Skuteczna ochrona przed smogiem – tylko z rekuperacją

Zbliżają się zimowe miesiące. Trzeba przygotować się na kolejny atak smogu, który zawładnie powietrzem już w listopadzie/grudniu. W tym celu warto pomyśleć o nowoczesnym systemie wentylacyjnym z odzyskiem ciepła, czyli o rekuperacji. Rozwiązanie to daje szansę na przebywanie w pomieszczeniach ze świeżym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem. Sprawdźmy więc jak skuteczna ochrona przed smogiem zostanie zapewniona przez inwestycję w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Zanieczyszczone różnymi szkodliwymi substancjami powietrze jest szkodliwe dla zdrowia. Może prowadzić do rozwoju wielu chorób. Warto przynajmniej w domu mieć możliwość oddychania świeżym powietrzem, skoro na zewnątrz nie da się takiego efektu osiągnąć. Jakość powietrza domu uda się osiągnąć z pomocą nowoczesnego systemu wentylacyjnego, jakim jest rekuperacja.

Zasady działania rekuperatorów są bardzo proste. Przepływają przez to urządzenie dwa strumienie powietrza: świeże oraz zużyte. Obydwa strumienie nie mieszają się. Zużyte powietrze zostaje usunięte z budynku, a świeże dostarczone do wnętrz. Dodatkowym działaniem urządzenia jest pozyskiwanie z zużytego powietrza ciepła. Udaje się to dzięki wymiennikowi płytowemu lub obrotowemu. Nie ma takiej możliwości w przypadku standardowej wentylacji grawitacyjnej, która jest zależna od warunków atmosferycznych.

Jak działa wentylacja mechaniczna z rekuperacją?
Jak działa wentylacja mechaniczna z rekuperacją?

Filtry antysmogowe

Każda rekuperacja jest wzbogacana o filtry antysmogowe, które mają na celu wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń. Nie dopuszczają do ich dostania się do domu. Standardowo urządzenia te wyposażone są w filtry G3, które są w stanie wyłapać zanieczyszczenia wielkości pyłków kwiatowych.

Można także wybrać dodatkowe filtry F7, które są w stanie zablokować wszelkiego rodzaju pyły oraz sadze, a także mgły olejowe. Pomagają również w filtrowaniu dymu tytoniowego oraz różnego rodzaju bakterii. Ten rodzaj filtrów świetnie sprawdzi się w okresie zimowym, w którym chcemy odizolować dom od wszelkich zanieczyszczeń emitowanych przez domowe kominy.

Warto wyposażyć swój dom w nowoczesny system wentylacji, który pomoże stworzyć przyjazne warunki do mieszkania. Umożliwi on oddychanie świeżym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://www.blogremontmieszkania.co.pl/

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ogrzewanie podłogowe – komfort i oszczędność w Twoim domu.

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia komfort ciepła pod stopami, ale również pozwala na znaczne oszczędności energii. W artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe, jakie są jego rodzaje oraz jakie korzyści niesie dla zdrowia i estetyki wnętrz. Podpowiadamy również, jak znaleźć specjalistów do projektowania i montażu tego rodzaju systemu grzewczego, aby Twój dom był ciepły i energooszczędny na długie lata.

Porady związane z wykończeniem wnętrz z wykorzystaniem listew przypodłogowych.

W artykule przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje o listwach przypodłogowych – elementach, które nadają wnętrzom estetyczny wygląd oraz pełnią ważne funkcje praktyczne. Opisujemy popularne rodzaje listew, w tym nowoczesne rozwiązania z oświetleniem LED, które dodają wnętrzom elegancji i funkcjonalności. Dowiedz się, dlaczego warto stosować listwy przypodłogowe, jakie materiały są najlepsze do ich produkcji oraz gdzie można kupić produkty najwyższej jakości. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać idealne listwy do Twojego domu lub biura.

Zacienienie instalacji fotowoltaicznych czyli fotowoltaika w cieniu sąsiada.

Problem zacienienia instalacji fotowoltaicznych przez sąsiadujące budynki i drzewa zyskuje na znaczeniu w Polsce. W artykule omawiamy interpelację posłanki Agnieszki Hanajczyk do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w której proponuje wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które uwzględniałyby potrzeby instalacji fotowoltaicznych w kontekście dostępu do światła słonecznego. Czy zmiany w przepisach budowlanych są konieczne, aby wspierać rozwój energii odnawialnej?
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx