Czy rekuperacja w domu się opłaca?

W ostatnim czasie zainteresowanie systemem rekuperacji znacznie wzrosło, ponieważ coraz więcej osób montuje go w swoim domu. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to rozwiązanie, które pozwala domownikom zawsze cieszyć się wysokim komfortem świeżego powietrza. Co, więcej obniża ono rachunki za ogrzewanie, co jego jedną z najważniejszych zalet, jakie posiada. Jednak kluczowym pytaniem jest tutaj to, czy rekuperacja w domu się opłaca?

Zdecydowanie tak. To system, który sporo kosztuje, ale jest bardzo wartościowy, dlatego już na etapie budowy warto o nim pomyśleć. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia sporo korzyści. Jest dużo bardziej skuteczna, niż wentylacja grawitacyjna, którą coraz rzadziej montuje się w nowo wybudowanych domach. Jej montaż jest zalecany przede wszystkim w energooszczędnych i pasywnych domach.

System rekuperacji eliminuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, czyli bakterie, roztocza, a nawet zapachy. Działa niezależnie od warunków atmosferycznych i jest bardzo potrzebny nie tylko latem, ale i również zimą. Zapewnia ponadprzeciętny komfort, który od razu odczują wszyscy domownicy, znajdujący się w budynku.

Po co montować rekuperację?

Nie da się ukryć, że rekuperacja w domu bardzo się opłaca, dlatego warto o niej pomyśleć. Gwarantuje spore oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, które mogą wynosić, nawet do pięćdziesięciu procent. Montując system rekuperacji nie trzeba budować kominów, które są niestety konieczne w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Ponadto rozwiązanie to stały przypływ świeżego powietrza, które przekłada się na dobre samopoczucie domowników.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła podnosi również wartość budynku. Dzięki niej nie trzeba otwierać okien, aby pozbyć się brzydkich zapachów z pomieszczeń. Zapewnia ona odpowiednią cyrkulację powierza, bez względu na porę dnia, czy roku. Tak naprawdę system rekuperacji jest idealnym rozwiązaniem do każdego budynku, w którym domownicy chcą oddychać świeżym i czystym powietrzem.

Jakie ogrzewanie przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepszym źródłem grzewczym jest oczywiście pompa ciepła. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań można cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami, a także ogromnym komfortem. Dom z rekuperacją i pompą ciepła jest dużo tańszy w eksploatacji.

Oczywiście oba te rozwiązania są ekologiczne, a co najważniejsze skuteczne w działaniu. Wentylacja mechaniczna wraz z pompą ciepła to spora inwestycja, jednak bardzo opłacalna, dlatego posiada wielu swoich zwolenników.

Aby system rekuperacji dobrze działał musi być odpowiednio dobrany do danego budynku, a co najważniejsze poprawnie zamontowany. W większości przypadków jego skuteczność jest bardzo wysoka, co cieszy inwestorów. Podsumowując wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to bardzo opłacalne rozwiązanie, na które bez wątpienia warto się zdecydować, gdyż posiada wiele zalet.

Bądź na bieżąco – obserwuj Sobir.pl na Google News

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx