Kto nie zgłosi do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków swojego domu zapłaci karę.

Do końca czerwca 2022 musimy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków czym ogrzewamy nasze domu. Nie wywiązanie się z obowiązku może skutkować ukaraniem nas mandatem w wysokości 500 zł.

Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków?

CEEB to krajowy rejestr z informacja czym ogrzewamy budynek, rejestr ten ma pomóc w walce z niska emisją. W spisie tym zawarte są następujące informacje:

  • kto jest właścicielem nieruchomości
  • czym nieruchomość jest ogrzewana
  • czy właściciel nieruchomości korzystał ze wsparcia w obszarze termomodernizacji ( np. programy Czyste powietrze, Mój prąd czy planowane Moje Ciepło )

Co należy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

W przypadku budynków jednorodzinnych zgłoszeniu podlega każde źródło ciepła zainstalowane w budynku więc jeżeli ogrzewamy dom np. pompą ciepła a mamy dodatkowo zamontowany kominek który pełni rolę dekoracyjną w naszym domu to mimo wszystko zgłoszeniu podlegają oba źródła ciepła.

W przypadku budynków wielomieszkaniowych ( bloki, kamienice itp. ) zarządca tej nieruchomości zgłasza wspólne źródło ciepła. Jeżeli natomiast lokator w tym budynku posiada dodatkowo indywidualne źródło ciepłą np. kominek to również musi to zgłosić.

Do kiedy należy dokonać złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

  • do 30 czerwca 2022 dla źródeł ciepła uruchomionych przed 01.07.2021
  • W ciągu 14 dni od momentu uruchomienia źródła ciepła dla urządzeń zamontowanych po 01.07.2021

Gdzie należy dokonać złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

Zgłoszenia możemy dokonać na 2 sposoby:

  • W wersji elektronicznej na stronie https://ceeb.gov.pl/
  • W wersji papierowej – wypełniony druk należy zaniesć lub przesłać pocztą do urzędu miasta lub gminy

Przeczytaj również:

2 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ula

Gdzie my żyjemy ? Czy to jest Korea Północna bądź Chińska Republika Ludowa ? Jakie jeszcze dane mamy władzy udostępnić ?

Romuald

Farelkę też mam zgłosić ?

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ogrzewanie podłogowe – komfort i oszczędność w Twoim domu.

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia komfort ciepła pod stopami, ale również pozwala na znaczne oszczędności energii. W artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe, jakie są jego rodzaje oraz jakie korzyści niesie dla zdrowia i estetyki wnętrz. Podpowiadamy również, jak znaleźć specjalistów do projektowania i montażu tego rodzaju systemu grzewczego, aby Twój dom był ciepły i energooszczędny na długie lata.

Porady związane z wykończeniem wnętrz z wykorzystaniem listew przypodłogowych.

W artykule przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje o listwach przypodłogowych – elementach, które nadają wnętrzom estetyczny wygląd oraz pełnią ważne funkcje praktyczne. Opisujemy popularne rodzaje listew, w tym nowoczesne rozwiązania z oświetleniem LED, które dodają wnętrzom elegancji i funkcjonalności. Dowiedz się, dlaczego warto stosować listwy przypodłogowe, jakie materiały są najlepsze do ich produkcji oraz gdzie można kupić produkty najwyższej jakości. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać idealne listwy do Twojego domu lub biura.

Zacienienie instalacji fotowoltaicznych czyli fotowoltaika w cieniu sąsiada.

Problem zacienienia instalacji fotowoltaicznych przez sąsiadujące budynki i drzewa zyskuje na znaczeniu w Polsce. W artykule omawiamy interpelację posłanki Agnieszki Hanajczyk do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w której proponuje wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które uwzględniałyby potrzeby instalacji fotowoltaicznych w kontekście dostępu do światła słonecznego. Czy zmiany w przepisach budowlanych są konieczne, aby wspierać rozwój energii odnawialnej?
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
2
0
Zostaw komentarzx