Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania, przede wszystkim zimą i wtedy, gdy aura na zewnątrz nie rozpieszcza, nie jest zbyt proste. Jest jednak kilka sposobów na to, aby także w domu wysuszyć właściwie pranie, bez wprowadzania do domu pleśni.

Suszenie prania w mieszkaniu jest możliwe dzięki mobilnym suszarkom. Można je rozstawić w pokoju lub w łazience. Niestety, ale także rozwiązanie jest niekomfortowe dla osób mających mały metraż, ponieważ zajmuje dużo miejsca.

Jak suszyć pranie w małym mieszkaniu?

Jeżeli masz małe mieszkanie musisz szukać alternatywnych rozwiązań pozwalających na wysuszenie prania. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjną rozkładaną suszarkę, lepiej wybrać taką, która ma kółka. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z jej przesuwaniem. W małym mieszkaniu sprawdzą się bardzo dobrze wysokie suszarki typu wieża. Zajmują one niewiele miejsca, a można na nich powiesić dużą ilość prania. Nie trzeba takiej suszarki stawiać w pokoju. Można ją przechowywać wraz z praniem pod prysznicem. Tego typu suszarki pozwalają na rozwieszanie prania na kilku poziomach, w odpowiednich odstępach od siebie. Dzięki temu pranie szybciej schnie. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni.



Jak efektywnie suszyć pranie?

Wybierając suszarkę, zwróć uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana. Sprzęt powinien być zabezpieczony przed wilgocią. Dzięki temu nie zardzewieje. Trzeba również pamiętać o tym, aby nigdy nie rozwieszać na suszarce ubrań, które ociekają wodą. Ubrania powinny być mocno wyciśnięte lub odwirowane. Dzięki temu dużo szybciej wyschną. Podczas suszenia ubrań, warto w pomieszczeniu otworzyć lub rozszczelnić okno. Dzięki temu z pomieszczenia można będzie się w skuteczny sposób pozbyć wilgoci.

Wilgoć w pomieszczeniu a suszenie prania

Wilgotność w pomieszczeniu, w trakcie suszenia prania może wzrosnąć nawet o 30%. Może to spowodować rozwój grzybów oraz pleśni. Dlatego zawsze warto mieć pod kontrolą ilość wilgoci w pomieszczeniu. Jeżeli wilgoć jest zbyt wysoka, warto zainwestować w specjalny pochłaniacz, który będzie kontrolował ilość wilgoci w pomieszczeniu.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Dobrze zaciemniona sypialnia – gwarancja lepszego snu.

Sen to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia, a dobrze zaciemniona sypialnia to klucz do regeneracji. Światło uliczne, hałas czy nieodpowiednia aranżacja mogą zakłócać nasz wypoczynek. Na szczęście nie musisz przeprowadzać się na wieś, aby poprawić jakość snu. Proste zmiany, takie jak rolety zaciemniające od DecoDesign, rośliny doniczkowe czy redukcja hałasu, mogą znacząco poprawić warunki w Twojej sypialni. Sprawdź, jak stworzyć idealne miejsce do odpoczynku!

Co zrobić, gdy drzwi mieszkania nie chcą się otworzyć?

Co zrobić, gdy drzwi mieszkania nie chcą się otworzyć? Awaria zamka, złamany klucz czy mechaniczne uszkodzenie to sytuacje, które mogą zablokować dostęp do mieszkania. W takich przypadkach warto unikać pochopnych działań, które mogą prowadzić do kosztownych uszkodzeń drzwi. W artykule podpowiadamy, jak skutecznie poradzić sobie z problemem, przedstawiając sprawdzone rozwiązania, w tym profesjonalne usługi awaryjnego otwierania mieszkań. Dowiedz się więcej, jak działać w kryzysowych sytuacjach!

Zbiorniki na deszczówkę w gospodarstwie domowym: ekologia i oszczędność w jednym.

Zbieranie deszczówki to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Dzięki plastikowym zbiornikom można efektywnie gromadzić wodę opadową, oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. W artykule omawiamy korzyści płynące z tego systemu, różne rodzaje zbiorników oraz ich zastosowania – od podlewania ogrodu, przez mycie samochodu, po nawadnianie. Poznaj także ofertę firmy UHPlast, która zapewnia trwałe i funkcjonalne zbiorniki dla Twojego domu.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx