Styropian – idealny materiał izolacyjny ?

Styropianem, można docieplić, zarówno nowe budynki, jak i również te, które są już użytkowane. Jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia, dlatego też bez obaw można go używać. Jego cena w porównaniu do wielu innych materiałów, którymi ociepla się budynki, nie jest taka wysoka. Wbrew pozorom materiał ten cieszy się naprawdę bardzo dobrą opinią, zadowolonych inwestorów.

Dlaczego styropian jest dobrym materiałem do docieplenia budynków?

Jak już wcześniej wspomniano, styropian posiada wiele bardzo korzystnych właściwości. Ocieplając nim budynek, warto pamiętać o tym, że warstwa samogasnącego styropianu znajduje się oczywiście pomiędzy dwoma warstwami niepalnych materiałów. Największymi zaletami, jakie posiada ten materiał jest to, że nie wytwarza żadnych substancji szkodliwych, jest bardzo ekologiczny, odporny na wszelkie grzyby oraz pleśń, zapewnia bezpieczeństwo podczas montażu, a także jego zastosowanie może być bardzo zróżnicowane.

Obecnie na rynku, można znaleźć mnóstwo styropianów, które wyróżniają się przede wszystkim kolorem oraz właściwościami, których na pierwszy rzut oka nie widać. Materiał ten w większości przypadków nie jest drogi, niemniej jednak jego cena zależy od grubości. Wiadomo, że im większa, tym koszt nieco wzrasta. Oczywiście styropian nie jest niezawodnym materiałem, ponieważ też posiada pewne wady, jednakże nie są one, aż tak znaczące. W poradnikach, dotyczących ocieplania budynków, można znaleźć wiele informacji na ten temat, tak więc warto się z nimi zapoznać.


Czy styropian jest niepalny ?

Odpowiedź sprawdzisz na https://remont.biz.pl/styropian/czy-styropian-jest-niepalny/

Styropian ze względu na kolor dzieli się następująco:

styropian biały jest najpopularniejszym tego typu materiałem, ponieważ najczęściej się go stosuje. Służy on przede wszystkim do ocieplania ścian, izolacji podłóg, a także stropów. Bardzo często wykorzystuje się go również do ocieplenia wewnętrznych ścian działowych.

styropian grafitowy posiada nieco lepsze właściwości termoizolacyjne, niż styropian biały. Jednakże, jego istotną wadą jest to, że niestety niezwykle łatwo ulega przegrzaniu pod wpływem słońca.

styropian „dalmatyńczyk” jest dostępny w grubości od 10 cm do 20 cm. Wyróżnia się bardzo wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Najczęściej wykorzystuje się go do izolacji cieplnej ścian.

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nati

Jakiego producenta styropianu polecacie. Szukam ponieważ będziemy robić elewację na wiosnę

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Dlaczego w mieszkaniu bądź domu parują szyby w zimie?

Zastanawiasz się, dlaczego w zimie Twoje szyby są ciągle zaparowane? Odkryj przyczyny i skuteczne rozwiązania tego powszechnego problemu. W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady dotyczące odpowiedniej wentylacji, zastosowania nowoczesnych technologii oraz wyboru odpowiednich okien, aby zapobiec kondensacji pary wodnej i poprawić komfort oraz zdrowie w Twoim domu. Dowiedz się więcej i ciesz się ciepłem bez zaparowanych szyb!

Rura wielowarstwowa PE-RT/AL/PE RedART do ogrzewania podłogowego.

Odkryj innowacje w ogrzewaniu podłogowym z rurą wielowarstwową PE-RT/AL/PE RedART - kluczowym elementem nowoczesnych domów. Ten artykuł przybliża zalety tego produktu, łączącego technologię i efektywność. Dowiedz się, jak pięciowarstwowa konstrukcja rury zapewnia wytrzymałość, elastyczność i oszczędność energetyczną, czyniąc ją idealną dla ekologicznych i ekonomicznych systemów ogrzewania. Poznaj jej zaawansowane właściwości i wpływ na komfort życia.

Domowa mikstura do czyszczenia kuchenki: Prosty i skuteczny przepis.

Odkryj prosty i ekologiczny sposób na czyszczenie kuchenki za pomocą domowej mikstury. Nasz przepis, wykorzystujący powszechne składniki jak soda, ocet i płyn do naczyń, skutecznie usuwa tłuste plamy i zaschnięte resztki jedzenia. Ta tania i łatwa metoda jest bezpieczna dla środowiska i zapewnia lśniącą czystość. Dowiedz się, jak przywrócić blask Twojej kuchni bez użycia szkodliwych chemikaliów.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
1
0
Zostaw komentarzx