Otrzymaj nawet 58 tys. zł na fotowoltaikę, pompę ciepła i inne urządzenia – sprawdź, kiedy ruszają dopłaty!

Chcesz uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiki, pompy ciepła lub innych urządzeń? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie dopłaty przysługują Ci w ramach programu „Mój Prąd 5.0”. W naszym artykule przedstawiamy szczegółowe informacje o dopłatach, warunkach ich przyznawania oraz o tym, jakie dokumenty trzeba złożyć w celu otrzymania wsparcia finansowego.

Dopłaty z programu „Mój Prąd 5.0” to doskonała okazja, by zmniejszyć koszty energii elektrycznej oraz uzyskać korzyści ekologiczne. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą instalacja fotowoltaiki, jak działa pompa ciepła oraz jakie są inne możliwości uzyskania dofinansowania na takie urządzenia.

Fotowoltaika – jakie korzyści przynosi?

Instalacja paneli fotowoltaicznych to inwestycja w przyszłość, która przynosi wiele korzyści. Dzięki fotowoltaice można wytwarzać prąd z energii słonecznej, co pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej nawet o kilkadziesiąt procent. Ponadto, energia pochodząca ze źródeł odnawialnych jest bardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska.

Dzięki programowi „Mój Prąd 5.0” możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 50% kosztów kwalifikowanych związanych z montażem paneli fotowoltaicznych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 37 500 zł, ale można otrzymać również dodatkowe środki na magazynowanie energii lub na wymianę starych instalacji.

Pompa ciepła – jak działa i jakie korzyści przynosi?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera ciepło z powietrza, ziemi lub wody i wykorzystuje je do ogrzewania domu lub ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie ekologiczne i energooszczędne, które pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie nawet o 60%.

Dzięki programowi „Mój Prąd 5.0” możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 35% kosztów kwalifikowanych związanych z montażem pompy ciepła. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 26 250 zł, ale można otrzymać również dodatkowe środki na wymianę starych instalacji lub na zastosowanie sterowania zintegrowanego.

Program ma wystartować w kwietniu tego roku, więcej szczegółów na ten temat na stronie Ruszy kolejna edycja programu „Mój Prąd 5.0” – Ministerstwo Klimatu i Środowiska – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Wysokie rachunki za prąd – przegląd urządzeń domowych, które zużywają najwięcej energii elektrycznej.

W obliczu rosnących rachunków za prąd, kluczowe staje się zrozumienie, które urządzenia domowe zużywają najwięcej energii. Poznaj skuteczne sposoby na obniżenie kosztów i sprawdź, w jakich godzinach najlepiej oszczędzać prąd. Dowiedz się więcej o prostych, codziennych działaniach, które mogą znacząco zmniejszyć Twoje wydatki i przyczynić się do ochrony środowiska.

Biopaliwo ze śmieci i zużytego oleju.

Odkryj świat biopaliw – ekologicznej alternatywy dla paliw kopalnych. W naszym artykule zgłębiamy innowacyjne metody produkcji biopaliw z odpadów organicznych, ich wpływ na środowisko, a także wyzwania technologiczne i ekonomiczne. Poznaj przyszłość energii odnawialnej, której kluczowym elementem są biopaliwa, przyczyniające się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i promujące zrównoważony rozwój.

Klasy klejów do płytek i ich symbole.

rzed rozpoczęciem remontu łazienki czy kuchni, kluczowe jest wybranie odpowiedniego kleju do płytek. Nasz artykuł przewodnik pomoże Ci zrozumieć różnice między klasami klejów i ich symbolami zgodnie z normami EN 12004 i EN 12002. Dowiesz się, który klej zapewni trwałość i estetykę Twojego projektu, niezależnie od rodzaju płytek i warunków. Zapraszamy do lektury, która rozwieje Twoje wątpliwości!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx