Zmiany w gotowym projekcie domu. Ile za nie zapłacisz ?

Masz już gotowy projekt domu, ale chcesz wprowadzić w nim zmiany? To nie problem. Możesz zmienić rozkład pomieszczeń, okien i drzwi. Oczywiście nie za darmo. Ile to będzie kosztowało ?

Wymarzony dom to taki, który w pełni jest dostosowany do potrzeb użytkownika. Duże znaczenie ma rozkład pomieszczeń. Możesz od razu znaleźć idealny projekt domu. Czasem jest to jednak bardzo trudne. Dlatego nabywcy decydują się na wprowadzanie zmian w gotowych projektach.

Jakie zmiany można wprowadzić w gotowym projekcie domu?

Podstawowymi zmianami, jakie można wprowadzić w gotowym projekcie domu są:

  • zmiana kąta nachylenia dachu,
  • zmiana lokalizacji tarasu czy balkonu
  • zmiana wielkości, kształtu i rozmieszczenia okien i drzwi,
  • zmiana w rozmieszczeniu ścian działowych lub ich likwidacja,
  • zmiany w funkcji pomieszczeń,
  • zmiana sposobu wykończenia elewacji,
  • zmiana materiałów, z których powstanie dom,
  • zmiana sposobu ogrzewania budynku.



Adaptacja gotowe projektu. Czy każdy architekt się na to zgodzi?

Architekcie dość niechętnie wprowadzają zmiany w gotowych projektach domów. Uważają, że jeżeli klient wybrał gotowy projekt, powinien się do niego dostosować. W końcu projekt wybierany jest pod konkretną działkę i jej parametry. Wybór jest tak duży, że można znaleźć idealny układ, dostosowany do potrzeb użytkowników. Zwykle, jeżeli klient chce wprowadzić dużo zmian w gotowym projekcie, architekt pyta, czy aby nie lepiej byłoby stworzyć po prostu gotowy projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Adaptacja gotowego projektu. Jak wyglądają zmiany?

Głównym zadaniem adaptacji projektu jest jego sprawdzenie pod kątem tego, czy pasuje na danej działce. Sprawdzane jest położenie domu względem światła, ukształtowania terenu, nośności gruntu oraz głębokości przemarzania gruntu. Każda dodatkowa zmiana, jaką klient chce wprowadzić w projekcie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zmiany, jakie klient chce wprowadzić w projekcie mogą kosztować nawet do 7 tysięcy złotych lub więcej. Są to więc ogromne koszty. A sam gotowy projekt kosztuje zwykle około 2 tysiące złotych. Nie lepiej od razu wybrać dobry, dostosowany do potrzeb projekt? Warto się nad tym zastanowić.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Fototapety kwiaty – Floralny przewrót w Twoim zakątku!

Czy marzysz o wnętrzu pełnym ciepła, barw i energii? Fototapety kwiatowe od Tapeko mogą zupełnie odmienić Twoje mieszkanie! Od egzotycznych motywów po sielankowe polne kwiaty, każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonaj się, jak kwiatowe akcenty na ścianach mogą podnieść Twój nastrój, wprowadzić harmonię i wyrazistość do każdego zakątka. Gotowi na małą rewolucję w dekoracji? Poznaj 7 wyjątkowych wzorów, które przeniosą Twoje wnętrze na nowy poziom piękna i stylu!

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu pasywnego.

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu pasywnego to kluczowy krok, który wpływa na efektywność energetyczną i komfort użytkowania. W artykule znajdziesz szczegółowe omówienie różnych systemów grzewczych, takich jak pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz rekuperacja z nagrzewnicą. Dowiedz się, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię i jak wybrać najbardziej ekologiczny oraz opłacalny system ogrzewania.

Ruszyły kontrole źródeł ciepła: Straż miejska dopytuje o wiek kotła.

Kontrole źródeł ciepła w Polsce są na porządku dziennym, a straż miejska nakłada wysokie mandaty za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ogrzewania. Sprawdza się wiek kotła, jego klasę oraz rodzaj stosowanego paliwa. Szczególnie surowo traktowane są kotły pozaklasowe, tzw. "kopciuchy". Dowiedz się, jakie konsekwencje grożą za używanie nieekologicznych urządzeń i dlaczego wzmożone kontrole są konieczne dla poprawy jakości powietrza w naszym kraju.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx