Zasada działania instalacji kolektora słonecznego.

Instalacja solarna, pozwalająca na wykorzystanie energii słonecznej, to zazwyczaj podgrzewacz znajdujący się wewnątrz budynku, jak i oczywiście bateria kolektorów słonecznych, najczęściej umieszczanych na dachu. W momencie posiadania poprawnie wykonanej instalacji (dobrego dobrania podzespołów podgrzewacza, zależnych od jego pojemności, ilości kolektorów słonecznych i odpowiedniego podłączania ze sobą całej instalacji), różnica temperatury nośnika (roztwór glikolu propylenowego) w momencie wypłynięcia z kolektora, a dopłynięcia do niego z powrotem, nie powinna być większa niż 15 °C.

Instalacja taka, powinna w przeciągu kilku godzin, nagrzać wodę w zbiorniku do temperatury maksymalnie 70 °C. Przy wyższych temperaturach pracy kolektora, odnotowywane są większe straty ciepła.

Całość działa w następujący sposób:

– kolektor „zbiera” energię słoneczną i przekształca ja na ciepło,

– bateria kolektora, jest połączona z wężownicą w podgrzewaczu wody, hydraulicznie, za pomocą rur elastycznych o odpowiednio dobranej średnicy,

– nośnik ciepła, to roztwór glikolu propylenowego, obiegający instalację, dzięki, pracy pompy obiegowej, zamontowanej w zespole sterowniczo – pompowym,

– nośnik ciepła, po prostu zabiera ciepło wytworzone w kolektorach i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodą znajdującą się w podgrzewaczu.


Zobacz przy okazji ciekawy portal branży instalacyjnej

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Zobacz: rynek-instalatora.co.pl/

 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Rury cienkościenne od e-materials.pl – solidność i wytrzymałość w każdej konstrukcji.

Jeśli planujesz budowę konstrukcji stalowej, instalację przesyłową lub system przemysłowy, rury cienkościenne od e-materials.pl będą niezawodnym wyborem. Dzięki szerokiej ofercie rozmiarów i typów rur, wykonanych z wysokogatunkowej stali, z łatwością dopasujesz produkt do swoich potrzeb. Precyzyjne wykonanie, wysoka odporność mechaniczna i szybka realizacja zamówień sprawiają, że oferta e-materials.pl cieszy się zaufaniem profesjonalistów z wielu branż.

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx