Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania, przede wszystkim zimą i wtedy, gdy aura na zewnątrz nie rozpieszcza, nie jest zbyt proste. Jest jednak kilka sposobów na to, aby także w domu wysuszyć właściwie pranie, bez wprowadzania do domu pleśni.

Suszenie prania w mieszkaniu jest możliwe dzięki mobilnym suszarkom. Można je rozstawić w pokoju lub w łazience. Niestety, ale także rozwiązanie jest niekomfortowe dla osób mających mały metraż, ponieważ zajmuje dużo miejsca.

Jak suszyć pranie w małym mieszkaniu?

Jeżeli masz małe mieszkanie musisz szukać alternatywnych rozwiązań pozwalających na wysuszenie prania. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjną rozkładaną suszarkę, lepiej wybrać taką, która ma kółka. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z jej przesuwaniem. W małym mieszkaniu sprawdzą się bardzo dobrze wysokie suszarki typu wieża. Zajmują one niewiele miejsca, a można na nich powiesić dużą ilość prania. Nie trzeba takiej suszarki stawiać w pokoju. Można ją przechowywać wraz z praniem pod prysznicem. Tego typu suszarki pozwalają na rozwieszanie prania na kilku poziomach, w odpowiednich odstępach od siebie. Dzięki temu pranie szybciej schnie. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni.



Jak efektywnie suszyć pranie?

Wybierając suszarkę, zwróć uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana. Sprzęt powinien być zabezpieczony przed wilgocią. Dzięki temu nie zardzewieje. Trzeba również pamiętać o tym, aby nigdy nie rozwieszać na suszarce ubrań, które ociekają wodą. Ubrania powinny być mocno wyciśnięte lub odwirowane. Dzięki temu dużo szybciej wyschną. Podczas suszenia ubrań, warto w pomieszczeniu otworzyć lub rozszczelnić okno. Dzięki temu z pomieszczenia można będzie się w skuteczny sposób pozbyć wilgoci.

Wilgoć w pomieszczeniu a suszenie prania

Wilgotność w pomieszczeniu, w trakcie suszenia prania może wzrosnąć nawet o 30%. Może to spowodować rozwój grzybów oraz pleśni. Dlatego zawsze warto mieć pod kontrolą ilość wilgoci w pomieszczeniu. Jeżeli wilgoć jest zbyt wysoka, warto zainwestować w specjalny pochłaniacz, który będzie kontrolował ilość wilgoci w pomieszczeniu.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ile kosztuje użytkowanie systemu rekuperacji?

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się lepszą jakością powietrza w domu? Poznaj rekuperację - innowacyjny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dowiedz się, jak działa, ile kosztuje i jakie korzyści przynosi. Przeczytaj nasz szczegółowy wpis i zobacz, jak możesz cieszyć się komfortem i oszczędzać na ogrzewaniu, a także wpływać pozytywnie na środowisko.

Kiedy sadzić maliny: Przewodnik krok po kroku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zacząć uprawę malin w swoim ogrodzie? Ten szczegółowy przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, kiedy najlepiej sadzić maliny, jak je pielęgnować, a także jakie odmiany są dostępne. Poznasz również zdrowotne właściwości tych smacznych owoców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, ten artykuł pomoże Ci cieszyć się obfitymi plonami malin w swoim ogrodzie.

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx