Ciepła woda użytkowa wytwarzana przez pompę ciepła

Ciepłą wodę użytkową można uzyskać na wiele sposobów. Na przykład przez kocioł gazowy, olejowy, na paliwo stałe, ze wspomaganiem kolektorami słonecznymi. Najlepiej jednak wyjdziemy, jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła do c.w.u.

Najczęstszym rozwiązaniem są pompy ciepła do c.w.u. w zabudowie kompaktowej. Oznacza to, że w jednej obudowie znajduje się pompa ciepła i zbiornik c.w.u. o pojemności nawet 300 litrów. Można taki system wykorzystywać przez cały rok wykorzystując ciepło z powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajdują, z pomieszczeń mieszkalnych lub z zewnątrz budynku. Można również podpiąć pompę pod kolektory słoneczne, przez co jeszcze bardziej zminimalizujemy koszty uzyskiwania c.w.u.

Oczywiście, możemy również do pompy ciepła podłączyć kocioł grzewczy. Pozwoli to na wykorzystanie zimą tylko takiego systemu do ogrzewania wody.

Pompa ciepła do c.w.u na konkretnym przykładzie

Ogrzewanie wody odbywa się przy wykorzystaniu ciepła z powietrza w pomieszczeniu. Dzięki przewodom wentylacyjnym, pompa ciepła może również pobierać powietrze z wielu pomieszczeń w domu lub powietrze z zewnątrz budynku. Pozwala to na uzyskanie przepływu powietrza do 250 m³/h, przy sprężu dyspozycyjnym 95 Pa. W tej sytuacji, pompa ciepła może zostać wykorzystana do kontroli wentylacji w kilku pomieszczeniach, które łącznie mają około 200 m².

Korzystając z takiego systemu, zapewnimy sobie komfortowe uzyskanie ciepłej wody. Przy ogrzewaniu wody od 15 do 45°C, przy temperaturze powietrza 15°C i przepływie powietrza 250 m³/h, pompa ciepła osiąga wysoki stopień efektywności COP:do prawie 4. Zabudowany w pompie ciepła zbiornik c.w.u. o pojemności zapewnia komfortową ilość ciepłej wody dla wieloosobowej rodziny – do 5 osób

Jeśli wykorzystamy do ogrzewania wody użytkowej tylko pompę ciepła, możemy ją nagrzać do 55°C. Jeśli będziemy ją dogrzewali grzałką elektryczną, uzyskamy wartość wyższą, nawet do 65°C.



Instalacja na miarę potrzeb

Pompa ciepła może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wszystkie tryby zapewniają ogrzewanie ciepłej wody użytkowej, gdy jej temperatura spadnie poniżej ustalonej wartości. Ustawiając pompę na tryb ciągły, zapewniamy sobie stałą wentylację pomieszczenia przy stałej prędkości obrotowej wentylatora. W trybie Timer realizowana jest wentylacja z wykorzystaniem różnej prędkości obrotowej wentylatora w ustawionych okresach czasu.

Dobra współpraca pompy ciepła do c.w.u.

Wybierając pompę ciepła jako samodzielny system do ogrzewania wody, możemy wiele zyskać. Przede wszystkim zminimalizujemy koszty i uzyskamy ciepłą wodę przez cały rok, bez konieczności przyłączania dodatkowych źródeł ogrzewania.

Bez żadnych problemów pompa ciepła do c.w.u. może zostać zainstalowana. Koszty, jakie poniesiemy są porównywalne lub mniejsze od tych, które generuje instalacja kolektorów słonecznych czy tradycyjnej wentylacji mechanicznej.

Gdy modernizujemy zbiornik lub cały system ogrzewania w domu, warto pomyśleć o pompie ciepła do c.w.u. Jest to świetna alternatywa dla kolektorów słonecznych.


Zobacz przykład idealnej pompy ciepła

Tweetop Pompa ciepła EcoHeatPro 200 L

Tweetop Pompa ciepła EcoHeatPro 200 L

Pompa ciepła Eco Heat przeznaczona jest do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jednak do podgrzewania wody wykorzystuje energię cieplną ze zużytego powietrza

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/tweetop/17403-tweetop-pompa-ciepla-ecoheatpro-200-l.html



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Rury cienkościenne od e-materials.pl – solidność i wytrzymałość w każdej konstrukcji.

Jeśli planujesz budowę konstrukcji stalowej, instalację przesyłową lub system przemysłowy, rury cienkościenne od e-materials.pl będą niezawodnym wyborem. Dzięki szerokiej ofercie rozmiarów i typów rur, wykonanych z wysokogatunkowej stali, z łatwością dopasujesz produkt do swoich potrzeb. Precyzyjne wykonanie, wysoka odporność mechaniczna i szybka realizacja zamówień sprawiają, że oferta e-materials.pl cieszy się zaufaniem profesjonalistów z wielu branż.

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx