Malowanie ścian – jak się do tego zabrać ?

Skorzystanie z usług wykwalifikowanej ekipy remontowej jest zazwyczaj bardzo kosztowne. Nie każdego na to stać. Wiele osób decyduje się na samodzielne malowanie ścian i sufitów. Nie jest to skomplikowana czynność, dlatego każdy poradzi sobie z tym w znakomity sposób. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować.

Najwięcej czasu zajmie nam właściwe przygotowanie pomieszczenia do malowania, a także skompletowanie potrzebnego sprzętu. Przede wszystkim, powinniśmy kupić wszystkie potrzebne narzędzia, do których należą wałki i podstawka z kratką, na której odprowadzany będzie nadmiar farby. Należy także zakupić folię i taśmę budowlaną. Dzięki tym elementom, uda się zabezpieczyć podłogi i meble przed zabrudzeniem farbą.

Farba – jaką wybrać ?

Musimy zdecydować, jaka farba będzie najodpowiedniejsza do pomieszczenia, które chcemy pomalować. Wybór jest ogromny, zarówno pod względem rodzajów farb, jak i ich kolorów. Do wyboru są farby podkładowe, akrylowe, lateksowe oraz silikonowe.



Gruntowanie ścian przed malowaniem

Nie musimy nikomu mówić, że przed rozpoczęciem wszystkich prac malarskich, należy dokładnie zabezpieczyć pomieszczenie. Następnie, możemy przystąpić do gruntowania ścian. Potrzebny będzie do tego preparat gruntujący. Podkład należy najpierw nałożyć na sufit, a dopiero potem na ściany. Malujemy ściany i sufit prostymi pasami. Po nałożeniu preparatu, należy poczekać na jego wyschnięcie, zanim przystąpimy do kolejnego etapu.

Malowanie ścian i sufitu

Malowanie zaczynamy oczywiście od sufitu. Pierwsza warstwa powinna zostać nałożona prostopadle do wnęki okiennej. Jeżeli pomieszczenie ma dwa okna, wtedy należy wziąć pod uwagę okno znajdujące się naprzeciwko drzwi. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną. Tym razem w odwrotnym kierunku. Trudnodostępne miejsca między sufitem a ścianą malujemy cienkim pędzelkiem.

W związku z tym, że zazwyczaj sufit malujemy na biało, a ściany na kolorowo, załamanie między sufitem a ścianami należy zabezpieczyć taśmą malarską. Gdy już to zrobimy, możemy przystąpić do malowania. Przesuwamy wałkiem z farbą po ścianie, góra dół. Należy pamiętać, aby każdy kolejny pas pokrywał się lekko z poprzednim. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dobrze zaciemniona sypialnia – gwarancja lepszego snu.

Sen to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia, a dobrze zaciemniona sypialnia to klucz do regeneracji. Światło uliczne, hałas czy nieodpowiednia aranżacja mogą zakłócać nasz wypoczynek. Na szczęście nie musisz przeprowadzać się na wieś, aby poprawić jakość snu. Proste zmiany, takie jak rolety zaciemniające od DecoDesign, rośliny doniczkowe czy redukcja hałasu, mogą znacząco poprawić warunki w Twojej sypialni. Sprawdź, jak stworzyć idealne miejsce do odpoczynku!

Co zrobić, gdy drzwi mieszkania nie chcą się otworzyć?

Co zrobić, gdy drzwi mieszkania nie chcą się otworzyć? Awaria zamka, złamany klucz czy mechaniczne uszkodzenie to sytuacje, które mogą zablokować dostęp do mieszkania. W takich przypadkach warto unikać pochopnych działań, które mogą prowadzić do kosztownych uszkodzeń drzwi. W artykule podpowiadamy, jak skutecznie poradzić sobie z problemem, przedstawiając sprawdzone rozwiązania, w tym profesjonalne usługi awaryjnego otwierania mieszkań. Dowiedz się więcej, jak działać w kryzysowych sytuacjach!

Zbiorniki na deszczówkę w gospodarstwie domowym: ekologia i oszczędność w jednym.

Zbieranie deszczówki to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Dzięki plastikowym zbiornikom można efektywnie gromadzić wodę opadową, oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. W artykule omawiamy korzyści płynące z tego systemu, różne rodzaje zbiorników oraz ich zastosowania – od podlewania ogrodu, przez mycie samochodu, po nawadnianie. Poznaj także ofertę firmy UHPlast, która zapewnia trwałe i funkcjonalne zbiorniki dla Twojego domu.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx