Blachodachówka modułowa – trwale i estetyczny rozwiązanie.

Na rynku istnieje wiele różnych pokryć dachowych. Do często wybieranych należą blachodachówki modułowe. Nadają się do prostych i skomplikowanych konstrukcji dachowych, w których nie sprawdzają się tradycyjne rozwiązania. Ich montaż jest łatwy, przypomina składanie puzzli. Czym jeszcze wyróżniają się blachodachówki modułowe? Kiedy warto je zastosować?


Co to jest blachodachówka modułowa?

Blachówki modułowe są tańszą alternatywą do dachówek ceramicznych i betonowych. Sprzedawane są w formie arkuszy, które składają się z pojedynczych lub podwójnych rzędów dachówek, są łatwe w instalacji i uniwersalne, mają dobre właściwości mechaniczne. Blachodachówki montuje się bezpośrednio na dachu, za pomocą specjalnych zamków. Doskonale nadaje się do dachów prostych, dwuspadowych, a także bardziej skomplikowanych konstrukcji, o różnych kątach nachylenia. To także dobry wybór do połaci, na których dachówki ceramiczne byłyby zbyt dużym obciążeniem. Są łatwe do czyszczenia, dlatego świetnie nadaje się do domów zlokalizowanych w lesie czy w okolicach mocno pylących drzew.

W zależności od wykończenia blachodachówka modułowa może przypominać tradycyjne dachówki, gonty drewniane lub bitumiczne, pięknie prezentują się na wielu domach. Modele blachodachówek modułowych nadają się do montażu na domach prywatnych, budynkach firmowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Jakie są zalety dachówek modułowych?

Dachówki modułowe są bardzo często wybierane przez inwestorów. Mają wiele zalet, są uniwersalne i estetyczne. Tego typu pokrycia są cenione m.in. za łatwy, niewymagający transport oraz prosty montaż. Dzięki temu, że występują w modułach, są łatwe do cięcia i odmierzania, w trakcie pracy nie ulegają wyginaniu. Panele można z łatwością dopasować do rozmiaru oraz kształtu dachu. Kolejną zaletą jest niska waga modułów. Dachówki są sztywne i mocne, a dzięki obecności powłoki antykorozyjnej odporne na rdzewienie. Łączenia modułów są niewidoczne, dachówki mają zagłębienia w narożnikach oraz ukryte fabryczne otwory montażowe, a to zwiększa walory estetyczne tego rozwiązania.

Blachodachówki modułowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, z różnym wykończeniem. Popularne są produkty z wykończeniem z posypki ceramicznej, która jest szorstka i zapobiega przesuwanie się hałd śniegu. Ceniona jest również trwałość blachodachówek modułowych, wynikająca z produkcji z wysokiej jakości stali oraz pokrycia specjalnymi powłokami ochronnymi. Produkty są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, przez wiele lat wyglądają jak nowe.

Niewątpliwą zaletą blachodachówek modułowych jest cena. Pokrycia dachowe tego rodzaju są dużo tańsze niż inne rozwiązania. Minusem tego rozwiązania może być brak możliwości montażu na dachu o nachyleniu mniejszym niż 14°, a także gorsza izolacja akustyczna. Ten drugi problem można jednak z łatwością wyeliminować poprzez zastosowanie dodatkowego wygłuszenia sufitu.

Montaż blachodachówki modułowej na powierzchni dachu

Montaż blachodachówki modułowej jest prosty i nie zajmuje dużo czasu. Moduły wyposażone są w zamki, które pozwalają na sprawne łączenie ze sobą poszczególnych elementów. Ważne jest odpowiednie ułożenie arkuszy, a także zastosowanie łat, kontrłat oraz folii do wstępnego pokrycia. Precyzyjne łączenie arkuszy pozwala wyeliminować nieszczelności. Większości elementów nie trzeba przycinać, a te, które tego wymagają, można łatwo dopasować, korzystając z nożyc do cięcia na zimno. W trakcie montażu nie jest generowany duży odpad.

Blachodachówka modułowa to bardzo często stosowane pokrycie dachowe, które nadaje się do wielu rodzajów dachów, nawet fantazyjnych, o skompilowanej konstrukcji. Warto poznać jej zalety i przekonać się, że ekonomiczne rozwiązanie może być trwałe i estetyczne.

Zachęcamy do śledzenia naszych artykułów, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat budownictwa i pokryć dachowych! Nie przegap żadnych nowości — obserwuj nas w Wiadomościach Google. Kliknij tutaj, aby dodać nas do swoich subskrypcji: Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco z poradami, inspiracjami i nowinkami ze świata budownictwa!

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Zacienienie instalacji fotowoltaicznych czyli fotowoltaika w cieniu sąsiada.

Problem zacienienia instalacji fotowoltaicznych przez sąsiadujące budynki i drzewa zyskuje na znaczeniu w Polsce. W artykule omawiamy interpelację posłanki Agnieszki Hanajczyk do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w której proponuje wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które uwzględniałyby potrzeby instalacji fotowoltaicznych w kontekście dostępu do światła słonecznego. Czy zmiany w przepisach budowlanych są konieczne, aby wspierać rozwój energii odnawialnej?

Nowa taryfa za odprowadzanie deszczówki: Koniec darmowego odprowadzania wody deszczowej?

Ostatnie ulewy w Polsce skłoniły rząd i samorządy do rozważenia wprowadzenia nowej taryfy na odprowadzanie deszczówki. W artykule omawiamy, dlaczego zmiany w Prawie wodnym mogą być nieuniknione, aby Polska mogła korzystać z unijnych funduszy na budowę kanalizacji deszczowej. Czy to oznacza koniec darmowego odprowadzania wód opadowych? Sprawdź, jakie korzyści i wyzwania niosą za sobą planowane regulacje oraz jakie mogą być ich konsekwencje dla mieszkańców miast.

Reklama

Portal Sobir.pl to dynamiczne miejsce, które miesięcznie przyciąga ponad 40 000 unikalnych użytkowników (stan na sierpień 2024). Jako lider w branży budownictwa, remontów i aranżacji wnętrz, Sobir.pl oferuje kompleksowe możliwości reklamowe, które pomogą Twojej marce zyskać większą widoczność w sieci. Dzięki wpisom sponsorowanym, lokowaniu produktu oraz reklamom display, masz szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zwiększyć zainteresowanie Twoją ofertą. Skorzystaj z potencjału Sobir.pl, by zbudować silną obecność w internecie i przyciągnąć nowych klientów!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx