Ocieplanie domu jednorodzinnego – wybór odpowiedniego materiału to podstawa

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale ocieplenie domu jednorodzinnego nie jest tak łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, które w tym przypadku są oczywiście kluczowe. Decydując się na ocieplenie budynku, warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednie materiały, które zapewnią mu, jak najlepszą izolację cieplną.

Ocieplanie domu jednorodzinnego.

Na rynku, można obecnie znaleźć wiele różnorodnych materiałów budowlanych, które są mniej lub bardziej wartościowe. Zanim wybierzemy ten odpowiedni, należy dokładnie zapoznać się z wszystkimi jego wadami oraz zaletami, które są niezwykle istotne. Oczywiście wybór materiału zależy również od danego budynku, który został wybudowany z pustaków, czy też drewna. Jest to bardzo istotna kwestia, dlatego też warto na nią zwrócić szczególną uwagę.

Kolejną bardzo ważną kwestią podczas ocieplania budynku jest to, kto je wykona. Oczywiście, można do tego zadania zatrudnić profesjonalną firmę budowlaną, jak i również zająć się tym samodzielnie. Osoby, które mają w tej pracy jakieś doświadczenie powinny sobie z nią poradzić bez żadnych problemów. Warto, jednak podkreślić tutaj to, że ocieplenie budynku jest znacznie trudniejsze, dlatego też należy się do niego odpowiednio przygotować.

Biały czy szary styropian, a może wełna?

Jak już wcześniej wspomniano, materiałów do ocieplenia budynku jest naprawdę wiele, dlatego też trzeba wybrać ten odpowiedni. Oczywiście w grę wchodzi między innymi styropian biały, szary, a także wełna. Wszystkie z nich wykazują się nieco innymi właściwościami, dlatego też warto dokładniej się z nimi zapoznać. Obecnie najbardziej cenionym materiałem do ocieplania domu jest oczywiście styropian szary, który sprawdza się naprawdę świetnie.

Ocieplając murowany dom, warto wykorzystać szary lub biały styropian, natomiast jeśli chodzi o drewniany budynek to zaleca się, aby użyć do tego wełny. Tak właściwie, każdy materiał izolacyjny jest na swój sposób dobry, dlatego też jego wybór to raczej kwestia indywidualna inwestorów, jak i również rodzaju danego budynku.

Materiały do ocieplenia budynku – główne zalety

Najważniejszą zaletą białego styropianu jest niska cena, a także ekologiczność i niski współczynnik przewodzenia ciepła. Można go wykorzystać, zarówno do ocieplenia budynku, jak i również izolacji stropów oraz podłóg.

Styropian szary posiada znacznie więcej zalet, niż ten biały. Jedną z nich jest przede wszystkim to, że wyróżnia się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Jego zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie, dlatego też cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wełna mineralna jest również bardzo często wykorzystywanym materiałem do ocieplania budynków. Jej bardzo istotną zaletą jest między innymi to, że posiada właściwości paroprzepuszczalne, a także jest odporna na wysokie temperatury. Najczęściej stosuje się ją do ocieplenia domów drewnianych, jednakże nie tylko.

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stach

Proponuję krótką ankietę proszę w odpowiedzi na moje zapytanie odpisać tylko wełna czy styropian

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny na najniższe oprocentowanie – 2 %

Jak informuje wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński rząd pracuje nad programem niskooprocentowanego kredytu na zakup pierwszego mieszkania, jedną z oferowanych możliwości ma być...

Krzywa grzewcza w pompie ciepła.

Krzywa grzewcza w pompie ciepła to nic innego jak zależność pomiędzy temperaturą zasilania układu grzewczego a temperaturą zewnętrzną. Poprawnie ustawiona krzywa grzewcza zapewni odpowiedni...

Fatalne wyniki rynku kredytów hipotecznych (dane za 10.2022)

Niestety obecnie materializuje się scenariusz o którym piszemy na stronach naszej kategorii od dawna i nic na chwile obecną nie wskazuje iż kryzys w...
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
1
0
Zostaw komentarzx