Zasada działania instalacji kolektora słonecznego.

Instalacja solarna, pozwalająca na wykorzystanie energii słonecznej, to zazwyczaj podgrzewacz znajdujący się wewnątrz budynku, jak i oczywiście bateria kolektorów słonecznych, najczęściej umieszczanych na dachu. W momencie posiadania poprawnie wykonanej instalacji (dobrego dobrania podzespołów podgrzewacza, zależnych od jego pojemności, ilości kolektorów słonecznych i odpowiedniego podłączania ze sobą całej instalacji), różnica temperatury nośnika (roztwór glikolu propylenowego) w momencie wypłynięcia z kolektora, a dopłynięcia do niego z powrotem, nie powinna być większa niż 15 °C.

Instalacja taka, powinna w przeciągu kilku godzin, nagrzać wodę w zbiorniku do temperatury maksymalnie 70 °C. Przy wyższych temperaturach pracy kolektora, odnotowywane są większe straty ciepła.

Całość działa w następujący sposób:

– kolektor „zbiera” energię słoneczną i przekształca ja na ciepło,

– bateria kolektora, jest połączona z wężownicą w podgrzewaczu wody, hydraulicznie, za pomocą rur elastycznych o odpowiednio dobranej średnicy,

– nośnik ciepła, to roztwór glikolu propylenowego, obiegający instalację, dzięki, pracy pompy obiegowej, zamontowanej w zespole sterowniczo – pompowym,

– nośnik ciepła, po prostu zabiera ciepło wytworzone w kolektorach i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodą znajdującą się w podgrzewaczu.


Zobacz przy okazji ciekawy portal branży instalacyjnej

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Zobacz: rynek-instalatora.co.pl/

 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ile kosztuje użytkowanie systemu rekuperacji?

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się lepszą jakością powietrza w domu? Poznaj rekuperację - innowacyjny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dowiedz się, jak działa, ile kosztuje i jakie korzyści przynosi. Przeczytaj nasz szczegółowy wpis i zobacz, jak możesz cieszyć się komfortem i oszczędzać na ogrzewaniu, a także wpływać pozytywnie na środowisko.

Kiedy sadzić maliny: Przewodnik krok po kroku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zacząć uprawę malin w swoim ogrodzie? Ten szczegółowy przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, kiedy najlepiej sadzić maliny, jak je pielęgnować, a także jakie odmiany są dostępne. Poznasz również zdrowotne właściwości tych smacznych owoców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, ten artykuł pomoże Ci cieszyć się obfitymi plonami malin w swoim ogrodzie.

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx