Zmiany w gotowym projekcie domu. Ile za nie zapłacisz ?

Masz już gotowy projekt domu, ale chcesz wprowadzić w nim zmiany? To nie problem. Możesz zmienić rozkład pomieszczeń, okien i drzwi. Oczywiście nie za darmo. Ile to będzie kosztowało ?

Wymarzony dom to taki, który w pełni jest dostosowany do potrzeb użytkownika. Duże znaczenie ma rozkład pomieszczeń. Możesz od razu znaleźć idealny projekt domu. Czasem jest to jednak bardzo trudne. Dlatego nabywcy decydują się na wprowadzanie zmian w gotowych projektach.

Jakie zmiany można wprowadzić w gotowym projekcie domu?

Podstawowymi zmianami, jakie można wprowadzić w gotowym projekcie domu są:

  • zmiana kąta nachylenia dachu,
  • zmiana lokalizacji tarasu czy balkonu
  • zmiana wielkości, kształtu i rozmieszczenia okien i drzwi,
  • zmiana w rozmieszczeniu ścian działowych lub ich likwidacja,
  • zmiany w funkcji pomieszczeń,
  • zmiana sposobu wykończenia elewacji,
  • zmiana materiałów, z których powstanie dom,
  • zmiana sposobu ogrzewania budynku.



Adaptacja gotowe projektu. Czy każdy architekt się na to zgodzi?

Architekcie dość niechętnie wprowadzają zmiany w gotowych projektach domów. Uważają, że jeżeli klient wybrał gotowy projekt, powinien się do niego dostosować. W końcu projekt wybierany jest pod konkretną działkę i jej parametry. Wybór jest tak duży, że można znaleźć idealny układ, dostosowany do potrzeb użytkowników. Zwykle, jeżeli klient chce wprowadzić dużo zmian w gotowym projekcie, architekt pyta, czy aby nie lepiej byłoby stworzyć po prostu gotowy projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Adaptacja gotowego projektu. Jak wyglądają zmiany?

Głównym zadaniem adaptacji projektu jest jego sprawdzenie pod kątem tego, czy pasuje na danej działce. Sprawdzane jest położenie domu względem światła, ukształtowania terenu, nośności gruntu oraz głębokości przemarzania gruntu. Każda dodatkowa zmiana, jaką klient chce wprowadzić w projekcie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zmiany, jakie klient chce wprowadzić w projekcie mogą kosztować nawet do 7 tysięcy złotych lub więcej. Są to więc ogromne koszty. A sam gotowy projekt kosztuje zwykle około 2 tysiące złotych. Nie lepiej od razu wybrać dobry, dostosowany do potrzeb projekt? Warto się nad tym zastanowić.



0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane

R e k l a m aProjekt ogrzewania podłogowego

Najnowsze wpisy

Jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna na dom jednorodzinny?

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu jednorodzinnym? Klucz do osiągnięcia niezależności energetycznej i ekonomicznych oszczędności tkwi w odpowiednim doborze systemu. W tym artykule odkryjemy, jakie czynniki wpływają na wybór mocy instalacji fotowoltaicznej i jak dopasować ją do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Dowiedz się, jak zainwestować mądrze i świadomie.

Kontrola Szamb w Polsce: Uwaga na kary do 50 000 zł!

W Polsce ruszyła szeroko zakrojona kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości mogą stać się obiektem wnikliwych inspekcji, a za wykryte nieprawidłowości grożą wysokie kary do 50 000 zł. Zmiany w przepisach wymuszają dostosowanie się do nowych wymogów ekologicznych. Sprawdź, jak przygotować się na kontrolę i uniknąć finansowych konsekwencji, dbając jednocześnie o nasze środowisko.

Fusy z kawy jako ekologiczny nawóz do Twojego ogrodu.

Odkryj sekret zrównoważonego ogrodnictwa z fusami z kawy! W epoce ekologicznej świadomości, ten pozornie niepozorny odpad z porannej rutyny przeobraża się w cenny nawóz dla Twojego ogrodu. Dowiedz się, jak prosto i tanio wzbogacić glebę, poprawić jej strukturę i pH, a także odstraszyć szkodniki, wykorzystując bogactwo składników odżywczych zawartych w fusach. Z nami poznasz najlepsze metody aplikacji i rośliny, które najbardziej skorzystają na tym naturalnym rozwiązaniu. Zacznij stosować fusy z kawy już dziś i obserwuj, jak Twój ogród kwitnie, stając się przykładem ekologicznego podejścia do ogrodnictwa.
Darmowy projekt ogrzewania podłogowego
0
Zostaw komentarzx