Docieplanie ścian od wewnątrz – jak to wygląda w praktyce ?

Docieplanie ścian od wewnątrz stosowane jest jedynie w wyjątkowych przypadkach. Zwykle korzysta się z tego w przypadku zabytkowych kamienic, które są objęte ochroną konserwatorską. Jeżeli nie ma zgody na termomodernizację nieruchomości, jedynym wyjściem jest zastosowanie wewnętrznego ocieplenia.

Powszechnie docieplanie ścian od wewnątrz uznaje się za mało korzystne. Głównie dlatego, że 20-centymetrowa warstwa ocieplenia po prostu zmniejsza powierzchnię pomieszczeń. Ponadto, jeżeli prace zostaną wykonane w niewłaściwy sposób, na ścianach może pojawić się pleśń oraz grzyb. Jeżeli jednak rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie, zimą w pomieszczeniach jest nadal zimno, a nie ma zgody na termomodernizację nieruchomości, jedynym wyjściem jest zdecydowanie się na docieplenie od wewnątrz.

Materiały do docieplenia ścian od wewnątrz

  • Bloczki betonowe

Jest to bardzo prosta metoda, która zagwarantuje szybkie wykonanie prac dociepleniowych. Jeżeli mamy tylko trochę pojęcia o ocieplaniu, możemy samodzielnie wykonać wszystkie prace. Bloczki przytwierdzane są do ściany zaprawą syntetyczną. Można je docinać tak, aby przybrały właściwy kształt. Całość pokrywana jest kolejną warstwą zaprawy, na którą nakładana jest siatka z włókna szklanego. Tak przygotowaną ścianę, gdy zostanie wyszlifowana, można pomalować.

  • Wełna mineralna

Aby umiejscowić wełnę mineralną na ścianie, należy najpierw skonstruować stelaż z profili aluminiowych. Wełnę znajdującą się w stelażach następnie przykrywa się płytami gipsowo-kartonowymi.


  • Płyty izolacyjne

Wykorzystując płyty izolacyjne, nie zmniejszysz metrażu swoich pomieszczeń. Przy wykorzystaniu systemowej zaprawy, z pomocą wiertarki, piły, pacy i siatki zbrojącej można właściwie docieplenie od wewnątrz przeprowadzić samemu. Płyty wykonywane są z silikatu wapiennego na bazie mineralnej. Mają wymiary 125×100 cm i grubość od 2 do 5 cm.

  • Aerożel

Materiał ten uznawany jest za najlepszy izolator termiczny na świecie. Nie znajduje w Polsce obecnie szerokiego zastosowania, ze względu na wygórowaną cenę. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić nawet 200 zł. Aerożel wykonywany jest na bazie krzemionki, która wykazuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx