Czy ogrzewanie podłogowe jest dobre dla każdego budynku?

Inwestując w ogrzewanie podłogowe, należy pamiętać o tym, że jest ono bardzo komfortowe. Ciepłe powietrze jest równomiernie rozprowadzane po wszystkich pomieszczeniach, znajdujących się w budynku. Tego niestety nie można powiedzieć na przykład o ogrzewaniu tradycyjnym, gdyż zawsze najcieplej jest obok grzejników, a temperatura w każdym miejscu jest nieco inna.

ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe ma oczywiście mnóstwo zalet, jak i również wad, ponieważ nie jest idealnym źródłem ciepła. Niemniej, jednak i tak cieszy się ogromnym zainteresowanie, ponieważ inwestorzy w większości przypadków stawiają na komfortowe i pewne rozwiązania grzewcze, które będą im służyły przez bardzo długie lata. Ten rodzaj ogrzewania sprawdza się naprawdę bardzo dobrze i można go zainstalować w praktycznie każdym budynku.

Największą zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że ma ogromny wpływ na zdrowie wszystkich domowników, zwłaszcza tych, którzy mają alergię. Jest to źródło ciepła, które do wnętrza budynku wprowadza naprawdę mnóstwo ciepła, które zimą jest oczywiście niezbędne.

Ogrzewanie podłogowe – wodne czy elektryczne?

Jak już wcześniej wspomniano, ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem dla każdego budynku, ponieważ zapewnia niesamowity komfort cieplny. Jednak, zanim się na nie zdecyduje, trzeba w pierwszej kolejności wybrać jego rodzaj. Wodne, czy elektryczne ogrzewanie podłogowe? Które z nich sprawdzi się lepiej i dlaczego? Niewątpliwie najważniejszą zaletą podłogówki wodnej jest to, że można zamontować ją w praktycznie każdym pomieszczeniu. Kolejną ważną kwestią są również niskie koszty eksploatacji.

Można powiedzieć, że ogrzewanie elektryczne jest tylko uzupełnieniem głównego źródła ciepła, dlatego też większość osób decyduje się na nie tylko i wyłącznie przeprowadzając remont w budynku. Każdy inwestor budujący swój dom powinien postawić na ogrzewanie podłogowe wodne, ponieważ może ono działać, jako główne źródło ciepła. O elektrycznym niestety nie można powiedzieć tego samego, ponieważ stosuje się go najczęściej w pojedynczych pomieszczeniach.

Projekt ogrzewania podłogowego

Zamawiając na stronie https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/ projekt instalacji podłogowej, podaj kod „sobir21” a otrzymasz 5 % rabatu na podaną usługę.

Ile kosztuje instalacja ogrzewania podłogowego?

Jak widać, ogrzewanie podłogowe ma swoje wady i zalety, jednakże obecnie posiada mnóstwo swoich zwolenników. Inwestorzy uwielbiają w nim najbardziej to, że dzięki niemu mogą zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu, ponieważ nie wymagają instalacji grzejników. Wpływa to oczywiście również na stylistykę całego wnętrza, ponieważ cały system tego źródła ciepła jest zamontowany w podłodze.

Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest niską inwestycją, ponieważ może ona wynosić nawet około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście wliczony jest w to także montaż, który w wielu przypadkach jest naprawdę bardzo kosztowny. Ogrzewanie podłogowe, może wahać się między sto, a dwieście złotych za metr kwadratowy razem z robocizną. Oczywiście wykonując samodzielnie instalację, można sporo zaoszczędzić, jednakże nie każdy posiada do tego odpowiednie umiejętności.

Aktualne ceny wykonania instalacji ogrzewania podłogowego sprawdzisz na https://remont.biz.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe-jakie-sa-ceny-wykonania-instalacji/

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benedykt

Jeżeli zależy nam na jak najniższych kosztach ogrzewania domu to tylko i wyłącznie ogrzewanie podłogowe zasilany najlepiej pompą ciepła

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

Projekt instalacji grzewczej – klucz do komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa – to nie tylko hasło, ale konkretna wartość dla inwestora. Dobrze zaplanowany system grzewczy oznacza niższe rachunki, mniej awarii i większą kontrolę nad budżetem. Niestety, wciąż wielu inwestorów traktuje tę kwestię po macoszemu, co skutkuje kosztownymi błędami. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dokumentację techniczną i co powinien zawierać profesjonalny projekt.

Czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie?

Zastanawiasz się, czy na komin stalowy trzeba mieć pozwolenie? To zależy od zakresu prac i charakteru budynku. Montaż komina może wymagać jedynie zgłoszenia, ale są sytuacje, gdy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Kluczowe znaczenie mają: wysokość komina, miejsce montażu oraz ewentualna ingerencja w konstrukcję dachu. Dowiedz się, kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy musisz dopełnić bardziej formalnych procedur, by uniknąć problemów z przepisami.

Czym najlepiej szlifować beton?

Zastanawiasz się, czym najlepiej szlifować beton, aby uzyskać trwałą, gładką i odporną na uszkodzenia powierzchnię? Szlifowanie to kluczowy etap przygotowania podłoża przed montażem paneli, parkietu czy wylaniem żywicy epoksydowej. W artykule omawiamy najskuteczniejsze metody – na sucho i na mokro – oraz narzędzia takie jak szlifierki planetarne, kątowe, taśmowe czy frezy. Dowiesz się też, jakie tarcze diamentowe i ściernice wybrać w zależności od stopnia obróbki betonu.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
1
0
Zostaw komentarzx