Dlaczego warto impregnować kostkę brukową ?

Przed wieloma domami oraz budynkami znajduje się kostka brukowa. Warto zastanowić się czy należy ją impregnować. A jeśli tak to w jaki sposób?

Zalety impregnacji kostki

  • Możliwość wydłużenia jej trwałości, zapobieganie odpryskom po mroźnych zimach
  • Wydobycie intensywnego koloru kostki, co wpływa na zwiększenie jej estetycznego wyglądu
  • Ułatwienie dla czyszczenia kostki, szczególnie z plam oleju. Wystarczy, że przetrzemy kostkę chłonną ściereczką, a wszystkie plamy zejdą
  • Na zaimpregnowanej kostce nie będzie pojawiał się mech i chwast, ponieważ zostaje utworzona cienka warstwa, która utrudnia wpadanie nasion w szczeliny między kostkami
  • Zapobieganie ubytkom piasku ze szczelin między kostką
  • Zwiększenie odporności na ścieranie

Impregnacja nowej czy używanej kostki ?

Obydwie te powierzchnie można impregnować preparatem jakim jest płyn do mycia kostki brukowej – odplamiacz marki Bergchem. Nie opłaca się jednak impregnować kostkę mocno wyszczerbioną, której wymianę planujemy w najbliższym czasie.

Samodzielna impregnacja kostki

Nie ma żadnego problemu z tym, aby samodzielnie zaimpregnować kostkę. Należy wybrać impregnat do kostki betonowej. Oczywiście, potrzebne będą również narzędzia do nałożenia impregnatu. Przyda się opryskiwacz ciśnieniowy lub gładki wałek na kiju.

Impregnacja kostki brukowej

Impregnacja przyda się ,jeśli na kostce brukowej znajdują się plamy z oleju, częściowo zmyte przez deszcz, zauważalna jest utrata koloru spowodowana przez promieniowanie UV, zapewne też wykwity wapienne.

Ważne jest, aby przed impregnacją dokładnie zamieść kostkę. Impregnat żywiczny ma to do siebie, że unieruchamia i utrwala na powierzchni kostki wszelkie drobiny piasku, ziemi, szczątków organicznych, a nawet owadów, kup ptasich. Najlepiej wykonywać impregnację przy pomocy opryskiwacza ciśnieniowego. Jeśli takiego nie posiadamy, można wykorzystać gładki wałek do malowania, najlepiej taki na kiju od szczotki.

Kostka po impregnacji

Po impregnacji, nasza kostka będzie miała intensywny kolor, nie będą na niej widoczne żadne plamy. Jest również mrozoodporna i łatwo się ją czyści. Kostka po impregnacji nie jest podatna na porost mchów i chwastów.


Do mycia kostki polecamy

Płyn do mycia kostki brukowej – Odplamiacz 5 L

Płyn do mycia kostki brukowej – Odplamiacz 5 L

Jest to profesjonalny środek, dzięki któremu można dokładnie umyć kostkę brukową, podjazdy i kamień. Środek został wyprodukowany w oparciu o formułę NANO-TECH.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/bergchem/15695-plyn-do-mycia-kostki-brukowej-5-l.html



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Czy warto budować domy z drewna w 2025 roku?

Rosnące ceny tradycyjnych materiałów, skrócony czas budowy oraz ekologiczne podejście do inwestycji sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czy warto budować domy z drewna w 2025 roku? Odpowiedź może zaskoczyć! Domy drewniane zyskują na popularności nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji i estetykę, ale również przez uproszczone przepisy umożliwiające budowę do 70 m² bez pozwolenia. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx