Kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %

Jak informuje wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński rząd pracuje nad programem niskooprocentowanego kredytu na zakup pierwszego mieszkania, jedną z oferowanych możliwości ma być kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %.

Zapaść na rynku kredytów hipotecznych.

Jak informowaliśmy w naszym poprzednim wpisie, w październiku doszło na rynku kredytów mieszkaniowych do kolejnego z rzędu załamania ilości przyznanych kredytów mieszkaniowych (w skali całego kraju udzielono tylko 6700 kredytów hipotecznych co jest najniższym wynikiem od ponad 12 lat czyli z czasów poprzedniego wielkiego kryzysu w budownictwie), jednocześnie jak prognozujemy w tym wpisie sytuacja będzie się pogarszać w kolejnych miesiącach. Rządzący zaczęli dostrzegać widmo realnego załamania się sektora budowlanego i podczas swoich wystąpień poruszony został temat kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %.

Propozycja kredytów hipotecznych oprocentowanych na 2 %.


Piotr Uściński (gov.pl)
Piotr Uściński (gov.pl)

Kredyt z Niską STOPĄ PROCENTOWĄ

„ZAUWAŻAMY, ŻE INWESTORZY WSTRZYMUJĄ SIĘ Z ROZPOCZYNANIEM BUDÓW. TO JEST ZWIĄZANE Z RYNKIEM KREDYTOWYM. MNIEJ OSÓB DECYDUJE SIĘ NA WZIĘCIE KREDYTÓW ZE WZGLĘDU NA WYSOKIE STOPY PROCENTOWE. STĄD PROPOZYCJE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, NAD KTÓRYMI PRACUJEMY, DOTYCZĄCE KREDYTÓW Z NISKĄ STOPĄ PROCENTOWĄ DLA PEWNEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA, DLA TYCH, KTÓRZY KUPUJĄ PIERWSZE MIESZKANIE”
— Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński – szeregowy poseł Pis

pomysł niskooprocentowanych kredytów mieszkaniowych dla młodych rodzin

„JEST ROZWAŻANA TAKA PROPOZYCJA, ŻEBY MŁODE RODZINY MOGŁY DOSTAWAĆ KREDYT NA MIESZKANIE NA 2 PROC., CZYLI BARDZO NISKIE OPROCENTOWANIE. W TEJ CHWILI OCENIA SIĘ MOŻLIWOŚCI, ŻE TO MOGŁOBY BYĆ 50 TYS. RODZIN ROCZNIE”
— Jarosław Kaczyński, szeregowy poseł Pis podczas wizyty w Stalowej Woli

Czy rząd doprowadzi do powstania programu oprocentowanie + czyli kredytów hipotecznych na 2 %?

Konia z rzędem temu kto przewidzi dzisiaj losy szumnie zapowiadanego programu oprocentowanie + (nazwę programu wymyśliłem na potrzeby tego artykułu i nie jest a przynajmniej nic nie wiem żeby była oficjalną nazwą propozycji dotyczącej kredytu hipotecznego na najniższe oprocentowanie – 2 %). Czy będzie to zwykła kiełbasa wyborcza stworzona tylko po to by po raz mamić obietnicami bez pokrycia nowych jak że potrzebnych teraz pisowi wyborców czy może będzie zwykłym śmierdzącym klopsem jak w przypadku nie zrealizowanego a przecież jak że szumnie zapowiadanego programu mieszkanie plus, czas pokaże ….

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

8 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olaf

Że tak się zapytam, kto za to zapłaci?

Emi

Jak to kto zapłaci ? Jak mawiał klasyk pan zapłaci pani zapłaci my wszyscy zapłacimy

Stach

Dlaczego ci komuniści nie mogą pojąć że ktoś za to musi zapłacić

Iza

Ponieważ są imbecylami ekonomicznymi

Jadwiga

Czemu rządzący nie mogą pojąć i zrozumieć że to właśnie takim wydawnictwem doprowadzili do powstania obecnego kryzysu

Emi

Miłośnicy komuny 🤮🤮🤮

Tuleja

Z tego i tak nic nie wyjdzie to taka sama kiełbasa wyborcza jak mieszkanie plus mieli wybudować nie pamiętam już ile pół miliona czy milion tych mieszkań ile jest na dzisiaj wybudowanych

Piotr

Kiedy program pod tytułem patologia plus wyrzućmy właścicieli mieszkań na bruk a w ich miejsce sprowadźmy tych którym nie chce się pracować

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na świecie elektrowni magazynującej energię sprężonego powietrza.

Chiny osiągnęły przełom w dziedzinie magazynowania energii, uruchamiając największą na świecie elektrownię sprężonego powietrza o mocy 300 MW w prowincji Shandong. Inwestycja w wysokości 1,496 miliarda juanów (206 milionów dolarów) pozwala na ciągłe generowanie 600 milionów kWh rocznie. Elektrownia ta zapewni wsparcie energetyczne dla 200 000 do 300 000 gospodarstw domowych, jednocześnie redukując emisję CO2 o 490 000 ton rocznie.

Skuteczne metody walki ze ślimakami w ogrodzie.

Ślimaki mogą być prawdziwą zmorą każdego ogrodnika, niszcząc rośliny i pozostawiając ogród w opłakanym stanie. W naszym artykule przedstawiamy skuteczne metody walki ze ślimakami w ogrodzie. Dowiesz się, jak wykorzystać naturalne środki, takie jak popiół i skorupki jaj, oraz mechaniczne i chemiczne metody kontroli. Dzięki naszym poradom Twoje rośliny będą bezpieczne, a ogród odzyska swój pełny potencjał.

Kompletny przewodnik po projektowaniu ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność w nowoczesnych domach. Jego zalety, takie jak równomierne rozprowadzanie ciepła i oszczędność energii, sprawiają, że jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez inwestorów. W tym artykule przedstawimy kompletny przewodnik po projektowaniu ogrzewania podłogowego, który pomoże Ci zrozumieć wszystkie kluczowe aspekty tego procesu. Dowiedz się, jakie są różnice między systemami wodnymi a elektrycznymi oraz jakie kroki należy podjąć, aby stworzyć wydajny i ekonomiczny system ogrzewania.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
8
0
Zostaw komentarzx