Błędy popełniane przy korzystaniu i instalacji rekuperacji

Chcesz wprowadzić do swojego domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła? Pamiętaj, aby nie popełnić poniższych błędów.

1.Nieuwzględnienie rekuperacji na etapie budowy domu

Najlepszym sposobem na to, aby rekuperacja sprawdziła się świetnie w domu jest zaplanowanie jej już na etapie budowy domu. Można wtedy rozplanować optymalną trasę instalacji i odpowiednie przejścia kanałów do pomieszczeń. Projekt rekuperacji pozwala na wyeliminowanie z domu kominów, co daje możliwość zmniejszenia kosztów samej budowy.

2.Nieszczelne okna

Podstawą tego, aby rekuperacja mogła spełniać swoje zadanie we właściwy sposób jest zadbanie o szczelność okien znajdujących się w domu. Okna nie mogą być wyposażone w nawiewniki. Całe powietrze, którego potrzebuje budynek dostarcza już rekuperacja. W związku z tym, nie ma potrzeby dostarczania powietrza żadnymi dodatkowymi kanałami. W dodatku, trzeba pamiętać, że kupując okna, których na przykład nie można otwierać, można sporo zaoszczędzić.

3.Wybór złej firmy

Montaż rekuperacji i uruchomienie systemu to bardzo ważne aspekty. Wszystkie prace nad rekuperacją powinna wykonać profesjonalna ekipa z doświadczeniem. Tylko wtedy wentylacja będzie mogła odpowiednio spełniać swoje zadanie. W innym przypadku, nie będziemy zadowoleni z jej efektów. Najgorszym, co możemy zrobić jest skorzystanie z pomocy fachowców bez żadnego doświadczenia, którzy nie będą w stanie właściwie poprowadzić kanałów wentylacyjnych. Nigdy nie zgadzaj się również na wykonanie instalacji wentylacyjnej bez wcześniejszego projektu. Nie będziesz miał wtedy możliwości skontrolowania prac ekipy, a ewentualne prace naprawcze nie będą możliwe, ponieważ nie będzie wiadomo, gdzie kanały zostaną poprowadzone. Nie narażaj swojego domu na rujnację w poszukiwaniu kanałów czy na jakiekolwiek inne problemy z systemem wentylacji.

4.Dodatkowe wietrzenie pomieszczeń

Pamiętaj, że wprowadzasz system rekuperacji po to, aby dostarczyć do swojego domu jak najwięcej świeżego powietrza. Powietrze transportowane przez kanały jest filtrowane. Tylko oczyszczone i pozbawione zanieczyszczeń trafia do Twojego domu. Otwierając okna, niweczysz całą pracę, jaką wykonał system rekuperacji.


Okiem Montazysty – Blog z poradami montażysty

Okiem Montazysty – Blog z poradami montażysty

Blog z poradami montażysty

Zobacz: okiem-montazysty.co.pl/


 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ile kosztuje użytkowanie systemu rekuperacji?

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się lepszą jakością powietrza w domu? Poznaj rekuperację - innowacyjny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dowiedz się, jak działa, ile kosztuje i jakie korzyści przynosi. Przeczytaj nasz szczegółowy wpis i zobacz, jak możesz cieszyć się komfortem i oszczędzać na ogrzewaniu, a także wpływać pozytywnie na środowisko.

Kiedy sadzić maliny: Przewodnik krok po kroku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zacząć uprawę malin w swoim ogrodzie? Ten szczegółowy przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, kiedy najlepiej sadzić maliny, jak je pielęgnować, a także jakie odmiany są dostępne. Poznasz również zdrowotne właściwości tych smacznych owoców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, ten artykuł pomoże Ci cieszyć się obfitymi plonami malin w swoim ogrodzie.

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx