Gaz płynny do ogrzewania domu. Czy to się opłaca ?

Wiele osób uznaje ogrzewanie domu gazem LPG za bardzo wygodne. Jest to na pewno rozwiązanie tańsze od prądu i sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie można zastosować innych paliw.

Łatwa dostępność paliwa

Gaz płynny może zostać dostarczony praktycznie wszędzie. Nie ma ograniczeń chociażby takich jak wykonanie przyłączy, co występuje w przypadku gazu ziemnego. Gaz płynny jest świetnym rozwiązaniem tymczasowym, jeżeli czekasz na decyzję, czy gaz ziemny będzie mógł być doprowadzany do Twojej działki.

Wysoka wartość opałowa

Wartość opałowa gazu płynnego, czyli ilość ciepła uzyskiwana z jednego kilograma paliwa jest dosyć wysoka. Górna wartość wynosi 46,34 MJ/kg, czyli znacznie więcej niż w przypadku węgla i drewna. Oznacza to, że gaz płynny dużo bardziej opłaca się wprowadzić do swojego domu.

Ile kosztuje kocioł i instalacja systemu?

To, ile zapłacisz za instalację grzewczą w dużej mierze zależy od wyboru kotła. Jeżeli zdecydujesz się na kotły kondensacyjne, zapłacisz więcej, ale zyskasz wydajność, która pozwoli na korzystne wykorzystanie gazu płynnego w domu. Do wyboru są jeszcze kotły z otwartą komorą spalania, ale są one mniej wydajne niż nowoczesne kotły kondensacyjne. Co prawda zapłacisz za nie mniej, ale będziesz miał również mniejszą wydajność. Koszt wykonania całej kotłowni, która będzie zasilana gazem płynnym może się szacować w granicach 15-25 tysięcy złotych.

Wygoda na najwyższym poziomie

Piece wykorzystywane do ogrzewania domu gazem płynnym są zaawansowane technologicznie. Jest możliwość ustawienia na nich średniej temperatury, jaka ma obowiązywać w ciągu dnia oraz w nocy. Piec dostosowuje spalanie do warunków panujących na zewnątrz. Udaje się w ten sposób utrzymać komfortową temperaturę w domu. Jeden zbiornik gazu wystarcza na kilka miesięcy.

Gaz płynny a ekologia

Jeżeli zależy Wam na tym, aby korzystać z ekologicznych paliw, bez dwóch zdań warto postawić na gaz płynny. Obok gazu ziemnego jest to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów grzewczych, jaki możesz wprowadzić do swojego domu.

Przeczytaj również:

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx