Jak dobrać rekuperator do swoich potrzeb?

Prawidłowy dobór rekuperatora ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego jego działania, jak i komfortu, jaki będą odczuwali użytkownicy, w związku z tym. Nawet najwyższej klasy rekuperator nie spełni naszych oczekiwań, jeżeli zostanie w nieprawidłowy sposób dobrany. Komfort wentylacyjny w pomieszczeniach, w których znajduje się źle dobrany rekuperator, znacząco spada. Jednocześnie wzrastają również koszty eksploatacyjne. Podstawą jest, aby rekuperator został dobrany do faktycznego zapotrzebowania domu na świeże powietrze. Dzięki temu będzie w stanie działać bez zarzutu, bez najmniejszych problemów, a przecież o to właśnie chodzi, aby taki efekt osiągnąć.

Wydajny rekuperator

Warto pamiętać, że rekuperacja, która działa w sposób właściwy, zapewnia dostateczną ilość wymiany powietrza w ciągu jednej godziny. Dlatego wybierając rekuperator, należy zwrócić uwagę na krotność wymian, jakie zapewnia urządzenie. Przyjmuje się, że rekuperator musi mieć przynajmniej jedną wymianę powietrza na godzinę, co oznacza, że pracujący na pełnych obrotach rekuperator, powinien wymieniać całe powietrze w całym budynku w ciągu godziny. To, ile świeżego powietrza potrzebuje dom lub pomieszczenie, można obliczyć na podstawie jego wielkości. Znając te dane, bez problemu uda się wyznaczyć ilość powietrza potrzebnego w danym pomieszczeniu, a także krotność wymiany.

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx