Program Moje Ciepło – nawet 21 000 zł dopłaty do pomp ciepła w nowo budowanych budynkach.

Pompa ciepła jako zeroemisyjne źródło ciepła idealnie wpisuje się w propagowane w całej Europie rozwiązania w dążeniu do neutralności klimatycznej oraz w połączeniu z fotowoltaika jest sposobem za zero-energetyczny dom, który potrzebna energię do ogrzania pozyskuje sobie sam dzięki czemu właściciel domu nie płaci rachunków za ogrzewanie. Do tej pory dotacja dla pomp ciepła była tylko zarezerwowana dla istniejących budynków w których przeprowadzana była modernizacja źródeł ciepła z programu Czyste Powietrze. Od tego roku rząd wprowadza jednak program pod nazwą Moje Ciepło który umożliwi dotację do zakupu pompy ciepła również w przypadku nowo budowanych domów.

Program Moje Ciepło
Program Moje Ciepło

Czym jest program „moje ciepło”?

Program Moje Ciepło przewiduje udzielenie dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do zakupu i montażu pompy ciepła w nowo budowanych budynkach.

Kto może otrzymać dopłatę do pompy ciepła z programu Moje Ciepło ?

O dopłaty mogą się ubiegać osoby fizyczne – właściciele lub współwłaściciele (odbiorcy końcowi) nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Ile dopłaty na zakup pompy ciepła będzie można uzyskać z programu Moje Ciepło.

W ramach programu Moje Ciepło będzie można uzyskać dofinansowanie do zakupu pompy ciepła na maksymalnym poziomie 21 000 zł przy czym maksymalnie to może być 30 % kosztów kwalifikowanych.

Wartość inwestycji w pompę ciepła [zł]Maksymalna wartość dofinansowania [zł]
10.0003 000,00 zł
15.0004 500,00 zł
20.0006 000,00 zł
25.0007 500,00 zł
30.0009 000,00 zł
35.00010 500,00 zł
40.00012 000,00 zł
45.00013 500,00 zł
50.00015 000,00 zł
55.00016 500,00 zł
60.00018 000,00 zł
65.00019 500,00 zł
70.00021 000,00 zł
Przykładowe kwoty dofinansowania jakie będzie można z programu „Moje Ciepło”

Kiedy będzie można ubiegać się o dofinansowanie z programu Moje Ciepło ?

Program według zapowiedzi NFOŚiGW ma wejść w życie w pierwszej połowie 2022 roku

Gdzie złożyć wniosek na dopłatę z programu Moje Ciepło

Wnioski będzie można składać min. na stronie https://www.gov.pl/web/nfosigw/

Projekt ogrzewania podłogowego

Zaprojektujemy za darmo ogrzewanie podłogowe pod pompę ciepła –  remont.biz.pl

6 KOMENTARZE

5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
IZa

Kto za to wszystko zapłaci ???

Emi

Jak to kto ? Pan, pani, wszyscy zapłacimy

Kamil

Unia

Franel

Wiadomo już konkretnie kiedy program wystartuje ?

Jan

Tak najpierw dadzą dotację a potem odbiorą te pieniądze w rachunkach za prąd

Seba

Jak myślicie że dostanie cokolwiek za darmo to jesteście w dużym błędzie oni te dotacje odbiorą sobie późniejszych kosztach chociażby prądu który jest potrzebny żeby pompa ciepła pracowała

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dom przyszłości – jakie technologie elektryczne zmieniają naszą codzienność?

Nowoczesne technologie elektryczne coraz śmielej wkraczają do naszych domów, zmieniając codzienność na bardziej komfortową i ekologiczną. W artykule „Dom przyszłości – jakie technologie elektryczne zmieniają naszą codzienność?” przyglądamy się innowacjom, takim jak inteligentne oświetlenie, smart gniazdka czy zaawansowane systemy zarządzania energią. Dzięki nim oszczędzamy prąd, zwiększamy bezpieczeństwo i dostosowujemy przestrzeń do swoich potrzeb. Sprawdź, jak hurtownie elektryczne wspierają te zmiany, oferując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania dla domów przyszłości.

DUON – nowoczesne rozwiązania gazowe dla przemysłu i biznesu.

Gaz ziemny od DUON to jedno z najefektywniejszych i ekologicznych źródeł energii, które pomaga firmom sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Elastyczność w zakresie dostaw, profesjonalne doradztwo oraz nowoczesne technologie sprawiają, że DUON jest zaufanym partnerem przedsiębiorstw różnych branż, od przemysłu ciężkiego po usługi. Dzięki współpracy z DUON firmy mogą skutecznie obniżyć koszty energii i spełnić regulacje środowiskowe, jednocześnie dbając o ekologię i przyszłość biznesu.

Kompletny zestaw materiałów do instalacji podłogówki – co wybrać?

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Aby system działał sprawnie i efektywnie, kluczowy jest odpowiedni dobór materiałów. W artykule "Kompletny zestaw materiałów do instalacji podłogówki – co wybrać?" znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci skompletować niezbędne elementy, takie jak rury grzewcze, izolacja termiczna czy kolektory. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze komponentów, aby zapewnić sobie komfort cieplny i oszczędność energii na lata.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
6
0
Zostaw komentarzx