Kto nie zgłosi do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków swojego domu zapłaci karę.

Do końca czerwca 2022 musimy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków czym ogrzewamy nasze domu. Nie wywiązanie się z obowiązku może skutkować ukaraniem nas mandatem w wysokości 500 zł.

Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków?

CEEB to krajowy rejestr z informacja czym ogrzewamy budynek, rejestr ten ma pomóc w walce z niska emisją. W spisie tym zawarte są następujące informacje:

  • kto jest właścicielem nieruchomości
  • czym nieruchomość jest ogrzewana
  • czy właściciel nieruchomości korzystał ze wsparcia w obszarze termomodernizacji ( np. programy Czyste powietrze, Mój prąd czy planowane Moje Ciepło )

Co należy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

W przypadku budynków jednorodzinnych zgłoszeniu podlega każde źródło ciepła zainstalowane w budynku więc jeżeli ogrzewamy dom np. pompą ciepła a mamy dodatkowo zamontowany kominek który pełni rolę dekoracyjną w naszym domu to mimo wszystko zgłoszeniu podlegają oba źródła ciepła.

W przypadku budynków wielomieszkaniowych ( bloki, kamienice itp. ) zarządca tej nieruchomości zgłasza wspólne źródło ciepła. Jeżeli natomiast lokator w tym budynku posiada dodatkowo indywidualne źródło ciepłą np. kominek to również musi to zgłosić.

Do kiedy należy dokonać złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

  • do 30 czerwca 2022 dla źródeł ciepła uruchomionych przed 01.07.2021
  • W ciągu 14 dni od momentu uruchomienia źródła ciepła dla urządzeń zamontowanych po 01.07.2021

Gdzie należy dokonać złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków?

Zgłoszenia możemy dokonać na 2 sposoby:

  • W wersji elektronicznej na stronie https://ceeb.gov.pl/
  • W wersji papierowej – wypełniony druk należy zaniesć lub przesłać pocztą do urzędu miasta lub gminy

Przeczytaj również:

2 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ula

Gdzie my żyjemy ? Czy to jest Korea Północna bądź Chińska Republika Ludowa ? Jakie jeszcze dane mamy władzy udostępnić ?

Romuald

Farelkę też mam zgłosić ?

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
2
0
Zostaw komentarzx