Skuteczna ochrona przed smogiem – tylko z rekuperacją

Zbliżają się zimowe miesiące. Trzeba przygotować się na kolejny atak smogu, który zawładnie powietrzem już w listopadzie/grudniu. W tym celu warto pomyśleć o nowoczesnym systemie wentylacyjnym z odzyskiem ciepła, czyli o rekuperacji. Rozwiązanie to daje szansę na przebywanie w pomieszczeniach ze świeżym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem. Sprawdźmy więc jak skuteczna ochrona przed smogiem zostanie zapewniona przez inwestycję w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Zanieczyszczone różnymi szkodliwymi substancjami powietrze jest szkodliwe dla zdrowia. Może prowadzić do rozwoju wielu chorób. Warto przynajmniej w domu mieć możliwość oddychania świeżym powietrzem, skoro na zewnątrz nie da się takiego efektu osiągnąć. Jakość powietrza domu uda się osiągnąć z pomocą nowoczesnego systemu wentylacyjnego, jakim jest rekuperacja.

Zasady działania rekuperatorów są bardzo proste. Przepływają przez to urządzenie dwa strumienie powietrza: świeże oraz zużyte. Obydwa strumienie nie mieszają się. Zużyte powietrze zostaje usunięte z budynku, a świeże dostarczone do wnętrz. Dodatkowym działaniem urządzenia jest pozyskiwanie z zużytego powietrza ciepła. Udaje się to dzięki wymiennikowi płytowemu lub obrotowemu. Nie ma takiej możliwości w przypadku standardowej wentylacji grawitacyjnej, która jest zależna od warunków atmosferycznych.

Jak działa wentylacja mechaniczna z rekuperacją?
Jak działa wentylacja mechaniczna z rekuperacją?

Filtry antysmogowe

Każda rekuperacja jest wzbogacana o filtry antysmogowe, które mają na celu wyłapywanie wszystkich zanieczyszczeń. Nie dopuszczają do ich dostania się do domu. Standardowo urządzenia te wyposażone są w filtry G3, które są w stanie wyłapać zanieczyszczenia wielkości pyłków kwiatowych.

Można także wybrać dodatkowe filtry F7, które są w stanie zablokować wszelkiego rodzaju pyły oraz sadze, a także mgły olejowe. Pomagają również w filtrowaniu dymu tytoniowego oraz różnego rodzaju bakterii. Ten rodzaj filtrów świetnie sprawdzi się w okresie zimowym, w którym chcemy odizolować dom od wszelkich zanieczyszczeń emitowanych przez domowe kominy.

Warto wyposażyć swój dom w nowoczesny system wentylacji, który pomoże stworzyć przyjazne warunki do mieszkania. Umożliwi on oddychanie świeżym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://www.blogremontmieszkania.co.pl/

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx