Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania w mieszkaniu – jak robić to właściwie ?

Suszenie prania, przede wszystkim zimą i wtedy, gdy aura na zewnątrz nie rozpieszcza, nie jest zbyt proste. Jest jednak kilka sposobów na to, aby także w domu wysuszyć właściwie pranie, bez wprowadzania do domu pleśni.

Suszenie prania w mieszkaniu jest możliwe dzięki mobilnym suszarkom. Można je rozstawić w pokoju lub w łazience. Niestety, ale także rozwiązanie jest niekomfortowe dla osób mających mały metraż, ponieważ zajmuje dużo miejsca.

Jak suszyć pranie w małym mieszkaniu?

Jeżeli masz małe mieszkanie musisz szukać alternatywnych rozwiązań pozwalających na wysuszenie prania. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjną rozkładaną suszarkę, lepiej wybrać taką, która ma kółka. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z jej przesuwaniem. W małym mieszkaniu sprawdzą się bardzo dobrze wysokie suszarki typu wieża. Zajmują one niewiele miejsca, a można na nich powiesić dużą ilość prania. Nie trzeba takiej suszarki stawiać w pokoju. Można ją przechowywać wraz z praniem pod prysznicem. Tego typu suszarki pozwalają na rozwieszanie prania na kilku poziomach, w odpowiednich odstępach od siebie. Dzięki temu pranie szybciej schnie. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni.



Jak efektywnie suszyć pranie?

Wybierając suszarkę, zwróć uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana. Sprzęt powinien być zabezpieczony przed wilgocią. Dzięki temu nie zardzewieje. Trzeba również pamiętać o tym, aby nigdy nie rozwieszać na suszarce ubrań, które ociekają wodą. Ubrania powinny być mocno wyciśnięte lub odwirowane. Dzięki temu dużo szybciej wyschną. Podczas suszenia ubrań, warto w pomieszczeniu otworzyć lub rozszczelnić okno. Dzięki temu z pomieszczenia można będzie się w skuteczny sposób pozbyć wilgoci.

Wilgoć w pomieszczeniu a suszenie prania

Wilgotność w pomieszczeniu, w trakcie suszenia prania może wzrosnąć nawet o 30%. Może to spowodować rozwój grzybów oraz pleśni. Dlatego zawsze warto mieć pod kontrolą ilość wilgoci w pomieszczeniu. Jeżeli wilgoć jest zbyt wysoka, warto zainwestować w specjalny pochłaniacz, który będzie kontrolował ilość wilgoci w pomieszczeniu.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx