Kolektory słoneczne – dlaczego warto je stosować ?

Kolektory słoneczne można wprowadzić praktycznie do każdego budynku, zarówno mieszkalnego, jak i komercyjnego. Największą efektywnością odznaczają się od kwietnia do września. Mogą jednak także częściowo pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową także w sezonie jesienno-zimowym. Dlaczego warto wprowadzić ten system do swojego domu?

Ograniczenie pracy głównego źródła ciepła = realne oszczędności

Bilans energetyczny budynku zawsze ściśle wiąże się z potrzebami cieplnymi. Mogą one wynieść nawet 84% w ciągu roku. Właściciel domu właśnie w cieple powinien szukać ekonomicznych rozwiązań, które będą w stanie zmniejszyć wydatki. Zastosowanie kolektorów słonecznych może w tym pomóc, ponieważ ciepła woda użytkowa będzie mogła być podgrzewana przy użyciu darmowej energii pochodzącej z promieni słonecznych. Jedynym kosztem jaki będzie trzeba ponieść jest energia elektryczna potrzebna do zasilenia niektórych elementów kolektora. Jednak są to części energooszczędne. W związku z tym, dużych różnić na rachunkach za prąd nie będzie się odczuwało.

Zadbaj o ekologię

Bez dwóch zdań kolektory słoneczne są urządzeniami ekologicznymi. Dotyczy to zarówno produkcji energii, jak i późniejszej utylizacji sprzętu. Inwestycja w ten system zwróci się już po 2-3 latach, a efektywna eksploatacja jest możliwa przez minimum 25 lat.

Dzięki temu, że udaje się ograniczyć wytwarzanie ciepła w budynku, jest także możliwość zminimalizowania emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Udaje się dzięki temu poprawić jakość powietrza, a tym samym użytkownik wpływa pozytywnie na ochronę środowiska.

Zainstalowanie systemu składającego się z 3 kolektorów, przekłada się na zmniejszenie rocznej emisji zanieczyszczeń nawet o 26 kg tlenku węgla i 11 kg dwutlenku węgla. Te dane robią wrażenie, prawda?

Praca instalacji solarnej jest prosta, niezawodna i przede wszystkim efektywna. Wystarczy właściwie zainstalować kolektory słoneczne, aby mogły spełniać swoje zadanie we właściwy sposób. Istotne jest tutaj przede wszystkim skorzystanie z usług profesjonalnego fachowca, który zadba o właściwy proces instalacji i dostosowania kolektorów do potrzeb budynku.


Zestaw solarny HEWALEX 2KS2100-TAC-200 – Remont

Zestaw solarny HEWALEX 2KS2100-TAC-200 – Remont

PROMOCJA „PROSTO Prosument 40% Więcej niż dotacja! Kompletny zestaw solarny w specjalnej cenie: Zestaw solarny Hewalex 2KS2100-TAC-200 przeznaczony jest do ogrzewania ciepłej wody użytkowej dla 2-4 osobowej rodziny.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/promocyjne-zestawy-solarne/21976-Zestaw-solarny-HEWALEX-2KS2100TAC200.html



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx