Jesienne porządki w ogrodzie, czyli o czym nie można zapomnieć?

Jesień to czas, w którym żaden ogrodnik niestety nie odpocznie, ponieważ prac w ogrodzie jest naprawdę mnóstwo. Poza czynnościami porządkowymi, czyli między innymi grabieniem liści i usunięciem resztek trawy, trzeba także zadbać o rośliny, które należy dobrze przygotować do zimy. Oczywiście konieczne będzie ich nawożenie nawozami sztucznymi lub naturalnymi, które pomogą im przetrwać niskie temperatury.

Poszczególne rośliny trzeba również przykryć włókniną lub dość sporą warstwą kory, aby mogły przetrwać do wiosny. Jesienne porządki w ogrodzie zajmują dość sporo czasu, ponieważ nie jest ich mało. W żadnym przypadku nie należy o nich zapominać, gdyż są one naprawdę bardzo potrzebne roślinom, jak i również całemu ogrodowi.

Każdy, kto posiada swój przydomowy ogród musi go każdą porą roku odpowiednio pielęgnować, aby zawsze dobrze wyglądał i funkcjonował. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, który nie jest sprzyjający dla roślin znajdujących się w ogrodzie. Jesienne porządki są potrzebne w każdym ogrodzie, dlatego nigdy nie należy ich zaniedbywać, tylko zawsze wykonywać je na czas.

Czy jesienią trzeba przycinać drzewa i krzewy?

Otóż tak, drzewa i krzewy wymagają przycinania jesienią, dlatego nie można o nim zapomnieć. Jednak nie jest to tak proste, jak może się wydawać tak, więc warto poznać pewne wskazówki, które to ułatwią. Po pierwsze najważniejsza jest odpowiednia pora, czyli wczesna jesień, gdyż rośliny są w tym czasie w stanie pełnego ulistnienia. Oczywiście tego typu zabiegi trzeba wykonywać regularnie, aby prawidłowo rosły i się rozwijały.

Kolejną ważną kwestią jest to, że nie podcina się wszystkich drzew, tylko niektóre. W większości przypadków podcina się nowo posadzone rośliny, jednak nie zawsze. Odpowiedni sposób cięcia ma tutaj również ogromne znaczenie, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Przycinanie ma na celu pobudzić późniejsze kwitnienie drzew i krzewów, dlatego usuwa się z nich zeschnięte gałęzie. Kolejną i ostatnią zasadą jest dobre narzędzie, która da zadowalający efekt końcowy. Na rynku, można znaleźć specjalne nożyce do podcinania, dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Jak często kosić trawę jesienią?

Tak właściwie dużo zależy od pogody. Bowiem, jeśli jesień jest ciepła i wilgotna to trawa nadal szybko rośnie, dlatego trzeba ją regularnie kosić. Zaleca się, aby robić to przynajmniej raz na dwa tygodnie, aby trawa nie była zbyt wysoka, a jej koszenie nie sprawiało żadnego problemu. Wykoszona trawa sprawia, że ogród staje się bardziej urokliwy.

Jeśli, jednak chodzi o ostatnie koszenie to należy go wykonać w połowie października, zanim spadnie pierwszy śnieg. Oczywiście jeśli będzie ono potrzebne w listopadzie to również trzeba je wykonać. Oczywiście ,co do koszenia trawy nie ma żadnej reguły, ponieważ wszystko zależy od panującej pogody, która nie zawsze jest sprzyjająca. Jednak, jedno jest pewne trzeba je wykonywać regularnie, aby zawsze była niska i dobrze wyglądała.

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bożenia

Co sądzicie o sadzeniu drzew owocowych na jesień

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
1
0
Zostaw komentarzx