Energia słoneczna w Polsce i sprawdzenie możliwości jej wykorzystania.

Napromieniowanie słoneczne na terenie naszego kraju, waha się od wartości rzędu 996 kWh/m2 do 1048 kWh/m2., Dlatego też można przyjąć, że średnie napromieniowanie słoneczne, na obszarze płaskim to około 1000 kWh/m2. Jest to ważna informacja, która w praktyce pozwala nam zaplanować instalację solarną, wykorzystującą to w pełni ekologiczne źródło energii. Sama efektywność wykorzystania tego źródła energii, w głównej mierze, zależy od budowy instalacji solarnej, celu, do jakiego została stworzona, jak i sposobu jej użytkowania.

Same kolektory słoneczne, mają najczęściej zbliżone parametry, a ich wydajność, jest najczęściej opisywana według miejsca, w jakim maja być one zainstalowane. Posiadają one certyfikaty badań nad ich wydajnością i sprawnością, itp. Ujednolicona forma certyfikowania kolektorów na terenie unii europejskiej jest zgodna z normą EN 12975-1, a same certyfikaty dostępne są na stornach danej jednostki badawczej.<
slonce01
Dokładne przeliczenie uzysku energii cieplnej z instalacji, jej rodzaju i zastosowanego kolektora, to dosyć zawansowane techniki obliczeniowe. Najczęściej są one uzyskiwanie symulacyjnie, za pomocą programy GetSolar. Pozwoli on także na sprawdzenie, poprzez symulacje, prawidłowej budowy instalacji, oraz spodziewanych efektów.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dobrze zaciemniona sypialnia – gwarancja lepszego snu.

Sen to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia, a dobrze zaciemniona sypialnia to klucz do regeneracji. Światło uliczne, hałas czy nieodpowiednia aranżacja mogą zakłócać nasz wypoczynek. Na szczęście nie musisz przeprowadzać się na wieś, aby poprawić jakość snu. Proste zmiany, takie jak rolety zaciemniające od DecoDesign, rośliny doniczkowe czy redukcja hałasu, mogą znacząco poprawić warunki w Twojej sypialni. Sprawdź, jak stworzyć idealne miejsce do odpoczynku!

Co zrobić, gdy drzwi mieszkania nie chcą się otworzyć?

Co zrobić, gdy drzwi mieszkania nie chcą się otworzyć? Awaria zamka, złamany klucz czy mechaniczne uszkodzenie to sytuacje, które mogą zablokować dostęp do mieszkania. W takich przypadkach warto unikać pochopnych działań, które mogą prowadzić do kosztownych uszkodzeń drzwi. W artykule podpowiadamy, jak skutecznie poradzić sobie z problemem, przedstawiając sprawdzone rozwiązania, w tym profesjonalne usługi awaryjnego otwierania mieszkań. Dowiedz się więcej, jak działać w kryzysowych sytuacjach!

Zbiorniki na deszczówkę w gospodarstwie domowym: ekologia i oszczędność w jednym.

Zbieranie deszczówki to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Dzięki plastikowym zbiornikom można efektywnie gromadzić wodę opadową, oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. W artykule omawiamy korzyści płynące z tego systemu, różne rodzaje zbiorników oraz ich zastosowania – od podlewania ogrodu, przez mycie samochodu, po nawadnianie. Poznaj także ofertę firmy UHPlast, która zapewnia trwałe i funkcjonalne zbiorniki dla Twojego domu.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx