Kryzys w budownictwie 2022 – Deweloperzy kuszą bonusami oraz dają coraz większe upusty na zakup mieszkania.

Kryzys na rynku budowlanym zaczyna zbierać coraz szersze żniwo, po gwałtownym załamaniu się liczby pozwoleń budowlanych w pierwszym kwartale tego roku przyszedł czas na odwrócenie się koniunktury na rynku deweloperskim. Kłopoty ze sprzedażą nowych mieszkań powodują iż deweloperzy coraz częściej kuszą wszelkiego rodzaju bonusami takimi jak chociażby obniżka cen, vouchery na zabudowy kuchenne czy darmowa komórka lokatorska.

Jakie bonusy oferują deweloperzy przy zakupie mieszkania?

Przeanalizowaliśmy kilka ofert sprzedaży mieszkań wśród liczących się na rynku graczy, wniosek jaki się nasuwa oznacza jedno a mianowicie iż zaczynamy wchodzić w rynek klienta a to wymusi z czasem coraz większe obniżki i bonusy jakimi zaczną nas kusić deweloperzy chcący sprzedać swoje mieszkanie.

Oto kilka wybranych „bonusów” którymi na chwile obecną kusza nas sprzedawcy:

  • Archicom – obniżka cen nieruchomości oraz voucher w kwocie 13 000 na wykończenie mieszkania,
  • Grupa Start – obniżka cen o 500 zł na m2 ( oferta z Krakowa)
  • Robyg – obniżka cen mieszkań o 5 %

Czy warto kupić teraz mieszkanie czy może jeszcze ceny spadną ?

W mojej opinii warto z zakupem nieruchomości poczekać, ceny na przestrzeni roku znacznie spadną co spowodowane jest odpływem z rynku zarówno klientów kredytowych ( efekt wysokich stóp procentowych a co za tym idzie mniejszej zdolności kredytowej) jak i klientów gotówkowych którzy w obliczu spadających cen nieruchomości przenieśli się na lokaty terminowe.

Google news -2

4 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek

Jakie aktualnie są promocje w Warszawie na zakup mieszkania ?

Stach

Proponuję poczekać z tym zapytaniem będzie dużo dużo taniej🙂

Szczery

Mają z czego schodzić ich marże w tamtym roku to nawet 50% całkowitej wartości nieruchomości

Deweloper

To nie będziemy schodzić ceny i żadnych większych promocji nie myślimy wprowadzać. Niech te mieszkania stoją a jak nie będą się rzeczywiście sprzedawać to zaczniemy je wynajmować Ukraińcom

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dziennik budowy

Dziennik budowy (zwany także dziennikiem budowlanym) jest dokumentem rejestrującym postęp prac budowlanych. Zwykle zawiera informacje o użytych materiałach, godzinach pracy, warunkach pogodowych oraz wszelkich problemach lub opóźnieniach, które występują podczas realizacji projektu. Dziennik służy do śledzenia postępów projektu i zapewnienia, że ​​zostanie on ukończony na czas i w ramach budżetu.

Termostat do ogrzewania podłogowego

Termostat do ogrzewania podłogowego jest urządzeniem, które kontroluje temperaturę w pomieszczeniu poprzez regulację przepływu ciepła w systemie ogrzewania podłogowego. Może być zainstalowany na ścianie lub przymocowany do podłogi, a jego działanie polega na pomiarze temperatury powietrza w pomieszczeniu i kontrolowaniu przepływu ciepła w systemie ogrzewania podłogowego w celu utrzymania żądanej temperatury.

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa jest to materiał izolacyjny, który jest produkowany przez reakcję polimeryzacji poliuretanu z różnymi rozpuszczalnikami i innymi składnikami chemicznymi. Pianka poliuretanowa jest dostępna w różnych formach, takich jak płyty, maty, wałki, pianki natryskowej i pianki w sprayu. Pianka poliuretanowa jest odporna na działanie wody, jednak jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
4
0
Zostaw komentarzx