Kryzys w budownictwie 2022 – Deweloperzy kuszą bonusami oraz dają coraz większe upusty na zakup mieszkania.

Kryzys na rynku budowlanym zaczyna zbierać coraz szersze żniwo, po gwałtownym załamaniu się liczby pozwoleń budowlanych w pierwszym kwartale tego roku przyszedł czas na odwrócenie się koniunktury na rynku deweloperskim. Kłopoty ze sprzedażą nowych mieszkań powodują iż deweloperzy coraz częściej kuszą wszelkiego rodzaju bonusami takimi jak chociażby obniżka cen, vouchery na zabudowy kuchenne czy darmowa komórka lokatorska.

Jakie bonusy oferują deweloperzy przy zakupie mieszkania?

Przeanalizowaliśmy kilka ofert sprzedaży mieszkań wśród liczących się na rynku graczy, wniosek jaki się nasuwa oznacza jedno a mianowicie iż zaczynamy wchodzić w rynek klienta a to wymusi z czasem coraz większe obniżki i bonusy jakimi zaczną nas kusić deweloperzy chcący sprzedać swoje mieszkanie.

Oto kilka wybranych „bonusów” którymi na chwile obecną kusza nas sprzedawcy:

  • Archicom – obniżka cen nieruchomości oraz voucher w kwocie 13 000 na wykończenie mieszkania,
  • Grupa Start – obniżka cen o 500 zł na m2 ( oferta z Krakowa)
  • Robyg – obniżka cen mieszkań o 5 %

Czy warto kupić teraz mieszkanie czy może jeszcze ceny spadną ?

W mojej opinii warto z zakupem nieruchomości poczekać, ceny na przestrzeni roku znacznie spadną co spowodowane jest odpływem z rynku zarówno klientów kredytowych ( efekt wysokich stóp procentowych a co za tym idzie mniejszej zdolności kredytowej) jak i klientów gotówkowych którzy w obliczu spadających cen nieruchomości przenieśli się na lokaty terminowe.

Google news -2

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek

Jakie aktualnie są promocje w Warszawie na zakup mieszkania ?

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Stan deweloperski – jaki zakres prac obejmuje ten etap budowy domu

Po ukończeniu stanu surowego zamkniętego podczas budowy domu przychodzi czas na stan deweloperski który oznacza iż nasz dom jest gotowy do ostatecznego wykończenia do tzw. stanu pod klucz. Stan deweloperski naszego domu bądź mieszkania oznacza iż ukończone zostały wszelkiego rodzaje instalacje wewnętrzne (elektryczna, grzewcza bądź wentylacyjna), ściany oraz podłogi zostają przygotowane pod ostateczne wykończenie ( np. malowanie w przypadku ścian bądź układanie płytek lub paneli w przypadku podłóg). Na tym etapie będziemy mieli również zakończone prace jeżeli chodzi o ocieplenie i elewacje budynku a niekiedy nawet zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół domu.

Kryzys w budownictwie 2022 – liczba wniosków o kredyt hipoteczny najniższa w historii.

Początkiem obecnego roku NBP prognozowało spadek popytu w pierwszym półroczu na kredyty hipoteczne na poziomie 60 %. Początek drugiego półrocza przynosi jeszcze gorsze dane, jak informuje BIK w lipcu 2022 roku nastąpił spadek wartości kredytów hipotecznych aż o 72,9 % co jest najgorszym wynikiem w historii.

Jak pozbyć się much z domu?

Z całą pewnością, można powiedzieć, że muchy stanowią dość spory problem, gdyż są nie tylko bardzo uporczywe, ale i również stwarzają zagrożenie epidemiologiczne. Niestety wiosną oraz latem jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego można je spotkać praktycznie wszędzie. Mimo, że nie gryzą to i tak ludzie za nimi nie przepadają, ponieważ w żaden sposób nie są pożyteczne, a wręcz przeciwnie. Muchy w domu to ogromny kłopot, dlatego każdy chce się ich, jak najszybciej pozbyć. Sposobów na walkę z tymi owadami jest naprawdę mnóstwo, dlatego warto je wykorzystać, aby wyeliminować je z domu. W tym przypadku, można zastosować naturalne sposoby, jak i również pułapki oraz specjalne preparaty, które charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
1
0
Zostaw komentarzx