Kto nie zgłosi do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków swojego domu zapłaci karę.

Do końca czerwca 2022 musimy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków czym ogrzewamy nasze domu. Nie wywiązanie się z obowiązku może skutkować ukaraniem nas mandatem w wysokości 500 zł.

Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków?

CEEB to krajowy rejestr z informacja czym ogrzewamy budynek, rejestr ten ma pomóc w walce z niska emisją. W spisie tym zawarte są następujące informacje:

  • kto jest właścicielem nieruchomości
  • czym nieruchomość jest ogrzewana
  • czy właściciel nieruchomości korzystał ze wsparcia w obszarze termomodernizacji ( np. programy Czyste powietrze, Mój prąd czy planowane Moje Ciepło )

Co należy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

W przypadku budynków jednorodzinnych zgłoszeniu podlega każde źródło ciepła zainstalowane w budynku więc jeżeli ogrzewamy dom np. pompą ciepła a mamy dodatkowo zamontowany kominek który pełni rolę dekoracyjną w naszym domu to mimo wszystko zgłoszeniu podlegają oba źródła ciepła.

W przypadku budynków wielomieszkaniowych ( bloki, kamienice itp. ) zarządca tej nieruchomości zgłasza wspólne źródło ciepła. Jeżeli natomiast lokator w tym budynku posiada dodatkowo indywidualne źródło ciepłą np. kominek to również musi to zgłosić.

Do kiedy należy dokonać złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

  • do 30 czerwca 2022 dla źródeł ciepła uruchomionych przed 01.07.2021
  • W ciągu 14 dni od momentu uruchomienia źródła ciepła dla urządzeń zamontowanych po 01.07.2021

Gdzie należy dokonać złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

Zgłoszenia możemy dokonać na 2 sposoby:

  • W wersji elektronicznej na stronie https://ceeb.gov.pl/
  • W wersji papierowej – wypełniony druk należy zaniesć lub przesłać pocztą do urzędu miasta lub gminy

Przeczytaj również:

2 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ula

Gdzie my żyjemy ? Czy to jest Korea Północna bądź Chińska Republika Ludowa ? Jakie jeszcze dane mamy władzy udostępnić ?

Romuald

Farelkę też mam zgłosić ?

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
2
0
Zostaw komentarzx