Kryzys w budownictwie 2022 – Deweloperzy kuszą bonusami oraz dają coraz większe upusty na zakup mieszkania.

Kryzys na rynku budowlanym zaczyna zbierać coraz szersze żniwo, po gwałtownym załamaniu się liczby pozwoleń budowlanych w pierwszym kwartale tego roku przyszedł czas na odwrócenie się koniunktury na rynku deweloperskim. Kłopoty ze sprzedażą nowych mieszkań powodują iż deweloperzy coraz częściej kuszą wszelkiego rodzaju bonusami takimi jak chociażby obniżka cen, vouchery na zabudowy kuchenne czy darmowa komórka lokatorska.

Jakie bonusy oferują deweloperzy przy zakupie mieszkania?

Przeanalizowaliśmy kilka ofert sprzedaży mieszkań wśród liczących się na rynku graczy, wniosek jaki się nasuwa oznacza jedno a mianowicie iż zaczynamy wchodzić w rynek klienta a to wymusi z czasem coraz większe obniżki i bonusy jakimi zaczną nas kusić deweloperzy chcący sprzedać swoje mieszkanie.

Oto kilka wybranych „bonusów” którymi na chwile obecną kusza nas sprzedawcy:

  • Archicom – obniżka cen nieruchomości oraz voucher w kwocie 13 000 na wykończenie mieszkania,
  • Grupa Start – obniżka cen o 500 zł na m2 ( oferta z Krakowa)
  • Robyg – obniżka cen mieszkań o 5 %

Czy warto kupić teraz mieszkanie czy może jeszcze ceny spadną ?

W mojej opinii warto z zakupem nieruchomości poczekać, ceny na przestrzeni roku znacznie spadną co spowodowane jest odpływem z rynku zarówno klientów kredytowych ( efekt wysokich stóp procentowych a co za tym idzie mniejszej zdolności kredytowej) jak i klientów gotówkowych którzy w obliczu spadających cen nieruchomości przenieśli się na lokaty terminowe.

Google news -2

4 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek

Jakie aktualnie są promocje w Warszawie na zakup mieszkania ?

Stach

Proponuję poczekać z tym zapytaniem będzie dużo dużo taniej🙂

Szczery

Mają z czego schodzić ich marże w tamtym roku to nawet 50% całkowitej wartości nieruchomości

Deweloper

To nie będziemy schodzić ceny i żadnych większych promocji nie myślimy wprowadzać. Niech te mieszkania stoją a jak nie będą się rzeczywiście sprzedawać to zaczniemy je wynajmować Ukraińcom

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Najlepsze miejsce dla borówki amerykańskiej?

Odkryj najlepsze miejsce dla borówki amerykańskiej w Polsce. Czy to Pomorze, Mazury, czy Podkarpacie - każdy region ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Dowiedz się, jakie warunki są kluczowe dla obfitych zbiorów i jak przygotować idealne środowisko dla tych smacznych owoców. Poznaj sekrety udanej uprawy i ciesz się zdrowymi, soczystymi borówkami prosto z Twojego ogrodu.

Pielęgnacja Hortensji po zimie.

Odkryj sekrety efektywnej pielęgnacji hortensji po zimie, aby zapewnić sobie ogród pełen barwnych kwiatostanów tej niezwykłej rośliny. W naszym szczegółowym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące przycinania, nawożenia oraz odpowiedniego nawadniania hortensji, które pozwolą Ci cieszyć się ich obfitym kwitnieniem. Dowiedz się, jak przygotować hortensje do sezonu i spraw, aby stały się one dumą Twojego ogrodu.

Alarmujący skok odmów przyłączeń do sieci elektroenergetycznej.

Polski sektor energetyczny zmaga się z bezprecedensowym wzrostem odmów przyłączeń do sieci elektroenergetycznej, osiągając w 2022 r. niemal 90% wzrost. Prezes URE, Rafał Gawin, zwraca uwagę na konieczność pilnych działań modernizacyjnych i inwestycyjnych, by sprostać wyzwaniom technicznym i ekonomicznym oraz zapewnić stabilność i rozwój energetyczny kraju w kontekście rosnących wymagań i oczekiwań.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
4
0
Zostaw komentarzx