Docieplanie ścian od wewnątrz – jak to wygląda w praktyce ?

Docieplanie ścian od wewnątrz stosowane jest jedynie w wyjątkowych przypadkach. Zwykle korzysta się z tego w przypadku zabytkowych kamienic, które są objęte ochroną konserwatorską. Jeżeli nie ma zgody na termomodernizację nieruchomości, jedynym wyjściem jest zastosowanie wewnętrznego ocieplenia.

Powszechnie docieplanie ścian od wewnątrz uznaje się za mało korzystne. Głównie dlatego, że 20-centymetrowa warstwa ocieplenia po prostu zmniejsza powierzchnię pomieszczeń. Ponadto, jeżeli prace zostaną wykonane w niewłaściwy sposób, na ścianach może pojawić się pleśń oraz grzyb. Jeżeli jednak rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie, zimą w pomieszczeniach jest nadal zimno, a nie ma zgody na termomodernizację nieruchomości, jedynym wyjściem jest zdecydowanie się na docieplenie od wewnątrz.

Materiały do docieplenia ścian od wewnątrz

  • Bloczki betonowe

Jest to bardzo prosta metoda, która zagwarantuje szybkie wykonanie prac dociepleniowych. Jeżeli mamy tylko trochę pojęcia o ocieplaniu, możemy samodzielnie wykonać wszystkie prace. Bloczki przytwierdzane są do ściany zaprawą syntetyczną. Można je docinać tak, aby przybrały właściwy kształt. Całość pokrywana jest kolejną warstwą zaprawy, na którą nakładana jest siatka z włókna szklanego. Tak przygotowaną ścianę, gdy zostanie wyszlifowana, można pomalować.

  • Wełna mineralna

Aby umiejscowić wełnę mineralną na ścianie, należy najpierw skonstruować stelaż z profili aluminiowych. Wełnę znajdującą się w stelażach następnie przykrywa się płytami gipsowo-kartonowymi.


  • Płyty izolacyjne

Wykorzystując płyty izolacyjne, nie zmniejszysz metrażu swoich pomieszczeń. Przy wykorzystaniu systemowej zaprawy, z pomocą wiertarki, piły, pacy i siatki zbrojącej można właściwie docieplenie od wewnątrz przeprowadzić samemu. Płyty wykonywane są z silikatu wapiennego na bazie mineralnej. Mają wymiary 125×100 cm i grubość od 2 do 5 cm.

  • Aerożel

Materiał ten uznawany jest za najlepszy izolator termiczny na świecie. Nie znajduje w Polsce obecnie szerokiego zastosowania, ze względu na wygórowaną cenę. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić nawet 200 zł. Aerożel wykonywany jest na bazie krzemionki, która wykazuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ogrzewanie podłogowe – komfort i oszczędność w Twoim domu.

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia komfort ciepła pod stopami, ale również pozwala na znaczne oszczędności energii. W artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe, jakie są jego rodzaje oraz jakie korzyści niesie dla zdrowia i estetyki wnętrz. Podpowiadamy również, jak znaleźć specjalistów do projektowania i montażu tego rodzaju systemu grzewczego, aby Twój dom był ciepły i energooszczędny na długie lata.

Porady związane z wykończeniem wnętrz z wykorzystaniem listew przypodłogowych.

W artykule przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje o listwach przypodłogowych – elementach, które nadają wnętrzom estetyczny wygląd oraz pełnią ważne funkcje praktyczne. Opisujemy popularne rodzaje listew, w tym nowoczesne rozwiązania z oświetleniem LED, które dodają wnętrzom elegancji i funkcjonalności. Dowiedz się, dlaczego warto stosować listwy przypodłogowe, jakie materiały są najlepsze do ich produkcji oraz gdzie można kupić produkty najwyższej jakości. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać idealne listwy do Twojego domu lub biura.

Zacienienie instalacji fotowoltaicznych czyli fotowoltaika w cieniu sąsiada.

Problem zacienienia instalacji fotowoltaicznych przez sąsiadujące budynki i drzewa zyskuje na znaczeniu w Polsce. W artykule omawiamy interpelację posłanki Agnieszki Hanajczyk do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w której proponuje wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które uwzględniałyby potrzeby instalacji fotowoltaicznych w kontekście dostępu do światła słonecznego. Czy zmiany w przepisach budowlanych są konieczne, aby wspierać rozwój energii odnawialnej?
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx