Zasada działania instalacji kolektora słonecznego.

Instalacja solarna, pozwalająca na wykorzystanie energii słonecznej, to zazwyczaj podgrzewacz znajdujący się wewnątrz budynku, jak i oczywiście bateria kolektorów słonecznych, najczęściej umieszczanych na dachu. W momencie posiadania poprawnie wykonanej instalacji (dobrego dobrania podzespołów podgrzewacza, zależnych od jego pojemności, ilości kolektorów słonecznych i odpowiedniego podłączania ze sobą całej instalacji), różnica temperatury nośnika (roztwór glikolu propylenowego) w momencie wypłynięcia z kolektora, a dopłynięcia do niego z powrotem, nie powinna być większa niż 15 °C.

Instalacja taka, powinna w przeciągu kilku godzin, nagrzać wodę w zbiorniku do temperatury maksymalnie 70 °C. Przy wyższych temperaturach pracy kolektora, odnotowywane są większe straty ciepła.

Całość działa w następujący sposób:

– kolektor „zbiera” energię słoneczną i przekształca ja na ciepło,

– bateria kolektora, jest połączona z wężownicą w podgrzewaczu wody, hydraulicznie, za pomocą rur elastycznych o odpowiednio dobranej średnicy,

– nośnik ciepła, to roztwór glikolu propylenowego, obiegający instalację, dzięki, pracy pompy obiegowej, zamontowanej w zespole sterowniczo – pompowym,

– nośnik ciepła, po prostu zabiera ciepło wytworzone w kolektorach i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodą znajdującą się w podgrzewaczu.


Zobacz przy okazji ciekawy portal branży instalacyjnej

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Zobacz: rynek-instalatora.co.pl/

 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dom przyszłości – jakie technologie elektryczne zmieniają naszą codzienność?

Nowoczesne technologie elektryczne coraz śmielej wkraczają do naszych domów, zmieniając codzienność na bardziej komfortową i ekologiczną. W artykule „Dom przyszłości – jakie technologie elektryczne zmieniają naszą codzienność?” przyglądamy się innowacjom, takim jak inteligentne oświetlenie, smart gniazdka czy zaawansowane systemy zarządzania energią. Dzięki nim oszczędzamy prąd, zwiększamy bezpieczeństwo i dostosowujemy przestrzeń do swoich potrzeb. Sprawdź, jak hurtownie elektryczne wspierają te zmiany, oferując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania dla domów przyszłości.

DUON – nowoczesne rozwiązania gazowe dla przemysłu i biznesu.

Gaz ziemny od DUON to jedno z najefektywniejszych i ekologicznych źródeł energii, które pomaga firmom sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Elastyczność w zakresie dostaw, profesjonalne doradztwo oraz nowoczesne technologie sprawiają, że DUON jest zaufanym partnerem przedsiębiorstw różnych branż, od przemysłu ciężkiego po usługi. Dzięki współpracy z DUON firmy mogą skutecznie obniżyć koszty energii i spełnić regulacje środowiskowe, jednocześnie dbając o ekologię i przyszłość biznesu.

Kompletny zestaw materiałów do instalacji podłogówki – co wybrać?

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Aby system działał sprawnie i efektywnie, kluczowy jest odpowiedni dobór materiałów. W artykule "Kompletny zestaw materiałów do instalacji podłogówki – co wybrać?" znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci skompletować niezbędne elementy, takie jak rury grzewcze, izolacja termiczna czy kolektory. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze komponentów, aby zapewnić sobie komfort cieplny i oszczędność energii na lata.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx