Ruszył program Mój Prąd 4.0 – kto i na co może dostać dofinansowanie.

W dniu 15.04.2022 roku ruszył szumnie zapowiadany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska program Mój Prąd 4.0 z budżetem na poziomie 350 milionów złotych. Dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0 będzie dotyczyło nie tylko domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV), ale także magazynów energii i ciepła gdyż jednym z założeń tego programu jest zwiększenie autokonsumpcji energii elektrycznej pochodzącej z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Start programu mój prąd 4.0 - 15 kwietnia 2022

Kto może dostać dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0

Program skierowany jest do osób fizycznych których instalacja mikroinstalacji fotowoltaiczna została podłączona w nowym systemie rozliczeniowym tzw. net-billingu który obowiązuje od 01.04.2022 roku.

Start programu mój prąd 4.0 - 15 kwietnia 2022 -2

Co istotne o dofinansowanie nowych dodatkowych elementów systemu wytwarzania i magazynowania prądu będą mogli ubiegać się również dotychczasowi beneficjenci którzy rozliczają się na dotychczasowych zasadach czyli w systemie net metering.

Start programu mój prąd 4.0 - 15 kwietnia 2022 -2
Start programu mój prąd 4.0 - 15 kwietnia 2022 -2

Na co można wykorzystać dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0

  • dofinansowanie do samej instalacji PV – maksymalna kwota dofinansowania 4000 zł
  • dofinansowanie do instalacji PV przy zakupie innych elementów – maksymalna kwota dofinansowania 5000 zł
  • dofinansowanie do magazynu ciepła – maksymalna kwota dofinansowania 5000 zł
  • dofinansowanie do magazynu energii elektrycznej – maksymalna kwota dofinansowania 7500 zł
  • dofinansowanie do systemów HEMS/EMS – maksymalna kwota dofinansowania 3000 zł

Jak uzyskać dofinansowanie w programie Mój Prąd 4.0?

Wystarczy odwiedzić stronę Ministerstwa Klimatu i Środowiska pod adresem https://mojprad.gov.pl/zloz-wniosek na której możemy pobrać odpowiedni wniosek, który po wypełnieniu oraz uzupełnieniu o wymagane dokumenty składamy za pośrednictwem strony https://gwd.nfosigw.gov.pl/.

Jakie dokumenty potrzebne są do prawidłowego złożenia wniosku o dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0:

  • Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia (wniosku) o przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznej
  • Faktura / faktury (lub paragony imienne)
  • Potwierdzenie dokonania płatności
  • Zaświadczenie OSD
  • Pełnomocnictwo
  • Protokół odbioru prac
  • Dokument potwierdzający zgłoszenie

Pamiętaj również iż nie należy wysyłać dokumentacji papierowej do NFOŚiGW. Wnioski złożone w formie papierowej będą ODRZUCANE! Nie będą także rozpatrywane wnioski wysłane drogą mailową lub ze skrzynki ePUAP.

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paul

Super, tylko ceny tych instalacji sa na dzień dzisiejszy nie osiągalne dla przysłowiowego Kowalskiego

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
1
0
Zostaw komentarzx