Kryzys w budownictwie 2022 – Deweloperzy kuszą bonusami oraz dają coraz większe upusty na zakup mieszkania.

Kryzys na rynku budowlanym zaczyna zbierać coraz szersze żniwo, po gwałtownym załamaniu się liczby pozwoleń budowlanych w pierwszym kwartale tego roku przyszedł czas na odwrócenie się koniunktury na rynku deweloperskim. Kłopoty ze sprzedażą nowych mieszkań powodują iż deweloperzy coraz częściej kuszą wszelkiego rodzaju bonusami takimi jak chociażby obniżka cen, vouchery na zabudowy kuchenne czy darmowa komórka lokatorska.

Jakie bonusy oferują deweloperzy przy zakupie mieszkania?

Przeanalizowaliśmy kilka ofert sprzedaży mieszkań wśród liczących się na rynku graczy, wniosek jaki się nasuwa oznacza jedno a mianowicie iż zaczynamy wchodzić w rynek klienta a to wymusi z czasem coraz większe obniżki i bonusy jakimi zaczną nas kusić deweloperzy chcący sprzedać swoje mieszkanie.

Oto kilka wybranych „bonusów” którymi na chwile obecną kusza nas sprzedawcy:

  • Archicom – obniżka cen nieruchomości oraz voucher w kwocie 13 000 na wykończenie mieszkania,
  • Grupa Start – obniżka cen o 500 zł na m2 ( oferta z Krakowa)
  • Robyg – obniżka cen mieszkań o 5 %

Czy warto kupić teraz mieszkanie czy może jeszcze ceny spadną ?

W mojej opinii warto z zakupem nieruchomości poczekać, ceny na przestrzeni roku znacznie spadną co spowodowane jest odpływem z rynku zarówno klientów kredytowych ( efekt wysokich stóp procentowych a co za tym idzie mniejszej zdolności kredytowej) jak i klientów gotówkowych którzy w obliczu spadających cen nieruchomości przenieśli się na lokaty terminowe.

Google news -2

4 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek

Jakie aktualnie są promocje w Warszawie na zakup mieszkania ?

Stach

Proponuję poczekać z tym zapytaniem będzie dużo dużo taniej🙂

Szczery

Mają z czego schodzić ich marże w tamtym roku to nawet 50% całkowitej wartości nieruchomości

Deweloper

To nie będziemy schodzić ceny i żadnych większych promocji nie myślimy wprowadzać. Niech te mieszkania stoją a jak nie będą się rzeczywiście sprzedawać to zaczniemy je wynajmować Ukraińcom

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Odkryj świat budownictwa i odnawialnych źródeł energii z @robert7979 na Tumblr!

Odkryj świat budownictwa i odnawialnych źródeł energii z @robert7979 na Tumblr! Na blogu znajdziesz praktyczne porady, instrukcje krok po kroku oraz inspiracje do projektów DIY. Robert dzieli się cennymi wskazówkami na temat budowy tarasu, instalacji elektrowni wiatrowej i wielu innych projektów, które możesz zrealizować samodzielnie. Dołącz do grona pasjonatów i zacznij swoją przygodę już dziś! Odwiedź @robert7979 na Tumblr i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Program „Moja Elektrownia Wiatrowa”

Program „Moja Elektrownia Wiatrowa”, zainicjowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspiera polskie gospodarstwa domowe w budowie własnych instalacji wiatrowych. Dzięki atrakcyjnym dotacjom na zakup i montaż mikroelektrowni, właściciele nieruchomości mogą obniżyć koszty energii elektrycznej i zwiększyć niezależność energetyczną. Program promuje zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, przyczyniając się do oszczędności finansowych oraz korzyści dla lokalnych społeczności.

Jagoda Kamczacka: Cudowna jagoda dla zdrowia stawów, cukrzycy i dny moczanowej.

Poznaj jagodę kamczacką - superowoc o niezwykłych właściwościach zdrowotnych, który zdobywa coraz większą popularność. Ta odporna na mróz jagoda, bogata w witaminy i minerały, przynosi ulgę w bólach stawów, wspiera leczenie cukrzycy i chroni serce. Dowiedz się, jak wykorzystać jej lecznicze właściwości i jakie korzyści przynosi regularne spożywanie tych niezwykłych owoców.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
4
0
Zostaw komentarzx