Jak zdobyć pieniądze na remont ?

Najczęstszym źródłem finansowania remontu mieszkania jest oczywiście kredyt. Banki mają w swojej ofercie różne propozycje, dostosowane do potrzeb klientów. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze ?

Poszukując środków na remont mieszkania w banku, masz do wyboru trzy produkty finansowe:

– pożyczkę gotówkowa,

– pożyczkę hipoteczną,

– kredyt hipoteczny.

Pożyczka gotówkowa na drobny remont

Jeżeli potrzebujesz kilka tysięcy złotych na odświeżenie mieszkania, warto pomyśleć o pożyczce gotówkowej. Zwykle możesz liczyć na pozyskanie nawet do 20 tysięcy złotych. Pozwoli to na odświeżenie średniej wielkości mieszkania i wprowadzenie do niego drobnych udogodnień.

Pożyczka gotówkowa jest o tyle korzystna, że ma stałe oprocentowanie przez cały okres zaciągniętego zobowiązania. Nie ma więc problemów z jej spłatą, ponieważ wszystko co zostało ustalone na początku, jest realizowane w trakcie.



Kredyt hipoteczny – większy remont, większe zobowiązanie

Decydując się na kredyt hipoteczny bierzesz na siebie bardzo dużą odpowiedzialność. Nie spłacając zaciągniętego zobowiązania, możesz stracić dom lub mieszkanie, które remontujesz. Dlatego trzeba bardzo dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe. Dzięki temu nie zdarzy się sytuacja, w której wpadniesz w kłopoty finansowe i stracisz dobytek swojego życia.

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, musisz przygotować się na rozszerzone formalności. Przede wszystkim konieczna jest wycena nieruchomości, pod którą zostanie zaciągnięty kredyt hipoteczny. Konieczne jest także ustanowienie hipoteki na rzecz banku, czy też wykupienie ubezpieczenia pomostowego. Trzeba liczyć się z tym, że formalności załatwia się nawet przez kilka tygodni. Jednak w tym przypadku można liczyć na naprawdę wysoką kwotę, będącą w stanie pokryć generalny remont mieszkania bądź domu.

Biorąc kredyt hipoteczny, należy także przedstawić bankowi dokładny harmonogram prac, jakie będą wykonywane w Twoim domu. Bank skrupulatnie będzie weryfikował przebieg prac, jak i sprawdzał faktury potwierdzające zakup określonych materiałów budowalnych. Biorąc kredyt hipoteczny trzeba przygotować się na tego typu kontrole.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jak nowe regulacje dotyczące świadectw energetycznych wpłyną na rynek nieruchomości?

W obliczu zmieniających się przepisów dotyczących sprzedaży nieruchomości, świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu. Niezbędne dla deweloperów i właścicieli nieruchomości, stają się kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność oferty. Przeczytaj, jak nowe regulacje wpływają na ceny nieruchomości i dlaczego efektywność energetyczna jest coraz ważniejsza dla kupujących, dążących do oszczędności i dbałości o środowisko.

ETS 2 (Emissions Trading System 2) – Nowy podatek od ogrzewania.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, UE wprowadza ETS 2, system handlu emisjami rozszerzający się na ogrzewanie domów. Ta strategiczna zmiana ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, promując ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii. Nowy podatek od ogrzewania wpłynie na koszty życia, motywując do inwestycji w bardziej zrównoważone opcje. To kluczowy element dążenia UE do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Pellet

Pellet, ekologiczne paliwo stałe z biomasy, zyskuje na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Produkowany z odpadów drzewnych i roślinnych, oferuje różnorodne zastosowania w ogrzewaniu domowym i przemyśle. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, łatwością magazynowania i automatycznego dozowania. Rośnie jego produkcja, zwłaszcza w obliczu polityk ekologicznych i wzrostu cen węgla oraz gazu, czyniąc go ekonomicznym wyborem w dzisiejszych czasach.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx