Zasada działania instalacji kolektora słonecznego.

Instalacja solarna, pozwalająca na wykorzystanie energii słonecznej, to zazwyczaj podgrzewacz znajdujący się wewnątrz budynku, jak i oczywiście bateria kolektorów słonecznych, najczęściej umieszczanych na dachu. W momencie posiadania poprawnie wykonanej instalacji (dobrego dobrania podzespołów podgrzewacza, zależnych od jego pojemności, ilości kolektorów słonecznych i odpowiedniego podłączania ze sobą całej instalacji), różnica temperatury nośnika (roztwór glikolu propylenowego) w momencie wypłynięcia z kolektora, a dopłynięcia do niego z powrotem, nie powinna być większa niż 15 °C.

Instalacja taka, powinna w przeciągu kilku godzin, nagrzać wodę w zbiorniku do temperatury maksymalnie 70 °C. Przy wyższych temperaturach pracy kolektora, odnotowywane są większe straty ciepła.

Całość działa w następujący sposób:

– kolektor „zbiera” energię słoneczną i przekształca ja na ciepło,

– bateria kolektora, jest połączona z wężownicą w podgrzewaczu wody, hydraulicznie, za pomocą rur elastycznych o odpowiednio dobranej średnicy,

– nośnik ciepła, to roztwór glikolu propylenowego, obiegający instalację, dzięki, pracy pompy obiegowej, zamontowanej w zespole sterowniczo – pompowym,

– nośnik ciepła, po prostu zabiera ciepło wytworzone w kolektorach i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodą znajdującą się w podgrzewaczu.


Zobacz przy okazji ciekawy portal branży instalacyjnej

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Rynek instalatora – Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Ogrzewanie , klimatyzacja, wentylacja

Zobacz: rynek-instalatora.co.pl/

 



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx