Blachodachówka modułowa – trwale i estetyczny rozwiązanie.

Na rynku istnieje wiele różnych pokryć dachowych. Do często wybieranych należą blachodachówki modułowe. Nadają się do prostych i skomplikowanych konstrukcji dachowych, w których nie sprawdzają się tradycyjne rozwiązania. Ich montaż jest łatwy, przypomina składanie puzzli. Czym jeszcze wyróżniają się blachodachówki modułowe? Kiedy warto je zastosować?


Co to jest blachodachówka modułowa?

Blachówki modułowe są tańszą alternatywą do dachówek ceramicznych i betonowych. Sprzedawane są w formie arkuszy, które składają się z pojedynczych lub podwójnych rzędów dachówek, są łatwe w instalacji i uniwersalne, mają dobre właściwości mechaniczne. Blachodachówki montuje się bezpośrednio na dachu, za pomocą specjalnych zamków. Doskonale nadaje się do dachów prostych, dwuspadowych, a także bardziej skomplikowanych konstrukcji, o różnych kątach nachylenia. To także dobry wybór do połaci, na których dachówki ceramiczne byłyby zbyt dużym obciążeniem. Są łatwe do czyszczenia, dlatego świetnie nadaje się do domów zlokalizowanych w lesie czy w okolicach mocno pylących drzew.

W zależności od wykończenia blachodachówka modułowa może przypominać tradycyjne dachówki, gonty drewniane lub bitumiczne, pięknie prezentują się na wielu domach. Modele blachodachówek modułowych nadają się do montażu na domach prywatnych, budynkach firmowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Jakie są zalety dachówek modułowych?

Dachówki modułowe są bardzo często wybierane przez inwestorów. Mają wiele zalet, są uniwersalne i estetyczne. Tego typu pokrycia są cenione m.in. za łatwy, niewymagający transport oraz prosty montaż. Dzięki temu, że występują w modułach, są łatwe do cięcia i odmierzania, w trakcie pracy nie ulegają wyginaniu. Panele można z łatwością dopasować do rozmiaru oraz kształtu dachu. Kolejną zaletą jest niska waga modułów. Dachówki są sztywne i mocne, a dzięki obecności powłoki antykorozyjnej odporne na rdzewienie. Łączenia modułów są niewidoczne, dachówki mają zagłębienia w narożnikach oraz ukryte fabryczne otwory montażowe, a to zwiększa walory estetyczne tego rozwiązania.

Blachodachówki modułowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, z różnym wykończeniem. Popularne są produkty z wykończeniem z posypki ceramicznej, która jest szorstka i zapobiega przesuwanie się hałd śniegu. Ceniona jest również trwałość blachodachówek modułowych, wynikająca z produkcji z wysokiej jakości stali oraz pokrycia specjalnymi powłokami ochronnymi. Produkty są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, przez wiele lat wyglądają jak nowe.

Niewątpliwą zaletą blachodachówek modułowych jest cena. Pokrycia dachowe tego rodzaju są dużo tańsze niż inne rozwiązania. Minusem tego rozwiązania może być brak możliwości montażu na dachu o nachyleniu mniejszym niż 14°, a także gorsza izolacja akustyczna. Ten drugi problem można jednak z łatwością wyeliminować poprzez zastosowanie dodatkowego wygłuszenia sufitu.

Montaż blachodachówki modułowej na powierzchni dachu

Montaż blachodachówki modułowej jest prosty i nie zajmuje dużo czasu. Moduły wyposażone są w zamki, które pozwalają na sprawne łączenie ze sobą poszczególnych elementów. Ważne jest odpowiednie ułożenie arkuszy, a także zastosowanie łat, kontrłat oraz folii do wstępnego pokrycia. Precyzyjne łączenie arkuszy pozwala wyeliminować nieszczelności. Większości elementów nie trzeba przycinać, a te, które tego wymagają, można łatwo dopasować, korzystając z nożyc do cięcia na zimno. W trakcie montażu nie jest generowany duży odpad.

Blachodachówka modułowa to bardzo często stosowane pokrycie dachowe, które nadaje się do wielu rodzajów dachów, nawet fantazyjnych, o skompilowanej konstrukcji. Warto poznać jej zalety i przekonać się, że ekonomiczne rozwiązanie może być trwałe i estetyczne.

Zachęcamy do śledzenia naszych artykułów, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat budownictwa i pokryć dachowych! Nie przegap żadnych nowości — obserwuj nas w Wiadomościach Google. Kliknij tutaj, aby dodać nas do swoich subskrypcji: Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco z poradami, inspiracjami i nowinkami ze świata budownictwa!

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m a

Najnowsze wpisy

Zbiorniki na deszczówkę w gospodarstwie domowym: ekologia i oszczędność w jednym.

Zbieranie deszczówki to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Dzięki plastikowym zbiornikom można efektywnie gromadzić wodę opadową, oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. W artykule omawiamy korzyści płynące z tego systemu, różne rodzaje zbiorników oraz ich zastosowania – od podlewania ogrodu, przez mycie samochodu, po nawadnianie. Poznaj także ofertę firmy UHPlast, która zapewnia trwałe i funkcjonalne zbiorniki dla Twojego domu.

Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane? Przewodnik po modelach, wymiarach i funkcjach.

Poszukujesz idealnego łóżka tapicerowanego, które połączy komfort, funkcjonalność i niebanalny design? W naszym przewodniku dowiesz się, jak dobrać model dopasowany do Twoich potrzeb. Odkryj różnorodność tkanin, rozmiarów i dodatkowych funkcji, takich jak pojemniki na pościel czy wygodne zagłówki. Stwórz spójną aranżację sypialni i zainwestuj w zdrowy sen, wybierając łóżko, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Rury do ogrzewania podłogowego – kluczowy element nowoczesnych systemów grzewczych.

Rury do ogrzewania podłogowego są nieodzownym elementem każdego nowoczesnego systemu grzewczego. Dowiedz się, jakie rury najlepiej sprawdzą się w Twoim domu i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W artykule znajdziesz również wskazówki dotyczące montażu oraz porady, jak uniknąć najczęstszych błędów. Zainwestuj w jakość, by cieszyć się efektywnym i niezawodnym systemem grzewczym przez lata!
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx