Zmiany w gotowym projekcie domu. Ile za nie zapłacisz ?

Masz już gotowy projekt domu, ale chcesz wprowadzić w nim zmiany? To nie problem. Możesz zmienić rozkład pomieszczeń, okien i drzwi. Oczywiście nie za darmo. Ile to będzie kosztowało ?

Wymarzony dom to taki, który w pełni jest dostosowany do potrzeb użytkownika. Duże znaczenie ma rozkład pomieszczeń. Możesz od razu znaleźć idealny projekt domu. Czasem jest to jednak bardzo trudne. Dlatego nabywcy decydują się na wprowadzanie zmian w gotowych projektach.

Jakie zmiany można wprowadzić w gotowym projekcie domu?

Podstawowymi zmianami, jakie można wprowadzić w gotowym projekcie domu są:

  • zmiana kąta nachylenia dachu,
  • zmiana lokalizacji tarasu czy balkonu
  • zmiana wielkości, kształtu i rozmieszczenia okien i drzwi,
  • zmiana w rozmieszczeniu ścian działowych lub ich likwidacja,
  • zmiany w funkcji pomieszczeń,
  • zmiana sposobu wykończenia elewacji,
  • zmiana materiałów, z których powstanie dom,
  • zmiana sposobu ogrzewania budynku.



Adaptacja gotowe projektu. Czy każdy architekt się na to zgodzi?

Architekcie dość niechętnie wprowadzają zmiany w gotowych projektach domów. Uważają, że jeżeli klient wybrał gotowy projekt, powinien się do niego dostosować. W końcu projekt wybierany jest pod konkretną działkę i jej parametry. Wybór jest tak duży, że można znaleźć idealny układ, dostosowany do potrzeb użytkowników. Zwykle, jeżeli klient chce wprowadzić dużo zmian w gotowym projekcie, architekt pyta, czy aby nie lepiej byłoby stworzyć po prostu gotowy projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Adaptacja gotowego projektu. Jak wyglądają zmiany?

Głównym zadaniem adaptacji projektu jest jego sprawdzenie pod kątem tego, czy pasuje na danej działce. Sprawdzane jest położenie domu względem światła, ukształtowania terenu, nośności gruntu oraz głębokości przemarzania gruntu. Każda dodatkowa zmiana, jaką klient chce wprowadzić w projekcie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zmiany, jakie klient chce wprowadzić w projekcie mogą kosztować nawet do 7 tysięcy złotych lub więcej. Są to więc ogromne koszty. A sam gotowy projekt kosztuje zwykle około 2 tysiące złotych. Nie lepiej od razu wybrać dobry, dostosowany do potrzeb projekt? Warto się nad tym zastanowić.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Sadzenie malin jesienią: Kompleksowy przewodnik krok po kroku

Odkryj sekrety sadzenia malin jesienią, aby cieszyć się obfitymi plonami w następnym sezonie. Nasz szczegółowy przewodnik poprowadzi Cię przez wszystkie etapy - od wyboru odpowiedniego terminu, przez przygotowanie gleby, aż po pielęgnację młodych roślin. Dowiesz się, jakie odmiany malin wybrać, jak zabezpieczyć je przed chorobami i szkodnikami, oraz kiedy spodziewać się pierwszych owoców. Sprawdź nasze rekomendacje i zainwestuj teraz czas w swój ogród, aby cieszyć się słodkimi i soczystymi malinami w przyszłym roku.

Wertykulacja trawnika: co to jest, jak i kiedy ją wykonać?

Wertykulacja trawnika to klucz do zdrowej i bujnej murawy. Chcesz wiedzieć, dlaczego ten zabieg jest tak istotny i kiedy go przeprowadzić? Dowiedz się, jakie narzędzia są niezbędne do wertykulacji i jak dbać o trawnik po jego wykonaniu. Odkryj tajniki prawidłowego nawożenia, podlewania i dosiewania trawnika. Zapewniej swojemu trawnikowi najlepszą pielęgnację, aby cieszyć się pięknym, zielonym dywanem przez cały rok. Czytaj dalej i poznaj sprawdzone metody pielęgnacji trawnika od ekspertów

Nawożenie tui jesienią – klucz do gęstych i intensywnie zielonych roślin.

Nawożenie tui jesienią to klucz do zdrowych, gęstych i intensywnie zielonych roślin. Choć tuje są niewymagające, odpowiednia pielęgnacja gwarantuje ich atrakcyjny wygląd przez cały rok. Dowiedz się, jakie preparaty stosować, kiedy przeprowadzać nawożenie i jakie są tajniki prawidłowej pielęgnacji. Dzięki naszym wskazówkom, Twoje tuje będą rosły zdrowo, a Twój ogród stanie się prawdziwą ozdobą. Śledź nasze porady i ciesz się pięknem natury w każdym sezonie!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx