Kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %

Jak informuje wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński rząd pracuje nad programem niskooprocentowanego kredytu na zakup pierwszego mieszkania, jedną z oferowanych możliwości ma być kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %.

Zapaść na rynku kredytów hipotecznych.

Jak informowaliśmy w naszym poprzednim wpisie, w październiku doszło na rynku kredytów mieszkaniowych do kolejnego z rzędu załamania ilości przyznanych kredytów mieszkaniowych (w skali całego kraju udzielono tylko 6700 kredytów hipotecznych co jest najniższym wynikiem od ponad 12 lat czyli z czasów poprzedniego wielkiego kryzysu w budownictwie), jednocześnie jak prognozujemy w tym wpisie sytuacja będzie się pogarszać w kolejnych miesiącach. Rządzący zaczęli dostrzegać widmo realnego załamania się sektora budowlanego i podczas swoich wystąpień poruszony został temat kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %.

Propozycja kredytów hipotecznych oprocentowanych na 2 %.


Piotr Uściński (gov.pl)
Piotr Uściński (gov.pl)

Kredyt z Niską STOPĄ PROCENTOWĄ

„ZAUWAŻAMY, ŻE INWESTORZY WSTRZYMUJĄ SIĘ Z ROZPOCZYNANIEM BUDÓW. TO JEST ZWIĄZANE Z RYNKIEM KREDYTOWYM. MNIEJ OSÓB DECYDUJE SIĘ NA WZIĘCIE KREDYTÓW ZE WZGLĘDU NA WYSOKIE STOPY PROCENTOWE. STĄD PROPOZYCJE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, NAD KTÓRYMI PRACUJEMY, DOTYCZĄCE KREDYTÓW Z NISKĄ STOPĄ PROCENTOWĄ DLA PEWNEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA, DLA TYCH, KTÓRZY KUPUJĄ PIERWSZE MIESZKANIE”
— Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński – szeregowy poseł Pis

pomysł niskooprocentowanych kredytów mieszkaniowych dla młodych rodzin

„JEST ROZWAŻANA TAKA PROPOZYCJA, ŻEBY MŁODE RODZINY MOGŁY DOSTAWAĆ KREDYT NA MIESZKANIE NA 2 PROC., CZYLI BARDZO NISKIE OPROCENTOWANIE. W TEJ CHWILI OCENIA SIĘ MOŻLIWOŚCI, ŻE TO MOGŁOBY BYĆ 50 TYS. RODZIN ROCZNIE”
— Jarosław Kaczyński, szeregowy poseł Pis podczas wizyty w Stalowej Woli

Czy rząd doprowadzi do powstania programu oprocentowanie + czyli kredytów hipotecznych na 2 %?

Konia z rzędem temu kto przewidzi dzisiaj losy szumnie zapowiadanego programu oprocentowanie + (nazwę programu wymyśliłem na potrzeby tego artykułu i nie jest a przynajmniej nic nie wiem żeby była oficjalną nazwą propozycji dotyczącej kredytu hipotecznego na najniższe oprocentowanie – 2 %). Czy będzie to zwykła kiełbasa wyborcza stworzona tylko po to by po raz mamić obietnicami bez pokrycia nowych jak że potrzebnych teraz pisowi wyborców czy może będzie zwykłym śmierdzącym klopsem jak w przypadku nie zrealizowanego a przecież jak że szumnie zapowiadanego programu mieszkanie plus, czas pokaże ….

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

8 KOMENTARZE

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olaf

Że tak się zapytam, kto za to zapłaci?

Emi

Jak to kto zapłaci ? Jak mawiał klasyk pan zapłaci pani zapłaci my wszyscy zapłacimy

Stach

Dlaczego ci komuniści nie mogą pojąć że ktoś za to musi zapłacić

Iza

Ponieważ są imbecylami ekonomicznymi

Jadwiga

Czemu rządzący nie mogą pojąć i zrozumieć że to właśnie takim wydawnictwem doprowadzili do powstania obecnego kryzysu

Emi

Miłośnicy komuny 🤮🤮🤮

Tuleja

Z tego i tak nic nie wyjdzie to taka sama kiełbasa wyborcza jak mieszkanie plus mieli wybudować nie pamiętam już ile pół miliona czy milion tych mieszkań ile jest na dzisiaj wybudowanych

Piotr

Kiedy program pod tytułem patologia plus wyrzućmy właścicieli mieszkań na bruk a w ich miejsce sprowadźmy tych którym nie chce się pracować

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Dlaczego w mieszkaniu bądź domu parują szyby w zimie?

Zastanawiasz się, dlaczego w zimie Twoje szyby są ciągle zaparowane? Odkryj przyczyny i skuteczne rozwiązania tego powszechnego problemu. W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady dotyczące odpowiedniej wentylacji, zastosowania nowoczesnych technologii oraz wyboru odpowiednich okien, aby zapobiec kondensacji pary wodnej i poprawić komfort oraz zdrowie w Twoim domu. Dowiedz się więcej i ciesz się ciepłem bez zaparowanych szyb!

Rura wielowarstwowa PE-RT/AL/PE RedART do ogrzewania podłogowego.

Odkryj innowacje w ogrzewaniu podłogowym z rurą wielowarstwową PE-RT/AL/PE RedART - kluczowym elementem nowoczesnych domów. Ten artykuł przybliża zalety tego produktu, łączącego technologię i efektywność. Dowiedz się, jak pięciowarstwowa konstrukcja rury zapewnia wytrzymałość, elastyczność i oszczędność energetyczną, czyniąc ją idealną dla ekologicznych i ekonomicznych systemów ogrzewania. Poznaj jej zaawansowane właściwości i wpływ na komfort życia.

Domowa mikstura do czyszczenia kuchenki: Prosty i skuteczny przepis.

Odkryj prosty i ekologiczny sposób na czyszczenie kuchenki za pomocą domowej mikstury. Nasz przepis, wykorzystujący powszechne składniki jak soda, ocet i płyn do naczyń, skutecznie usuwa tłuste plamy i zaschnięte resztki jedzenia. Ta tania i łatwa metoda jest bezpieczna dla środowiska i zapewnia lśniącą czystość. Dowiedz się, jak przywrócić blask Twojej kuchni bez użycia szkodliwych chemikaliów.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
8
0
Zostaw komentarzx