Jak przebiega montaż systemu rekuperacji ?

Rekuperacja wprowadza energooszczędność do budynku. Zapewnia oszczędności w ogrzewaniu zimą, a także obniża parametry zużycia energii przez budynek. Przy tym dostarcza do pomieszczeń dobrej jakości powietrze. Aby jednak system mógł działać prawidłowo, konieczne jest jego prawidłowe zainstalowanie. Jak wygląda montaż rekuperacji?

Podstawowy zakres instalacji

Po przestrzeniach technicznych budynku należy poprowadzić instalację wentylacyjną, która składa się z siatki kanałów wentylacyjnych. Są to kanały nawiewne oraz wywiewne. Właściwy kierunek przepływu powietrza w instalacji nadają powietrzu wentylatory rekuperatora. Aby system mógł działać prawidłowo, wspomniane kanały muszą być odpowiednio dobrane pod względem średnicy. Dzięki temu, będzie mogła nimi przepływać odpowiednia ilość powietrza. Przy wykorzystaniu nowoczesnych instalacji z tworzywa, ilość powietrza regulowana jest za pomocą ilości przewodów.

Przebieg kanałów wentylacyjnych

Istotne jest, aby kanały wentylacyjne zostały równomiernie i właściwie poprowadzone po całym budynku. Konieczne jest wytyczenie ich tras tak, aby powietrze było transportowane w dwóch kierunkach, czyli z pomieszczeń i do pomieszczeń.



Dobór rekuperatora

Sercem układu wentylacyjnego jest rekuperator. Odpowiada on za odzysk energii z powietrza wywiewanego z pomieszczeń. Aby mógł zostać właściwie dobrany do danego budynku, konieczne jest wykonanie obliczeń związanych z zapotrzebowaniem domu. Tylko na podstawie tego parametru można dobrać odpowiednio rekuperator, który będzie się właściwie sprawdzał w budynku.

O tym musisz pamiętać przy instalacji rekuperacji

  • Nie umieszczaj rekuperatora w pomieszczeniach, które nie są ogrzewane – system może pracować sprawnie jedynie wtedy, gdy w pomieszczeniu panuje temperatura minimum 8 stopni Celsjusza.
  • System rekuperacji nie zapewni właściwej wentylacji, jeżeli Twój dom będzie miał nieszczelne okna. Najpierw wymień je na nowe, a dopiero wtedy będziesz mógł myśleć o wentylacji mechanicznej.
  • Nigdy nie zgadzaj się na wykonywanie instalacji wentylacyjnej z miękkich kanałów.
  • Dobierz właściwą moc rekuperatora.

Potrzebujesz pomocy w doborze rekuperatora

Projekt rekuperacji i wentylacji mechanicznej

Projekt rekuperacji i wentylacji mechanicznej

Głównymi kosztami, jakie ponosimy podczas montażu rekuperacji jest koszt wykonania projektu, zakupu urządzeń i samego montażu. Oczywiście, należy także pamiętać o kosztach

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/uslugi/29110-projekt-rekuperacji-i-wentylacji-mechanicznej.html




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ile kosztuje użytkowanie systemu rekuperacji?

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się lepszą jakością powietrza w domu? Poznaj rekuperację - innowacyjny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dowiedz się, jak działa, ile kosztuje i jakie korzyści przynosi. Przeczytaj nasz szczegółowy wpis i zobacz, jak możesz cieszyć się komfortem i oszczędzać na ogrzewaniu, a także wpływać pozytywnie na środowisko.

Kiedy sadzić maliny: Przewodnik krok po kroku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zacząć uprawę malin w swoim ogrodzie? Ten szczegółowy przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, kiedy najlepiej sadzić maliny, jak je pielęgnować, a także jakie odmiany są dostępne. Poznasz również zdrowotne właściwości tych smacznych owoców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, ten artykuł pomoże Ci cieszyć się obfitymi plonami malin w swoim ogrodzie.

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx