Wysokość kredytu potrzebnego na budowę domu.

Biorąc kredyt na budowę domu, należy dokładnie rozplanować i przygotować kosztorys. Nie chcemy przecież sytuacji, gdy w trakcie budowy, lub wykańczania nieruchomości, nagle zabraknie nam środków. Natomiast wzięcie kredytu „na wyrost”, niepotrzebnie zwiększy jego koszty.

Wnioskując o kredyt hipoteczny, mający być przeznaczony na budowę lub remont, bank i tak poprosi nas o przedstawienie takowego kosztorysu. Dlatego warto jest dokładnie wiedzieć, jakie materiały będą nam potrzebne, oraz jaki jest ich koszt zakupu, jak i robocizny. Całe szczęście, w przeciwieństwie do jeszcze niedawnego czasu, w tej chwili, ceny materiałów budowlanych są w miarę ustabilizowane, i jeżeli dobrze rozejrzymy się po rynku, nie powinno nas nic zaskoczyć w trakcie ich zakupu. O ile w przypadku przeprowadzania remontu, zazwyczaj bardzo łatwo wycenić finalną wartość, o tyle w trakcie budowy, każda zmiana planów, może łączyć się z dodatkowymi kosztami.

Koszty dodatkowe, nieznajdujące się wcześniej w kosztorysie, najczęściej wynikają na etapie prac wykończeniowych. Klienci decydują się na zakup droższej glazury, sprzętu RTV, itp. Co prawda jest możliwość wnioskowania do banku, o zwiększenie kwoty kredytu, już po jego zaciągnięciu, ale często wiąże się to z dodatkowymi, lub ponownymi procedurami. Dlatego w przypadku budowy domu, lepiej od razu zwiększyć wnioskowaną kwotę o około 10%, niż później starać się o jej podwyższenie


 


0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx