Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania, przede wszystkim zimą i wtedy, gdy aura na zewnątrz nie rozpieszcza, nie jest zbyt proste. Jest jednak kilka sposobów na to, aby także w domu wysuszyć właściwie pranie, bez wprowadzania do domu pleśni.

Suszenie prania w mieszkaniu jest możliwe dzięki mobilnym suszarkom. Można je rozstawić w pokoju lub w łazience. Niestety, ale także rozwiązanie jest niekomfortowe dla osób mających mały metraż, ponieważ zajmuje dużo miejsca.

Jak suszyć pranie w małym mieszkaniu?

Jeżeli masz małe mieszkanie musisz szukać alternatywnych rozwiązań pozwalających na wysuszenie prania. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjną rozkładaną suszarkę, lepiej wybrać taką, która ma kółka. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z jej przesuwaniem. W małym mieszkaniu sprawdzą się bardzo dobrze wysokie suszarki typu wieża. Zajmują one niewiele miejsca, a można na nich powiesić dużą ilość prania. Nie trzeba takiej suszarki stawiać w pokoju. Można ją przechowywać wraz z praniem pod prysznicem. Tego typu suszarki pozwalają na rozwieszanie prania na kilku poziomach, w odpowiednich odstępach od siebie. Dzięki temu pranie szybciej schnie. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni.



Jak efektywnie suszyć pranie?

Wybierając suszarkę, zwróć uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana. Sprzęt powinien być zabezpieczony przed wilgocią. Dzięki temu nie zardzewieje. Trzeba również pamiętać o tym, aby nigdy nie rozwieszać na suszarce ubrań, które ociekają wodą. Ubrania powinny być mocno wyciśnięte lub odwirowane. Dzięki temu dużo szybciej wyschną. Podczas suszenia ubrań, warto w pomieszczeniu otworzyć lub rozszczelnić okno. Dzięki temu z pomieszczenia można będzie się w skuteczny sposób pozbyć wilgoci.

Wilgoć w pomieszczeniu a suszenie prania

Wilgotność w pomieszczeniu, w trakcie suszenia prania może wzrosnąć nawet o 30%. Może to spowodować rozwój grzybów oraz pleśni. Dlatego zawsze warto mieć pod kontrolą ilość wilgoci w pomieszczeniu. Jeżeli wilgoć jest zbyt wysoka, warto zainwestować w specjalny pochłaniacz, który będzie kontrolował ilość wilgoci w pomieszczeniu.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx