Kilka porad, jak odpowiednio układać koskę brukową.

Budując podjazd, pamiętajmy, że będzie on narażony na duże obciążenie i pracę. Wybór odpowiednich materiałów, jak i prawidłowe ich ułożenie zapobiegnie jego odkształcaniu się, powstawaniu kolein, czy zapadaniu.

Przygotowanie.

Pamiętajmy o instalacjach pod nawierzchnią podjazdu. Grunt powinien być odpowiednio wzmocniony i zagęszczony. Odwadnianie na bieżąco, także powinno być stałym elementem, uwzględnionym przy projektowaniu podjazdu. Nawet minimalny spadek pozwoli wodzie na odpłynięcie. Jednak tu pojawiają się dwie ważne sprawy. Po pierwsze, woda nie może spływać w stronę ściany, po drugie, w przypadku większej powierzchni, warto rozważyć budowę odpowiedniego systemu odwadniającego, za pomocą korytek.

Kładzenie kostki.

Zaczynając układanie kostki, róbmy to począwszy od krawędzi, stopniowo utwardzając kolejne miejsca, na których po kolei będzie kładziona powierzchnia. Nie chodźmy po powierzchni, na której ma być kładziona kostka, jeżeli jest już odpowiednio przygotowana i wyrównana. Szczeliny, które powstają pomiędzy kostkami, należy wypełniać piaskiem, nie cementem.

Wybór odpowiedniej nawierzchni.

Warstwa wierzchnia podjazdu, musi być twarda i wytrzymała. Nie nadają się do tego miękkie i pylące się materiały. Nie sprawdza się także żwir rzeczny. Puste panele PVC lub niewypełnione płyty ażurowe, to także kiepska metoda na wykończenie podjazdu. Takowy, szybko ulegnie zniszczeniu. Pamiętajmy także, o dostosowaniu odpowiedniej grubości nawierzchni, w zależności od tego, jakiego rodzaju samochody będą się po im poruszać.

Ze względów estetycznych, dobrze też zastanowić się nad odpowiednim kolorem pasującym do otoczenia, szczególnie, jeżeli miejsce wyłożone kostką zajmuje spory teren.


 


0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ile kosztuje użytkowanie systemu rekuperacji?

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się lepszą jakością powietrza w domu? Poznaj rekuperację - innowacyjny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dowiedz się, jak działa, ile kosztuje i jakie korzyści przynosi. Przeczytaj nasz szczegółowy wpis i zobacz, jak możesz cieszyć się komfortem i oszczędzać na ogrzewaniu, a także wpływać pozytywnie na środowisko.

Kiedy sadzić maliny: Przewodnik krok po kroku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zacząć uprawę malin w swoim ogrodzie? Ten szczegółowy przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, kiedy najlepiej sadzić maliny, jak je pielęgnować, a także jakie odmiany są dostępne. Poznasz również zdrowotne właściwości tych smacznych owoców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, ten artykuł pomoże Ci cieszyć się obfitymi plonami malin w swoim ogrodzie.

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx