Czy rekuperacja w domu się opłaca?

W ostatnim czasie zainteresowanie systemem rekuperacji znacznie wzrosło, ponieważ coraz więcej osób montuje go w swoim domu. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to rozwiązanie, które pozwala domownikom zawsze cieszyć się wysokim komfortem świeżego powietrza. Co, więcej obniża ono rachunki za ogrzewanie, co jego jedną z najważniejszych zalet, jakie posiada. Jednak kluczowym pytaniem jest tutaj to, czy rekuperacja w domu się opłaca?

Zdecydowanie tak. To system, który sporo kosztuje, ale jest bardzo wartościowy, dlatego już na etapie budowy warto o nim pomyśleć. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia sporo korzyści. Jest dużo bardziej skuteczna, niż wentylacja grawitacyjna, którą coraz rzadziej montuje się w nowo wybudowanych domach. Jej montaż jest zalecany przede wszystkim w energooszczędnych i pasywnych domach.

System rekuperacji eliminuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, czyli bakterie, roztocza, a nawet zapachy. Działa niezależnie od warunków atmosferycznych i jest bardzo potrzebny nie tylko latem, ale i również zimą. Zapewnia ponadprzeciętny komfort, który od razu odczują wszyscy domownicy, znajdujący się w budynku.

Po co montować rekuperację?

Nie da się ukryć, że rekuperacja w domu bardzo się opłaca, dlatego warto o niej pomyśleć. Gwarantuje spore oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, które mogą wynosić, nawet do pięćdziesięciu procent. Montując system rekuperacji nie trzeba budować kominów, które są niestety konieczne w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Ponadto rozwiązanie to stały przypływ świeżego powietrza, które przekłada się na dobre samopoczucie domowników.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła podnosi również wartość budynku. Dzięki niej nie trzeba otwierać okien, aby pozbyć się brzydkich zapachów z pomieszczeń. Zapewnia ona odpowiednią cyrkulację powierza, bez względu na porę dnia, czy roku. Tak naprawdę system rekuperacji jest idealnym rozwiązaniem do każdego budynku, w którym domownicy chcą oddychać świeżym i czystym powietrzem.

Jakie ogrzewanie przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepszym źródłem grzewczym jest oczywiście pompa ciepła. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań można cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami, a także ogromnym komfortem. Dom z rekuperacją i pompą ciepła jest dużo tańszy w eksploatacji.

Oczywiście oba te rozwiązania są ekologiczne, a co najważniejsze skuteczne w działaniu. Wentylacja mechaniczna wraz z pompą ciepła to spora inwestycja, jednak bardzo opłacalna, dlatego posiada wielu swoich zwolenników.

Aby system rekuperacji dobrze działał musi być odpowiednio dobrany do danego budynku, a co najważniejsze poprawnie zamontowany. W większości przypadków jego skuteczność jest bardzo wysoka, co cieszy inwestorów. Podsumowując wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to bardzo opłacalne rozwiązanie, na które bez wątpienia warto się zdecydować, gdyż posiada wiele zalet.

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.

Czym najlepiej szlifować beton?

Zastanawiasz się, czym najlepiej szlifować beton, aby uzyskać trwałą, gładką i odporną na uszkodzenia powierzchnię? Szlifowanie to kluczowy etap przygotowania podłoża przed montażem paneli, parkietu czy wylaniem żywicy epoksydowej. W artykule omawiamy najskuteczniejsze metody – na sucho i na mokro – oraz narzędzia takie jak szlifierki planetarne, kątowe, taśmowe czy frezy. Dowiesz się też, jakie tarcze diamentowe i ściernice wybrać w zależności od stopnia obróbki betonu.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx