Ile kosztuje rekuperacja ?

Decydując się na wprowadzenie rekuperacji do swojego domu, trzeba przede wszystkim oszacować koszty, jakie są związane z taką inwestycją. Trzeba pamiętać, że instalacji nie wykona zwykły budowlaniec. Należy powierzyć to fachowej firmie, która na podstawie projektu rozprowadzi kanały wentylacyjne po całym domu. Wtedy będzie można mieć pewność, że system będzie działał sprawnie. Oczywiście, jak możemy się domyślać, wiąże się to z kosztami. Zarówno zakup rekuperatora, poszczególnych jego elementów, jak i montaż nie będzie tani. Jednak należy pamiętać, że inwestycja ta bardzo szybko się zwróci. Głównie dlatego, że rekuperacja działa w energooszczędny sposób. Odzyskuje ze zużytego powietrza ciepło, które ogrzewa budynek. Dzięki temu można będzie zminimalizować wykorzystanie podstawowego systemu grzewczego. Oszczędności w tym zakresie będą szacowane na około 40%.


O czym należy pamiętać kupując rekuperację ?

Jeżeli decydujesz się na wprowadzenie wentylacji mechanicznej do swojego budynku, musisz pamiętać, że wentylacja grawitacyjna musi z niego zniknąć. Należy także usunąć wszelkie kanały, przez które mogłoby uciekać ciepło z domu. Warto także pomyśleć o usunięciu lub w ogóle nie budowaniu komina, który nie będzie już potrzebny. Rezygnacja z tych elementów sprawi, że można będzie zaoszczędzić sporo pieniędzy. O czym jeszcze musisz pamiętać przeczytasz poniżej

Co to jest rekuperacja

Co to jest rekuperacja

Wentylowanie pomieszczeń czyli tzw. rekuperacja, w których nie dochodzi do strat ciepła, a oszczędności w ogrzewaniu są realne jest marzeniem wielu osób.

Zobacz: remont.biz.pl/rekuperacja/co-to-jest-rekuperacja/



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx