Malowanie ścian – jak się do tego zabrać ?

Skorzystanie z usług wykwalifikowanej ekipy remontowej jest zazwyczaj bardzo kosztowne. Nie każdego na to stać. Wiele osób decyduje się na samodzielne malowanie ścian i sufitów. Nie jest to skomplikowana czynność, dlatego każdy poradzi sobie z tym w znakomity sposób. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować.

Najwięcej czasu zajmie nam właściwe przygotowanie pomieszczenia do malowania, a także skompletowanie potrzebnego sprzętu. Przede wszystkim, powinniśmy kupić wszystkie potrzebne narzędzia, do których należą wałki i podstawka z kratką, na której odprowadzany będzie nadmiar farby. Należy także zakupić folię i taśmę budowlaną. Dzięki tym elementom, uda się zabezpieczyć podłogi i meble przed zabrudzeniem farbą.

Farba – jaką wybrać ?

Musimy zdecydować, jaka farba będzie najodpowiedniejsza do pomieszczenia, które chcemy pomalować. Wybór jest ogromny, zarówno pod względem rodzajów farb, jak i ich kolorów. Do wyboru są farby podkładowe, akrylowe, lateksowe oraz silikonowe.



Gruntowanie ścian przed malowaniem

Nie musimy nikomu mówić, że przed rozpoczęciem wszystkich prac malarskich, należy dokładnie zabezpieczyć pomieszczenie. Następnie, możemy przystąpić do gruntowania ścian. Potrzebny będzie do tego preparat gruntujący. Podkład należy najpierw nałożyć na sufit, a dopiero potem na ściany. Malujemy ściany i sufit prostymi pasami. Po nałożeniu preparatu, należy poczekać na jego wyschnięcie, zanim przystąpimy do kolejnego etapu.

Malowanie ścian i sufitu

Malowanie zaczynamy oczywiście od sufitu. Pierwsza warstwa powinna zostać nałożona prostopadle do wnęki okiennej. Jeżeli pomieszczenie ma dwa okna, wtedy należy wziąć pod uwagę okno znajdujące się naprzeciwko drzwi. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną. Tym razem w odwrotnym kierunku. Trudnodostępne miejsca między sufitem a ścianą malujemy cienkim pędzelkiem.

W związku z tym, że zazwyczaj sufit malujemy na biało, a ściany na kolorowo, załamanie między sufitem a ścianami należy zabezpieczyć taśmą malarską. Gdy już to zrobimy, możemy przystąpić do malowania. Przesuwamy wałkiem z farbą po ścianie, góra dół. Należy pamiętać, aby każdy kolejny pas pokrywał się lekko z poprzednim. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Dlaczego w mieszkaniu bądź domu parują szyby w zimie?

Zastanawiasz się, dlaczego w zimie Twoje szyby są ciągle zaparowane? Odkryj przyczyny i skuteczne rozwiązania tego powszechnego problemu. W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady dotyczące odpowiedniej wentylacji, zastosowania nowoczesnych technologii oraz wyboru odpowiednich okien, aby zapobiec kondensacji pary wodnej i poprawić komfort oraz zdrowie w Twoim domu. Dowiedz się więcej i ciesz się ciepłem bez zaparowanych szyb!

Rura wielowarstwowa PE-RT/AL/PE RedART do ogrzewania podłogowego.

Odkryj innowacje w ogrzewaniu podłogowym z rurą wielowarstwową PE-RT/AL/PE RedART - kluczowym elementem nowoczesnych domów. Ten artykuł przybliża zalety tego produktu, łączącego technologię i efektywność. Dowiedz się, jak pięciowarstwowa konstrukcja rury zapewnia wytrzymałość, elastyczność i oszczędność energetyczną, czyniąc ją idealną dla ekologicznych i ekonomicznych systemów ogrzewania. Poznaj jej zaawansowane właściwości i wpływ na komfort życia.

Domowa mikstura do czyszczenia kuchenki: Prosty i skuteczny przepis.

Odkryj prosty i ekologiczny sposób na czyszczenie kuchenki za pomocą domowej mikstury. Nasz przepis, wykorzystujący powszechne składniki jak soda, ocet i płyn do naczyń, skutecznie usuwa tłuste plamy i zaschnięte resztki jedzenia. Ta tania i łatwa metoda jest bezpieczna dla środowiska i zapewnia lśniącą czystość. Dowiedz się, jak przywrócić blask Twojej kuchni bez użycia szkodliwych chemikaliów.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx