Docieplanie ścian od wewnątrz – jak to wygląda w praktyce ?

Docieplanie ścian od wewnątrz stosowane jest jedynie w wyjątkowych przypadkach. Zwykle korzysta się z tego w przypadku zabytkowych kamienic, które są objęte ochroną konserwatorską. Jeżeli nie ma zgody na termomodernizację nieruchomości, jedynym wyjściem jest zastosowanie wewnętrznego ocieplenia.

Powszechnie docieplanie ścian od wewnątrz uznaje się za mało korzystne. Głównie dlatego, że 20-centymetrowa warstwa ocieplenia po prostu zmniejsza powierzchnię pomieszczeń. Ponadto, jeżeli prace zostaną wykonane w niewłaściwy sposób, na ścianach może pojawić się pleśń oraz grzyb. Jeżeli jednak rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie, zimą w pomieszczeniach jest nadal zimno, a nie ma zgody na termomodernizację nieruchomości, jedynym wyjściem jest zdecydowanie się na docieplenie od wewnątrz.

Materiały do docieplenia ścian od wewnątrz

  • Bloczki betonowe

Jest to bardzo prosta metoda, która zagwarantuje szybkie wykonanie prac dociepleniowych. Jeżeli mamy tylko trochę pojęcia o ocieplaniu, możemy samodzielnie wykonać wszystkie prace. Bloczki przytwierdzane są do ściany zaprawą syntetyczną. Można je docinać tak, aby przybrały właściwy kształt. Całość pokrywana jest kolejną warstwą zaprawy, na którą nakładana jest siatka z włókna szklanego. Tak przygotowaną ścianę, gdy zostanie wyszlifowana, można pomalować.

  • Wełna mineralna

Aby umiejscowić wełnę mineralną na ścianie, należy najpierw skonstruować stelaż z profili aluminiowych. Wełnę znajdującą się w stelażach następnie przykrywa się płytami gipsowo-kartonowymi.


  • Płyty izolacyjne

Wykorzystując płyty izolacyjne, nie zmniejszysz metrażu swoich pomieszczeń. Przy wykorzystaniu systemowej zaprawy, z pomocą wiertarki, piły, pacy i siatki zbrojącej można właściwie docieplenie od wewnątrz przeprowadzić samemu. Płyty wykonywane są z silikatu wapiennego na bazie mineralnej. Mają wymiary 125×100 cm i grubość od 2 do 5 cm.

  • Aerożel

Materiał ten uznawany jest za najlepszy izolator termiczny na świecie. Nie znajduje w Polsce obecnie szerokiego zastosowania, ze względu na wygórowaną cenę. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić nawet 200 zł. Aerożel wykonywany jest na bazie krzemionki, która wykazuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Rura wielowarstwowa PE-RT/AL/PE RedART do ogrzewania podłogowego.

Odkryj innowacje w ogrzewaniu podłogowym z rurą wielowarstwową PE-RT/AL/PE RedART - kluczowym elementem nowoczesnych domów. Ten artykuł przybliża zalety tego produktu, łączącego technologię i efektywność. Dowiedz się, jak pięciowarstwowa konstrukcja rury zapewnia wytrzymałość, elastyczność i oszczędność energetyczną, czyniąc ją idealną dla ekologicznych i ekonomicznych systemów ogrzewania. Poznaj jej zaawansowane właściwości i wpływ na komfort życia.

Domowa mikstura do czyszczenia kuchenki: Prosty i skuteczny przepis.

Odkryj prosty i ekologiczny sposób na czyszczenie kuchenki za pomocą domowej mikstury. Nasz przepis, wykorzystujący powszechne składniki jak soda, ocet i płyn do naczyń, skutecznie usuwa tłuste plamy i zaschnięte resztki jedzenia. Ta tania i łatwa metoda jest bezpieczna dla środowiska i zapewnia lśniącą czystość. Dowiedz się, jak przywrócić blask Twojej kuchni bez użycia szkodliwych chemikaliów.

Jak najszybciej pozbyć się myszy z domu?

Czy Twoje domowe zacisze zostało najechane przez małe, nieproszone gryzonie? Dowiedz się, jak skutecznie i humanitarnie pozbyć się myszy z domu! W naszym artykule znajdziesz sprawdzone metody, od pułapek i trutek, przez żywołapki, aż po nowoczesne odstraszacze ultradźwiękowe. Zapoznaj się także z praktycznymi poradami dotyczącymi zapobiegania ich powrotowi. Przywróć spokój i bezpieczeństwo swojemu domowi z naszym przewodnikiem!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx