Dlaczego posadzki żywiczne w domu to dobry pomysł?

Posadzki żywiczne znane są z tego, że najczęściej używa się ich w pomieszczeniach czy halach przemysłowych. Tam najczęściej możemy je spotkać, drugie miejsce na podium będą zajmować miejsca użyteczności publicznej, typu sklep przykładowo sportowy.

Dopiero na trzecim miejscu popularności jest posadzka żywiczna w mieszkaniach. Powodów dlaczego tak jest, można wymienić kilka, ale od razu możemy zwrócić się do głównego powodu, a są nim pieniądze. Zrobienie sobie posadzki żywicznej w mieszkaniu to nie taka tania sprawa. Sam wydatek na materiały jest spory, bo może wynieść nawet 200 złoty zam2. A to tylko same materiały, a gdy nie posiadamy żadnego doświadczenia w budownictwie i w układaniu posadzek, lepiej zwrócić się ku pomocy fachowca.

Taka robocizna może również oscylować w podobnych cenach za m2 co sam zakup materiałów. Jeśli już mamy pieniądze i chęć zrobienia sobie takiej posadzki, warto się zastanowić na jakiej powierzchni chcemy ją uzyskać. Czym większa powierzchnia, tym mniejszy koszt robocizny, a do tego lepszy efekt wizualny. Ogólnie efekt wizualny to zapewne będzie to, co głównie nami pokieruje przy wyborze takowego podłoża.

Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a dodatkowo można decydować się na unikalne zestawienie czy wzorów. Jeśli ktoś chce aby jedno z jego domowych pomieszczeń wyglądało unikalnie, to posadzka żywiczna może okazać się strzałem w dziesiątkę. Posadzka żywiczna to też doskonały komfort praktyczny. Podłoże jest bardzo odporne mechanicznie, a i nie ma żadnego problemu z utrzymaniem go w czystości.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx