossy na rynku nieruchomości. Spadają ceny we wszystkich dużych miastach.

Po wielu latach nieprzerwany i czasami wręcz spektakularnych wzrostów cen na rynku nieruchomości doszło do przełamania wzrostowego trendu czego wynikiem jest spadek cen zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Oliwy do kryzowego ognia dolewa pogłębiające załamanie się sprzedaży wśród deweloperów o którym pisaliśmy już w styczniu tego roku (https://sobir.pl/peka-banka-mieszkaniowa-takiego-spadku-sprzedazy-mieszkan-nie-bylo-od-10-lat/) oraz zapaść na rynku kredytów hipotecznych (https://sobir.pl/ogromy-spadek-popytu-minus-83-na-kredyty-mieszkaniowe-w-2-kwartale-2022-roku/)

Czym Polacy ogrzewają swoje domy?

Do lipca bieżącego roku należało do CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków) wysłać deklarację czym ogrzewamy swój dom, poniżej prezentujemy zebrane wyniki ( o samym obowiązku spisu źródeł ciepła można poczytać w linku poniżej)
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
2
0
Zostaw komentarzx
()
x