Posadzki żywiczne znane są z tego, że najczęściej używa się ich w pomieszczeniach czy halach przemysłowych. Tam najczęściej możemy je spotkać, drugie miejsce na podium będą zajmować miejsca użyteczności publicznej, typu sklep przykładowo sportowy.
Dopiero na trzecim miejscu popularności jest posadzka żywiczna w mieszkaniach. Powodów dlaczego tak jest, można wymienić kilka, ale od razu możemy zwrócić się do głównego powodu, a są nim pieniądze. Zrobienie sobie posadzki żywicznej w mieszkaniu to nie taka tania sprawa. Sam wydatek na materiały jest spory, bo może wynieść nawet 200 złoty zam2. A to tylko same materiały, a gdy nie posiadamy żadnego doświadczenia w budownictwie i w układaniu posadzek, lepiej zwrócić się ku pomocy fachowca.
Taka robocizna może również oscylować w podobnych cenach za m2 co sam zakup materiałów. Jeśli już mamy pieniądze i chęć zrobienia sobie takiej posadzki, warto się zastanowić na jakiej powierzchni chcemy ją uzyskać. Czym większa powierzchnia, tym mniejszy koszt robocizny, a do tego lepszy efekt wizualny. Ogólnie efekt wizualny to zapewne będzie to, co głównie nami pokieruje przy wyborze takowego podłoża.
Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a dodatkowo można decydować się na unikalne zestawienie czy wzorów. Jeśli ktoś chce aby jedno z jego domowych pomieszczeń wyglądało unikalnie, to posadzka żywiczna może okazać się strzałem w dziesiątkę. Posadzka żywiczna to też doskonały komfort praktyczny. Podłoże jest bardzo odporne mechanicznie, a i nie ma żadnego problemu z utrzymaniem go w czystości.