Pompa ciepła – rozwiązanie lepsze niż kocioł węglowy

Polska walczy w ostatnich kilku latach z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Skłoniło to władze do podjęcia działań zmierzających do całkowitego wyeliminowania kotłów węglowych z polskich domów. Mają je zastąpić inne instalacje, bardziej przyjazne środowisku. Jedną z nich są pompy ciepła, które są ekologicznym rozwiązaniem grzewczym.

Jakość powietrza w polskich miastach, szczególnie zimą, jest tragiczna. W 2016 roku kilkakrotnie były przekraczane normy. Władze starały się przekonywać ludzi, aby przesiadali się z samochodów do komunikacji miejskiej, a także aby wymieniali kotły węglowe na inne, bardziej ekologiczne systemy grzewcze. Od kilku lat mieszkańcy wielu miast mogą korzystać z bardzo dużego dofinansowania unijnego. Gminy są w stanie pokrywać wszystkie koszty związane z wymianą instalacji grzewczej na nową, bardziej ekologiczną.

Bez emisji zanieczyszczeń

Decydując się na umieszczenie pompy ciepła w swoim domu, przestajemy być producentami zanieczyszczeń. Jedynie podczas produkcji energii elektrycznej możemy minimalnie emitować zanieczyszczenia. Prąd jest potrzebny do tego, aby sprężarka w urządzeniu mogła działać. Poza tym, w żaden sposób nie będziemy szkodzili środowisku ogrzewając dom. Jeszcze lepiej wyjdziemy na tym, jeżeli zdecydujemy się na absorpcyjne pompy ciepła zasilane gazem. W ten sposób poziom emisji zanieczyszczeń będzie wręcz niezauważalny.



Niskie koszty ogrzewania

Wiele zyskamy na tym, jeżeli postawimy na pompy ciepła. Zapewnimy sobie dzięki nim niskie koszty ogrzewania. Jesteśmy w stanie oszczędzić nawet do 75%, gdy wymienimy kocioł węglowy na pompę ciepła.

Oczywiście należy pamiętać, że początkowa instalacja będzie wymagała od nas sporych nakładów finansowych. Jednak, jeżeli skorzystamy z dofinansowania unijnego, nie będzie to aż tak dotkliwe dla domowego budżetu. Inwestycja szybko się zwróci dzięki niskim kosztom ponoszonym w związku z korzystaniem z tego systemu.

Warto stawiać na ekologiczne systemy, które sprawiają, że możemy oszczędzać, a w dodatku chronimy planetę przed jeszcze większym zanieczyszczeniem.

Interesujesz się tematem pomp ciepła zobacz koniecznie

Pompy Ciepła – Remont

Pompy Ciepła – Remont

Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/763-pompy-ciepla

 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Fototapety kwiaty – Floralny przewrót w Twoim zakątku!

Czy marzysz o wnętrzu pełnym ciepła, barw i energii? Fototapety kwiatowe od Tapeko mogą zupełnie odmienić Twoje mieszkanie! Od egzotycznych motywów po sielankowe polne kwiaty, każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonaj się, jak kwiatowe akcenty na ścianach mogą podnieść Twój nastrój, wprowadzić harmonię i wyrazistość do każdego zakątka. Gotowi na małą rewolucję w dekoracji? Poznaj 7 wyjątkowych wzorów, które przeniosą Twoje wnętrze na nowy poziom piękna i stylu!

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu pasywnego.

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu pasywnego to kluczowy krok, który wpływa na efektywność energetyczną i komfort użytkowania. W artykule znajdziesz szczegółowe omówienie różnych systemów grzewczych, takich jak pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz rekuperacja z nagrzewnicą. Dowiedz się, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię i jak wybrać najbardziej ekologiczny oraz opłacalny system ogrzewania.

Ruszyły kontrole źródeł ciepła: Straż miejska dopytuje o wiek kotła.

Kontrole źródeł ciepła w Polsce są na porządku dziennym, a straż miejska nakłada wysokie mandaty za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ogrzewania. Sprawdza się wiek kotła, jego klasę oraz rodzaj stosowanego paliwa. Szczególnie surowo traktowane są kotły pozaklasowe, tzw. "kopciuchy". Dowiedz się, jakie konsekwencje grożą za używanie nieekologicznych urządzeń i dlaczego wzmożone kontrole są konieczne dla poprawy jakości powietrza w naszym kraju.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx