Błędy popełniane przy korzystaniu i instalacji rekuperacji

Chcesz wprowadzić do swojego domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła? Pamiętaj, aby nie popełnić poniższych błędów.

1.Nieuwzględnienie rekuperacji na etapie budowy domu

Najlepszym sposobem na to, aby rekuperacja sprawdziła się świetnie w domu jest zaplanowanie jej już na etapie budowy domu. Można wtedy rozplanować optymalną trasę instalacji i odpowiednie przejścia kanałów do pomieszczeń. Projekt rekuperacji pozwala na wyeliminowanie z domu kominów, co daje możliwość zmniejszenia kosztów samej budowy.

2.Nieszczelne okna

Podstawą tego, aby rekuperacja mogła spełniać swoje zadanie we właściwy sposób jest zadbanie o szczelność okien znajdujących się w domu. Okna nie mogą być wyposażone w nawiewniki. Całe powietrze, którego potrzebuje budynek dostarcza już rekuperacja. W związku z tym, nie ma potrzeby dostarczania powietrza żadnymi dodatkowymi kanałami. W dodatku, trzeba pamiętać, że kupując okna, których na przykład nie można otwierać, można sporo zaoszczędzić.

3.Wybór złej firmy

Montaż rekuperacji i uruchomienie systemu to bardzo ważne aspekty. Wszystkie prace nad rekuperacją powinna wykonać profesjonalna ekipa z doświadczeniem. Tylko wtedy wentylacja będzie mogła odpowiednio spełniać swoje zadanie. W innym przypadku, nie będziemy zadowoleni z jej efektów. Najgorszym, co możemy zrobić jest skorzystanie z pomocy fachowców bez żadnego doświadczenia, którzy nie będą w stanie właściwie poprowadzić kanałów wentylacyjnych. Nigdy nie zgadzaj się również na wykonanie instalacji wentylacyjnej bez wcześniejszego projektu. Nie będziesz miał wtedy możliwości skontrolowania prac ekipy, a ewentualne prace naprawcze nie będą możliwe, ponieważ nie będzie wiadomo, gdzie kanały zostaną poprowadzone. Nie narażaj swojego domu na rujnację w poszukiwaniu kanałów czy na jakiekolwiek inne problemy z systemem wentylacji.

4.Dodatkowe wietrzenie pomieszczeń

Pamiętaj, że wprowadzasz system rekuperacji po to, aby dostarczyć do swojego domu jak najwięcej świeżego powietrza. Powietrze transportowane przez kanały jest filtrowane. Tylko oczyszczone i pozbawione zanieczyszczeń trafia do Twojego domu. Otwierając okna, niweczysz całą pracę, jaką wykonał system rekuperacji.


Okiem Montazysty – Blog z poradami montażysty

Okiem Montazysty – Blog z poradami montażysty

Blog z poradami montażysty

Zobacz: okiem-montazysty.co.pl/


 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Fototapety kwiaty – Floralny przewrót w Twoim zakątku!

Czy marzysz o wnętrzu pełnym ciepła, barw i energii? Fototapety kwiatowe od Tapeko mogą zupełnie odmienić Twoje mieszkanie! Od egzotycznych motywów po sielankowe polne kwiaty, każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonaj się, jak kwiatowe akcenty na ścianach mogą podnieść Twój nastrój, wprowadzić harmonię i wyrazistość do każdego zakątka. Gotowi na małą rewolucję w dekoracji? Poznaj 7 wyjątkowych wzorów, które przeniosą Twoje wnętrze na nowy poziom piękna i stylu!

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu pasywnego.

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu pasywnego to kluczowy krok, który wpływa na efektywność energetyczną i komfort użytkowania. W artykule znajdziesz szczegółowe omówienie różnych systemów grzewczych, takich jak pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz rekuperacja z nagrzewnicą. Dowiedz się, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię i jak wybrać najbardziej ekologiczny oraz opłacalny system ogrzewania.

Ruszyły kontrole źródeł ciepła: Straż miejska dopytuje o wiek kotła.

Kontrole źródeł ciepła w Polsce są na porządku dziennym, a straż miejska nakłada wysokie mandaty za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ogrzewania. Sprawdza się wiek kotła, jego klasę oraz rodzaj stosowanego paliwa. Szczególnie surowo traktowane są kotły pozaklasowe, tzw. "kopciuchy". Dowiedz się, jakie konsekwencje grożą za używanie nieekologicznych urządzeń i dlaczego wzmożone kontrole są konieczne dla poprawy jakości powietrza w naszym kraju.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx