Remont łazienki – jak go przeprowadzić ?

Przychodzi taki czas, że remont łazienki jest po prostu nieunikniony. Jest to miejsce, które w domu musi być zadbane. W końcu to tam dbamy o higienę. Na pewno jednak trzeba przygotować się na spory wydatek, ponieważ zakup nowych kafelek czy urządzeń na pewno nie będzie nas mało kosztował. Jednak raz porządnie zrobiony remont łazienki pozwoli na korzystanie z niej bez żadnych problemów przez wiele lat.

Zanim przystąpisz do remontu łazienki, ustal budżet, jaki możesz przeznaczyć na tę inwestycję. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych niespodzianek, a pieniędzy wystarczy Ci na wszystko. Generalny remont wiąże się nie tylko z pozbyciem się starych kafelek i wymianą urządzeń, ale często również z przerobieniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Warto wszystko sprawdzić, aby wykonać remont raz, a porządnie. Lepiej czasem trochę więcej dołożyć, aby mieć pewność, że instalacja będzie działała właściwie i nie będziemy mieli żadnych problemów z korzystaniem z łazienki.

Skucie starych płytek

Pierwszym etapem remontu łazienki jest oczywiście skucie starych płytek znajdujących się na ścianach oraz podłodze. Tylko w niektórych przypadkach jest możliwe położenie nowych płytek na stare. Jednak odradzamy tego typu zabiegi. W kolejnym etapie będzie trzeba wyrównać powierzchnię, na której będą kładzione nowe płytki i oczywiście je poukładać.



Wyposażenie łazienki

W łazience po remoncie warto zastosować nowe urządzenia sanitarne, czyli prysznic lub wannę, toaletę oraz umywalkę. Są to podstawowe sprzęty, które pozwolą na komfortowe korzystanie z tej przestrzeni. Należy zmierzyć dostępną powierzchnię i wybrać sprzęty, które idealnie będą pasowały. Zaoszczędzimy dzięki temu miejsce, a łazienka będzie wyglądała tak, jak powinna.

Miejsca na grzejnik

Oczywiście, jeżeli w łazience nie masz ogrzewania podłogowego, musisz także wygospodarować miejsce na kaloryfer. Najpopularniejsze są tak zwane ręcznikowce, czyli wiszące grzejniki ze szczeblami. Dają one dużo ciepła i są wystarczające do ogrzania łazienki.

Zadbaj o światło

Podczas generalnego remontu łazienki możemy także zdecydować się na dołożenie światła w tym pomieszczeniu. Można zastosować oświetlenie halogenowe, podświetlane półki, a także szereg innych ciekawych rozwiązań, które w znakomity sposób uatrakcyjnią przestrzeń.


Blog Mieszkanie

Blog Mieszkanie

Blog z poradami jak wyremontować mieszkanie

Zobacz: www.blogmieszkanie.co.pl/

 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx