Gaz płynny do ogrzewania domu. Czy to się opłaca ?

Wiele osób uznaje ogrzewanie domu gazem LPG za bardzo wygodne. Jest to na pewno rozwiązanie tańsze od prądu i sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie można zastosować innych paliw.

Łatwa dostępność paliwa

Gaz płynny może zostać dostarczony praktycznie wszędzie. Nie ma ograniczeń chociażby takich jak wykonanie przyłączy, co występuje w przypadku gazu ziemnego. Gaz płynny jest świetnym rozwiązaniem tymczasowym, jeżeli czekasz na decyzję, czy gaz ziemny będzie mógł być doprowadzany do Twojej działki.

Wysoka wartość opałowa

Wartość opałowa gazu płynnego, czyli ilość ciepła uzyskiwana z jednego kilograma paliwa jest dosyć wysoka. Górna wartość wynosi 46,34 MJ/kg, czyli znacznie więcej niż w przypadku węgla i drewna. Oznacza to, że gaz płynny dużo bardziej opłaca się wprowadzić do swojego domu.

Ile kosztuje kocioł i instalacja systemu?

To, ile zapłacisz za instalację grzewczą w dużej mierze zależy od wyboru kotła. Jeżeli zdecydujesz się na kotły kondensacyjne, zapłacisz więcej, ale zyskasz wydajność, która pozwoli na korzystne wykorzystanie gazu płynnego w domu. Do wyboru są jeszcze kotły z otwartą komorą spalania, ale są one mniej wydajne niż nowoczesne kotły kondensacyjne. Co prawda zapłacisz za nie mniej, ale będziesz miał również mniejszą wydajność. Koszt wykonania całej kotłowni, która będzie zasilana gazem płynnym może się szacować w granicach 15-25 tysięcy złotych.

Wygoda na najwyższym poziomie

Piece wykorzystywane do ogrzewania domu gazem płynnym są zaawansowane technologicznie. Jest możliwość ustawienia na nich średniej temperatury, jaka ma obowiązywać w ciągu dnia oraz w nocy. Piec dostosowuje spalanie do warunków panujących na zewnątrz. Udaje się w ten sposób utrzymać komfortową temperaturę w domu. Jeden zbiornik gazu wystarcza na kilka miesięcy.

Gaz płynny a ekologia

Jeżeli zależy Wam na tym, aby korzystać z ekologicznych paliw, bez dwóch zdań warto postawić na gaz płynny. Obok gazu ziemnego jest to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów grzewczych, jaki możesz wprowadzić do swojego domu.

Przeczytaj również:

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx