Zmiany w gotowym projekcie domu. Ile za nie zapłacisz ?

Masz już gotowy projekt domu, ale chcesz wprowadzić w nim zmiany? To nie problem. Możesz zmienić rozkład pomieszczeń, okien i drzwi. Oczywiście nie za darmo. Ile to będzie kosztowało ?

Wymarzony dom to taki, który w pełni jest dostosowany do potrzeb użytkownika. Duże znaczenie ma rozkład pomieszczeń. Możesz od razu znaleźć idealny projekt domu. Czasem jest to jednak bardzo trudne. Dlatego nabywcy decydują się na wprowadzanie zmian w gotowych projektach.

Jakie zmiany można wprowadzić w gotowym projekcie domu?

Podstawowymi zmianami, jakie można wprowadzić w gotowym projekcie domu są:

  • zmiana kąta nachylenia dachu,
  • zmiana lokalizacji tarasu czy balkonu
  • zmiana wielkości, kształtu i rozmieszczenia okien i drzwi,
  • zmiana w rozmieszczeniu ścian działowych lub ich likwidacja,
  • zmiany w funkcji pomieszczeń,
  • zmiana sposobu wykończenia elewacji,
  • zmiana materiałów, z których powstanie dom,
  • zmiana sposobu ogrzewania budynku.



Adaptacja gotowe projektu. Czy każdy architekt się na to zgodzi?

Architekcie dość niechętnie wprowadzają zmiany w gotowych projektach domów. Uważają, że jeżeli klient wybrał gotowy projekt, powinien się do niego dostosować. W końcu projekt wybierany jest pod konkretną działkę i jej parametry. Wybór jest tak duży, że można znaleźć idealny układ, dostosowany do potrzeb użytkowników. Zwykle, jeżeli klient chce wprowadzić dużo zmian w gotowym projekcie, architekt pyta, czy aby nie lepiej byłoby stworzyć po prostu gotowy projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Adaptacja gotowego projektu. Jak wyglądają zmiany?

Głównym zadaniem adaptacji projektu jest jego sprawdzenie pod kątem tego, czy pasuje na danej działce. Sprawdzane jest położenie domu względem światła, ukształtowania terenu, nośności gruntu oraz głębokości przemarzania gruntu. Każda dodatkowa zmiana, jaką klient chce wprowadzić w projekcie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zmiany, jakie klient chce wprowadzić w projekcie mogą kosztować nawet do 7 tysięcy złotych lub więcej. Są to więc ogromne koszty. A sam gotowy projekt kosztuje zwykle około 2 tysiące złotych. Nie lepiej od razu wybrać dobry, dostosowany do potrzeb projekt? Warto się nad tym zastanowić.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dom przyszłości – jakie technologie elektryczne zmieniają naszą codzienność?

Nowoczesne technologie elektryczne coraz śmielej wkraczają do naszych domów, zmieniając codzienność na bardziej komfortową i ekologiczną. W artykule „Dom przyszłości – jakie technologie elektryczne zmieniają naszą codzienność?” przyglądamy się innowacjom, takim jak inteligentne oświetlenie, smart gniazdka czy zaawansowane systemy zarządzania energią. Dzięki nim oszczędzamy prąd, zwiększamy bezpieczeństwo i dostosowujemy przestrzeń do swoich potrzeb. Sprawdź, jak hurtownie elektryczne wspierają te zmiany, oferując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania dla domów przyszłości.

DUON – nowoczesne rozwiązania gazowe dla przemysłu i biznesu.

Gaz ziemny od DUON to jedno z najefektywniejszych i ekologicznych źródeł energii, które pomaga firmom sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Elastyczność w zakresie dostaw, profesjonalne doradztwo oraz nowoczesne technologie sprawiają, że DUON jest zaufanym partnerem przedsiębiorstw różnych branż, od przemysłu ciężkiego po usługi. Dzięki współpracy z DUON firmy mogą skutecznie obniżyć koszty energii i spełnić regulacje środowiskowe, jednocześnie dbając o ekologię i przyszłość biznesu.

Kompletny zestaw materiałów do instalacji podłogówki – co wybrać?

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Aby system działał sprawnie i efektywnie, kluczowy jest odpowiedni dobór materiałów. W artykule "Kompletny zestaw materiałów do instalacji podłogówki – co wybrać?" znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci skompletować niezbędne elementy, takie jak rury grzewcze, izolacja termiczna czy kolektory. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze komponentów, aby zapewnić sobie komfort cieplny i oszczędność energii na lata.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx