Czy rekuperacja w domu się opłaca?

W ostatnim czasie zainteresowanie systemem rekuperacji znacznie wzrosło, ponieważ coraz więcej osób montuje go w swoim domu. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to rozwiązanie, które pozwala domownikom zawsze cieszyć się wysokim komfortem świeżego powietrza. Co, więcej obniża ono rachunki za ogrzewanie, co jego jedną z najważniejszych zalet, jakie posiada. Jednak kluczowym pytaniem jest tutaj to, czy rekuperacja w domu się opłaca?

Zdecydowanie tak. To system, który sporo kosztuje, ale jest bardzo wartościowy, dlatego już na etapie budowy warto o nim pomyśleć. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia sporo korzyści. Jest dużo bardziej skuteczna, niż wentylacja grawitacyjna, którą coraz rzadziej montuje się w nowo wybudowanych domach. Jej montaż jest zalecany przede wszystkim w energooszczędnych i pasywnych domach.

System rekuperacji eliminuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, czyli bakterie, roztocza, a nawet zapachy. Działa niezależnie od warunków atmosferycznych i jest bardzo potrzebny nie tylko latem, ale i również zimą. Zapewnia ponadprzeciętny komfort, który od razu odczują wszyscy domownicy, znajdujący się w budynku.

Po co montować rekuperację?

Nie da się ukryć, że rekuperacja w domu bardzo się opłaca, dlatego warto o niej pomyśleć. Gwarantuje spore oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, które mogą wynosić, nawet do pięćdziesięciu procent. Montując system rekuperacji nie trzeba budować kominów, które są niestety konieczne w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Ponadto rozwiązanie to stały przypływ świeżego powietrza, które przekłada się na dobre samopoczucie domowników.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła podnosi również wartość budynku. Dzięki niej nie trzeba otwierać okien, aby pozbyć się brzydkich zapachów z pomieszczeń. Zapewnia ona odpowiednią cyrkulację powierza, bez względu na porę dnia, czy roku. Tak naprawdę system rekuperacji jest idealnym rozwiązaniem do każdego budynku, w którym domownicy chcą oddychać świeżym i czystym powietrzem.

Jakie ogrzewanie przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepszym źródłem grzewczym jest oczywiście pompa ciepła. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań można cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami, a także ogromnym komfortem. Dom z rekuperacją i pompą ciepła jest dużo tańszy w eksploatacji.

Oczywiście oba te rozwiązania są ekologiczne, a co najważniejsze skuteczne w działaniu. Wentylacja mechaniczna wraz z pompą ciepła to spora inwestycja, jednak bardzo opłacalna, dlatego posiada wielu swoich zwolenników.

Aby system rekuperacji dobrze działał musi być odpowiednio dobrany do danego budynku, a co najważniejsze poprawnie zamontowany. W większości przypadków jego skuteczność jest bardzo wysoka, co cieszy inwestorów. Podsumowując wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to bardzo opłacalne rozwiązanie, na które bez wątpienia warto się zdecydować, gdyż posiada wiele zalet.

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Ile kosztuje użytkowanie systemu rekuperacji?

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i cieszyć się lepszą jakością powietrza w domu? Poznaj rekuperację - innowacyjny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dowiedz się, jak działa, ile kosztuje i jakie korzyści przynosi. Przeczytaj nasz szczegółowy wpis i zobacz, jak możesz cieszyć się komfortem i oszczędzać na ogrzewaniu, a także wpływać pozytywnie na środowisko.

Kiedy sadzić maliny: Przewodnik krok po kroku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zacząć uprawę malin w swoim ogrodzie? Ten szczegółowy przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, kiedy najlepiej sadzić maliny, jak je pielęgnować, a także jakie odmiany są dostępne. Poznasz również zdrowotne właściwości tych smacznych owoców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, ten artykuł pomoże Ci cieszyć się obfitymi plonami malin w swoim ogrodzie.

Szlifierka kątowa akumulatorowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest absolutnie niezbędne w warsztacie każdego majsterkowicza i profesjonalisty? Odpowiedź jest prosta: szlifierka kątowa akumulatorowa. Ten artykuł poświęcony jest tej niezastąpionej maszynie, która przekształca ciężką pracę w łatwe i satysfakcjonujące zadanie. Dowiesz się, jakie zalety ma szlifierka kątowa akumulatorowa, jakie są jej główne zastosowania, a także jak bezpiecznie z niej korzystać. Przekonaj się, dlaczego warto mieć to narzędzie w swoim warsztacie.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx