GWC – gruntowy wymiennik ciepła

Co to jest GWC – gruntowy wymiennik ciepła i do czego służy? Otóż jest to urządzenie, które zwiększa efektywność energetyczną systemu rekuperacji. Pełni dwie bardzo ważne funkcję, czyli zimą podgrzewa powietrze, a latem je schładza. Dzięki temu komfort w pomieszczeniach jest zdecydowanie lepszy, a samopoczucie domowników wprost doskonałe. Gruntowy wymiennik ciepła to świetna inwestycja dla osób, które posiadają w swoim domu rekuperację.

GWC podnosi sprawność całego systemu wentylacji, a co za tym idzie sprawia, że jego działanie jest jeszcze lepsze. Zatem jego wybór to kwestia oczywista, nad którą nie trzeba się długo zastanawiać. Z całą pewnością, można powiedzieć, że gruntowy wymiennik ciepła generuje duże oszczędności, ponieważ nie powoduje strat w ogrzewaniu domu. Ponadto chroni również rekuperator przez zamrożeniem.

Gruntowy wymiennik ciepła to wiele korzyści i mnóstwo możliwości. Doskonale sprawuje się, zarówno podczas sezonu grzewczego, jak i chłodniczego, dlatego warto w niego zainwestować. Trzeba, jednak pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni, który będzie działał bez jakichkolwiek problemów. GWC montuje się pod ziemią, a jego poprawna instalacja jest szczególnie istotna.

Jakie są rodzaje GWC?

GWC – gruntowy wymiennik ciepła dzieli się na trzy rodzaje, czyli GWC rurowy, GWC żwirowy, a także GWC płytowy. Oczywiście każdy z nich nieco różni się od siebie, dlatego aby wybrać ten najlepszy, należy dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Pierwszy z nich składa się z ciągu rur i nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Bowiem, aby uzyskać skuteczność tak samą, jak w przypadku wymienników bezprzeponowych konieczne jest ułożenie rurociągu na większej długości.

Jeśli, jednak chodzi o GWC żwirowy to jego głównym zadaniem jest przepuszczanie powietrza przez wykop ze żwirem o dość dużej granulacji. Tak samo, jak poprzedni gruntowy wymiennik ciepła posiada kilka wad. Mowa tutaj między innymi o dużych oporach powietrza, a także konieczność regeneracji złoża. Z kolei GWC płytowy posiada więcej plusów, niż minusów. Bowiem naturalnie oczyszcza powietrze oraz pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii w sezonie grzewczym.

Do czego służy gruntowy wymiennik ciepła?

Jak już wcześniej wspomniano, gruntowy wymiennik ciepła wspomaga system rekuperacji, a co za tym idzie zwiększa jego efektywność energetyczną. Jego koszty eksploatacji są stosunkowo niskie, dlatego warto w niego zainwestować. Dzięki niemu wentylacja mechaniczna działa zdecydowanie lepiej.

Gruntowy wymiennik ciepła jest bardzo opłacalny, dlatego nad jego zakupem nie trzeba długo się zastanawiać. Działa, zarówno zimą, jak i latem, niosąc za sobą liczne korzyści. GWC cieszy się na ogół bardzo dobrą opinią, gdyż większość jego użytkowników jest z niego zadowolona.

Trzeba, jednak pamiętać o tym, aby gruntowy wymiennik ciepła został poprawnie zamontowany. Zatem warto, aby zajęli się tym fachowcy, którzy posiadają doświadczenie w tego typu pracach. GWC potrafi zwrócić się naprawdę bardzo szybko.

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.

Mole spożywcze.

Czy Twoja kuchnia jest nawiedzona przez mole spożywcze? Te niewielkie szkodniki mogą stać się prawdziwym utrapieniem, niszcząc zapasy żywności i wpływając na jakość Twojego życia domowego. Nasz kompleksowy poradnik pomoże Ci zidentyfikować oznaki ich obecności, zrozumieć, jakie działania podjąć, aby skutecznie je zwalczyć, oraz jak zapobiegać ich powrotowi. Zajmij się tym problemem raz na zawsze, chroniąc swoje domowe zapasy i dbając o zdrowie swojej rodziny.

Fotowoltaika: Czy teraz jest najlepszy moment na inwestycję?

Czy to dobry moment na inwestycję w fotowoltaikę? Czy warto już teraz zdecydować się na montaż paneli słonecznych, czy lepiej poczekać na dalszy spadek cen? W naszym najnowszym artykule rozwiewamy wątpliwości, analizując aktualne trendy i prognozy dla rynku fotowoltaicznego. Z nami dowiesz się, jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę decydując się na tę ekologiczną i coraz bardziej opłacalną inwestycję.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx