Malowanie ścian – jak się do tego zabrać ?

Skorzystanie z usług wykwalifikowanej ekipy remontowej jest zazwyczaj bardzo kosztowne. Nie każdego na to stać. Wiele osób decyduje się na samodzielne malowanie ścian i sufitów. Nie jest to skomplikowana czynność, dlatego każdy poradzi sobie z tym w znakomity sposób. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować.

Najwięcej czasu zajmie nam właściwe przygotowanie pomieszczenia do malowania, a także skompletowanie potrzebnego sprzętu. Przede wszystkim, powinniśmy kupić wszystkie potrzebne narzędzia, do których należą wałki i podstawka z kratką, na której odprowadzany będzie nadmiar farby. Należy także zakupić folię i taśmę budowlaną. Dzięki tym elementom, uda się zabezpieczyć podłogi i meble przed zabrudzeniem farbą.

Farba – jaką wybrać ?

Musimy zdecydować, jaka farba będzie najodpowiedniejsza do pomieszczenia, które chcemy pomalować. Wybór jest ogromny, zarówno pod względem rodzajów farb, jak i ich kolorów. Do wyboru są farby podkładowe, akrylowe, lateksowe oraz silikonowe.



Gruntowanie ścian przed malowaniem

Nie musimy nikomu mówić, że przed rozpoczęciem wszystkich prac malarskich, należy dokładnie zabezpieczyć pomieszczenie. Następnie, możemy przystąpić do gruntowania ścian. Potrzebny będzie do tego preparat gruntujący. Podkład należy najpierw nałożyć na sufit, a dopiero potem na ściany. Malujemy ściany i sufit prostymi pasami. Po nałożeniu preparatu, należy poczekać na jego wyschnięcie, zanim przystąpimy do kolejnego etapu.

Malowanie ścian i sufitu

Malowanie zaczynamy oczywiście od sufitu. Pierwsza warstwa powinna zostać nałożona prostopadle do wnęki okiennej. Jeżeli pomieszczenie ma dwa okna, wtedy należy wziąć pod uwagę okno znajdujące się naprzeciwko drzwi. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną. Tym razem w odwrotnym kierunku. Trudnodostępne miejsca między sufitem a ścianą malujemy cienkim pędzelkiem.

W związku z tym, że zazwyczaj sufit malujemy na biało, a ściany na kolorowo, załamanie między sufitem a ścianami należy zabezpieczyć taśmą malarską. Gdy już to zrobimy, możemy przystąpić do malowania. Przesuwamy wałkiem z farbą po ścianie, góra dół. Należy pamiętać, aby każdy kolejny pas pokrywał się lekko z poprzednim. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakładamy kolejną.




0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx