Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie żelazka ?

Żelazko to dobrodziejstwo współczesnych czasów. Pozwala na doprowadzenie ubrań do ładu, gdy są one bardzo wymięte. Na co zwrócić uwagę przy wyborze żelazka?

Podstawowe czynniki, które mają znaczenie

Ergonomiczny uchwyt żelazka to podstawa. Musi pasować do dłoni i nie może się w niej ślizgać. Warto także zwrócić uwagę na jakość stopy żelazka. Powinna ona być stabilna i odporna na zarysowania. Znaczenie ma także jej kształt, a także rozmieszczenie otworów, które się w niej znajdują. W końcu to właśnie stopą prasujemy ubrania. Najlepszym kształtem, jaki może mieć ten elementy żelazka jest zwężenie z przodu, które rozszerza się ku tyłowi. Taki kształt pozwala na bardzo dokładne prasowanie. Najlepiej, gdy otwory umiejscowione są wzdłuż boków w dwóch rzędach.

Jaką moc powinno mieć żelazko?

Im wyższa będzie moc żelazka, tym lepiej. Urządzenie będzie mogło wtedy w krótszym czasie osiągnąć wysoką temperaturę potrzebną do prasowania ubrań. Minimalną mocą, jaką może mieć dobrej klasy żelazko jest 2000 W. Takie urządzenia nagrzewają się w kilkanaście sekund.


Wielkość pojemnika na wodę

Nie przesadzaj z wielkością zbiornika na wodę przy żelazku. Jeżeli będzie on zbyt duży, urządzenie będzie po prostu bardzo ciężkie. Po kilku uprasowanych ubraniach będzie nas bolała ręka. Zwróć lepiej uwagę na to, czy żelazko zostało wyposażone w system antywapienny oraz w funkcję samooczyszczania. Jeżeli posiada te funkcje, spokojnie możesz do pojemnika wlewać wodę prosto z kranu.

Żelazko, które jest inteligentne

Słyszałeś o żelazku, które samodzielnie dopasowuje temperaturę do prasowanej tkaniny? Takie urządzenia są dostępne na rynku. Nazywamy je inteligentnymi żelazkami, ponieważ użytkownik nie musi samodzielnie ustawiać pożądanej temperatury. Żelazko robi to za niego. Ułatwia to znacznie prasowanie i zapobiega zastosowaniu temperatury nieodpowiedniej dla delikatnych tkanin, takich jak len czy bawełna.

Zwróć uwagę na wszystkie wymienione wyżej parametry, a w Twoim domu znajdzie się żelazko wysokiej jakości.


0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Wertykulacja trawnika: co to jest, jak i kiedy ją wykonać?

Wertykulacja trawnika to klucz do zdrowej i bujnej murawy. Chcesz wiedzieć, dlaczego ten zabieg jest tak istotny i kiedy go przeprowadzić? Dowiedz się, jakie narzędzia są niezbędne do wertykulacji i jak dbać o trawnik po jego wykonaniu. Odkryj tajniki prawidłowego nawożenia, podlewania i dosiewania trawnika. Zapewniej swojemu trawnikowi najlepszą pielęgnację, aby cieszyć się pięknym, zielonym dywanem przez cały rok. Czytaj dalej i poznaj sprawdzone metody pielęgnacji trawnika od ekspertów

Nawożenie tui jesienią – klucz do gęstych i intensywnie zielonych roślin.

Nawożenie tui jesienią to klucz do zdrowych, gęstych i intensywnie zielonych roślin. Choć tuje są niewymagające, odpowiednia pielęgnacja gwarantuje ich atrakcyjny wygląd przez cały rok. Dowiedz się, jakie preparaty stosować, kiedy przeprowadzać nawożenie i jakie są tajniki prawidłowej pielęgnacji. Dzięki naszym wskazówkom, Twoje tuje będą rosły zdrowo, a Twój ogród stanie się prawdziwą ozdobą. Śledź nasze porady i ciesz się pięknem natury w każdym sezonie!

Kalkulator do obliczania ilości metrów rury potrzebnych do ogrzewania podłogowego.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa ogrzewanie podłogowe i jakie elementy są niezbędne do jego skutecznej realizacji? W naszym najnowszym artykule przenosimy się w świat nowoczesnych technologii i rozwiązania w zakresie ogrzewania podłogowego. Omawiamy wybór i zastosowanie rur wielowarstwowych, które stanowią serce każdej efektywnej instalacji. Dzięki praktycznym wskazówkom dowiesz się, jak zapewnić sobie i swoim bliskim komfort cieplny przez wiele lat. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci planowanie, przygotowaliśmy specjalny kalkulator.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx